Στέλιος Καζαντζίδης vs Γρηγόρης Μπιθικώτσης

ολοι οι ροκαδες εδω μαζευτικατε! \m/

bluezlick, γίνεσαι προσβλητικός! Όχι και rock ένα σκληρό μέταλλο σαν τη Nightmare!
Mη δίνεις σημασία σε τέτοιες ψηφοφορίες βρε Nightmare, metal και ξερό ψωμί! Δεν υπάρχουν άλλα είδη μουσικής. Το metal είναι η κορυφή… :roll:

Θέλω να τ ’ ακούω…!

Πάλι με ειρωνεύεσαι ρε? :cry:

+1

το επαναφερω…:slight_smile: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πωω, γέλασα με κάποιες παλιές απαντήσεις που διάβασα! Αυτά είναι, μετά το ροκ (για να μη πω το μέταλ) η άβυσσος!.. #-o

Προτιμώ τον Μπηθικώτση, και σαν φωνή και απο άποψη τραγουδιών τα οποία έχει ερμηνεύσει… Ειδικά τα τραγούδια με τον Θεοδωράκη έχουν αφήσει εποχή… Μεγάλος ερμηνευτής, πραγματικά.

Καλος ο Καζαντζιδης αλλα καπου γινεται κουραστικος τουλαχιστον για τα γουστα μου. Απο την αλλη ο Μπιθικωτσης εχει ερμηνευσει τραγουδια που λατρευω (Ματια Βουρκωμενα, Φτωχογειτονια κτλ.) οποτε η ψηφος ειναι δαγκωτο Σερ…

Μπιθικωτσης δαγκωτο…Πολλες κομματαρες…:frowning:

Μπιθικώτσης σίγουρα και σε κομμάτια και σε φωνή. Κι εγώ βρίσκω κουραστικό ο στυλ του Καζαντίδη…

Mου είναι από αδιάφοροι ως ενοχλητικοί και οι δύο.

Xμμ. Δύσκολη ερώτηση. Παρόλες τις εκπληκτικές συνεργασίες του Θεοδωράκη με τον Μπιθικώτση θα ψηφίσω Καζαντζίδη. Το αντίκτυπό του ήταν πολύ μεγαλύτερο και ήταν πολύ πιο χαρακτηριστικός. Μεγάλη μορφή της ελληνικής μουσικής. Έχει και το Αγριολούλουδο.

Στέλιος…

Μπηθικώτσης.
Τεράστιοι και οι 2 , αλλά μαρέσουν (πολύ) περισσότερο τα τραγούδια του Γρηγόρη.

Μη μου λετε γι’αυτη ρε απιστοι!

Μπιθικώτσης ΠΑΡΑ πολύ άνετα όμως!!! Ποτέ δε μάρεσε η φωνή του καζαντζίδη…

Στελάρας εννοείται έχει φωνή καμπάνα ο άνθρωπος δεν συγκρίνεται με του Μπιθικώτση (και με κανενός άλλου λαϊκού)

υποκλινομαι και στους δυο και μου ειναι πραγματικα δυσκολο να επιλεξω…
μαλλον θα πω μπιθικωτση,γιατι μου αρεσουν περισσοτερο τα τραγουδια του.
αλλα η φωνη του καζαντζιδη ειναι απ τις πιο καθαρες και ‘‘γαργαρες’’ που εχουν ακουστει ποτε.
ο φρανκ σινατρα οταν τον συναντησε ειπε οτι ειναι πρωτυπο φωνης και ελεγε σε ολους να κανουν ησυχια για να τον ακουσει!!!
εμενα παντως προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ η ξυλινη(οπως την ονομασε και ο θεοδωρακης) φωνη του μπιθικωτση…

Εγώ ΔΕΝ ψηφίζω. [-X