Τι ακούτε τώρα Vol. 666

Πολύ καλό αυτό εδώ.

1 Like
1 Like
4 Likes

Πολλή πληροφορία, θαρραλέο.

Εσύ πως και το άκουσες :stuck_out_tongue: ?

Απ’όταν βγήκε το άκουσα, κάπου το πέτυχα και με ιντρίγκαρε.

Εσύ Kneecap δεν άκουσες όμως!

1 Like

Είναι στο ραντάρ, απλά δεν έχω καταπιεί το hype ακόμα. Θα γίνει και αυτό, είναι θέμα να έρθω στο μουντ

On topic:

1 Like
6 Likes

RIP Legend

7 Likes

Γενικά δεν είμαι fan του πειραγμένου ήχου σε (κλασσικές) κυκλοφορίες. Για παράδειγμα, δε μπαίνω ποτέ στον κόπο να ακούσω “πειραγμένα” άλμπουμ στο YouTube (Justice με μπάσο, πως θα ακούγονταν το Die Young αν ήταν στο Paranoid κοκ). Μάλλον επειδή με πνίγει η σκέψη πως με τόσο (νέο ή παλιό) υλικό εκεί έξω θα περνάω την ώρα μου με what if πειράματα.

Αυτό εδώ είναι εξαίρεση όμως. Dimension Hatröss και επιλογές από το Nothing Face μέσα από τον παραμορφωμένο ήχο που βγάζει το κασσετόφωνο (αλλά και το πικαπ) του Γιοβανίτη. Δεν ξέρω πως και γιατί, αλλά βγάζει ένα Killing Technology αποτέλεσμα.

2 Likes

Τεράστιος. Ξεχασμένος κάπως πια αλλά θα μνημονεύεται για πάντα για όσα (και όσους μουσικούς) πρόσφερε.

Κι εγώ έτσι σήμερα.

5 Likes

5 Likes
3 Likes

:metal:

13 Likes

Τερματισμός.

8 Likes

Έπος. Το σωστό το προγρέσσιβ, το πρόστυχο…

12 Likes

Κάτι θυμήθηκα τώρα…

Behold the kingdom of the kings
Books of spells and magic rings
Endless knowledge, endless time
I scream the final battle cry

13 Likes
11 Likes

Δεν ξέρω αν ο Kai συμμετέχει και στο κιθαριστικό όργιο, αλλά αν το εξαιρέσεις (που είναι αδύνατον να το εξαιρέσεις από το οτιδήποτε), τα φωνητικά του Kai δεν…

Αναμένω τα τραγούδια με Axl Rose, Biff Byford, Dee Snider, Joey Tempest και Erik Grönwall.

Υ.Γ. Βασικά, τι μελετάμε…;

5 Likes

…και κάπως έτσι, 41 χρόνια πριν, η 25η Ιουλίου καταχωρήθηκε σαν ληξιαρχική πράξη γέννησης του thrash!

14 Likes