Αμερικανικο VS Σουηδικο Death Metal

Ρε παιδια μην τα παιρνετε χωρις λογο επειδη εβαλα μπαντες ( πιο πολυ τις σουηδικες ) που δεν σας αρεσουν … Απλα εδωσα πεντε για κα8ε χωρα σαν παραδειγμα…

ΥΓ: Απο οτι βλεπω οι περισσοτεροι γουσταρετε αμερικανικο ε??..

Δεν ξέρω αν μιλάς (και) για μένα, αλλά δεν τα πήρα καθόλου.Χαβαλέ κάνω.Καθένας τα γούστα του και σεβαστό.Γι’αυτό και δεν επεκτάθηκα στο θέμα Arch Enemy. :stuck_out_tongue:

Opeth against all!!!:respect:

BOLT THROWER:)
Από τα διαγωνιζόμενα…χαλαρά αμερικάνικο!

Γιατί ρε παιδιά μίσος για τους Six Feet Under? Τα πρώτα 2 γαμάνε πιστεύω και το τρίτο είναι αρκετά καλό. Εντάξει, είμαι και λίγο συναισθηματικός γιατί το Warpath ήταν το πρώτο ντεθ άλμπουμ που άκουσα ποτέ. Εντάξει, δεν τους συγκρίνεις με τους μεγάλους αλλά έχουν βάλει κι αυτοί το χεράκι τους.

οι bolt thrower δεν είναι άγγλοι? :-k
anyways το όσο και να λατρεύω μπάντες όπως death, morbid angel και τα λοιπά μπάντες όπως entombed, hypocrisy, dark tranquillity και εκατοντάδες άλλες είναι ακόμα ψηλά και καταστρέφουν τα πάντα…8)

ΣΟΥΗΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ!!!

Βασικά αν το πάμε σε Αγγλία, μάλλον νικάει λόγω Carcass, Bolt Thrower και Napalm Death (οκ, λίγο άσχετοι οι τελευταίοι αλλά θα έσκαγα αν δεν το έλεγα:p)
Ωπ ωραίο τημ το από πάνω…νομίζω τελικά αμφιταλαντεύομαι.

Ο τυπος εχει επιχειρηματα τι να λεμε τωρα:p

Χαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

Ωραιος ο Non.Serviam! :lol:

ενα ελαφρυ προβαδισμα στις αμερικανικες μπαντες:D

καλα εδω παω πασο:D:D:D:D:D:D

Μαλλον θα πω Αμερικανικο, κυριως λογω Morbid Angel, Death και Dying fetus (που τους εχω μεγαλη αδυναμια :p) … αλλα οταν απο την αλλη υπαρχουν Entombed και Hypocrisy δεν ειναι ευκολη αποφαση! 8)

Αvatar Entombed και ψηφιζει Αμερικη. [-X
Η σωστη απαντηση ειναι ή ολα ή τιποτα.

Ντροπη μου το ξερω. :frowning:

Εγώ προτημώ το σουηδικό Dark Tranquility, amon amarth, At the Gates και κυρίως τα παλιά albums των In Flames όπως το The jester Race και το Whoracle είναι τα αγπημένα μου.

Απλά δεν υπάρχουν τόσο μεγάλα σουηδικά συγκροτήματα όπως οι cannibal corpse και oi DEATH

Τι θα πεί μεγάλα. Εγώ δε γουστάρω μία τους CC, ούτε θεωρώ πως η δισκογραφία τους μπορεί να συγκριθεί μουσικά με αυτή των IF, οι οποίοι και στα μάτια μου είναι τεράστια μπάντα. Όπως βλέπεις, είναι τελείως υποκειμενικό το θέμα και δεν μπορείς να επικαλείσαι “μεγάλες μπάντες”.

νομιζω ειναι υπερβολικα δυσκολη επιλογη :(:frowning:
γενικα ολες μου αρεσουν εξησου…αλλα θα πω οτι το σουηδικο κατα λιγο νικαει

Ειναι δυσκολη ερωτηση αν και δεν ακουω σχεδον καθολου Σουηδιλα…Αλλα λατρευω Σουηδικες μπαντες οπως τους Birdflesh(θεοι) Deranged(ημιθεοι) κ.α
θα επρεπε να ομολογησω ομως οτι οι At The Gates περνουν κεφαλια!
Απο Αμερικανιες τωρα ενταξει…θα τελειωσω τη λιστα οταν παρει το Champions League ο Κιλκισιακος!