Wanted cd διακαως!

AMA EIDES TA CD DEN TA POULAO EGO H AGGELIA XEKINAEI POULAEI ENA FILOS KATI DISKOUS!!EGO DEN GNORIZO APO BLACK METAL APOLITOS TIPOTA
KAI APO OSO XERO AYTOS PIO POLI ENDIAFERETAI GIA TRADE

KAI SORRY GIA TA SODOM DEN EIDA OTI TA RIXES KAI PANTA MILAO FILIKA DEN EXO KRAZO KANENAN

ξερεις τι δεν ενοχλησα ποτε αγγελια κανενος δευτερον βλεπω ποσο πουλανε ολοι και βαζω πιο κατω παντα και εχω σημερα ολη μερα να απολογουμαι λες και τα βαζω ενα εκατομμυριο…οσο για τα συλλεκτικα ειναι συλλεκτικα ξεκολληστε πια απο αυτο ποσο το εχει ο κυρ γιωργης στην ψαροκωσταινα…βρες μου τους εξοριστους κατω απο 40 και γω το δινω στο πακετο 20…βρες μου τα panx romana και τρυπες στα 25 το ενα και παλι κραζουνε!!!ειδες τι ειπες εσυ σιγα μην το ξαναβρω δηλαδη εσυ θα το εδινες αυτο 5 ευρω αν δεν σου αρεσε και ας ηξερες οτι παει 400???γιατι τοσο παει τωρα τι κοπια εχεις εσυ δεν ξερω αλλα ειναι απο τα κλασικα ακριβα cd… τωρα αν πας σε κανα δισκαδικο στα τρικαλα και βρεις το burzum 10 ευρω δεν μπορει να ερθεις εδω και να πεις στον αλλον το πηρα 10 δωστο μου 10 και συ ενω παει 500

500 KAI 400 TA KANETE ESEIS NA PANE GIATI TA AGORAZETE TOSO KAI TA POULATE TOSO!!EMENA ME ENDIAFEREI NA TO AKOUSO!!DEN ME NOIAZEI H EKDOSI OUTE H MORFI AN EINAI SE VINILIO H CD!ENOEITAI OTI PROTIMAME DISKO ALLA 500 EYRO DN DINOUME!!KAI OSO GIA TA TRIKALA KAI AYTI THN KARAMELA!!EMENA 3 XRONIA STO DORTMUND KAI EIXA GURISEI POSA FESTIVAL KAI MAGAZIA TA PERISSOTERA PRAGMATA EKTOS APO TA BLACK METAL TYPOU BURZUM DARKTHRONE ALLA SE FASI THRASH SPEED PUNK HARDCORE TA VRISKA PANTA SE NORMAL TIMES!!
EMEIS EXOUME DIMIOURGISEI TON TIMOKATALOGO MIN TO KSEXNAME AYTO!!!
TESPA DEN YPARXEI LOGOS NA MALONOUME DN THA SOU ALKSO GNOMI
MAKARI NA TA POULISEIS TA DISKAKIA APLA EGO DN SIMFONO!!DN EIMAI YPOXREOMENOS

PANTA FILIKA!!!
CHEEEERZZZZ

κατεβασε το σε mp3 και γραψε το σε cd και ετσι μια χαρα ακουγεται…και σταματηστε εσεις την καραμελα της μιζεριας ουτε εμπορας ειμαι ουτε μαγαζι εχω αλλα δεν τα χαριζω κιολας…ολα τα πραγματα εχουν την αξια τους…ενα γραμματοσημο,ενα νομισμα,ενα κοσμημα,το βρακι του michael jackson,ετσι και οι δισκοι εχουν καποια συλλεκτικη αξια αλλιως ας μην μαζευες παρε εναν ωραιο σκληρο δισκο και μην πετας φραγκο στις εταιρειες αλλα δεν το κανεις …φιλικα και κλεινουμε το σκισαμε παλι

στην εποχή του ebay και του discogs και το vinylmania και το κάθε vinylmania, φίλε ratos83 κάνει κ αυτό κάτι εγκλήματα, άλλο πράγμα. Βλέπεις ενα Garage Days ένα 50αρι στην ξεφτίλα και αναρωτιέσαι τι πουλάει και αν ξέρει οτι πουλάει 500% πάνω από τη normal τιμή.
Ευκαιρίες παίζουν παντού, και στα σκατά μπορείς να βρεις διαμάντι που λέει ο λόγος.

ο κανόνας είναι ότι αν έχεις υπομονή και γνώση για τις τιμές, τότε θα βρείς αυτό που ψάχνεις, στην σωστή και δίκαιη τιμή.

Πάντως τα περισσότερα second hand δισκάδικα, ειδικά στη Θεσσαλονίκη που ξέρω τι παίζει, είναι από τσουχτερά έως απλησίαστα.

σορι akisb που απάντησα στο τόπικ σου…

φυσικα με ψαξιμο βρισκεις διαμαντια το θεμα ειναι οτι σου πασαρουν 700 bootleg απο τους βρωμο metallica κι αλλους για σπανια με υπερογκα ποσα απο το πουθενα ενω πραγματικα υπαρχουν αλμπουμ μοναδικα που δεν εχουν βγει σε καμια αλλη εκδοση και εκει αξιζει να επενδυσεις οπως σε καθε αντικειμενο συλλεκτικης αξιας…το κρατας στα χερια σου οπως καθε τι συλλεκτικο δεν εχει να κανει με το αν ειναι μουσικη και αν σε κοροιδευουν…οταν κατι εχει βγει το 1992 σε 500 αντιτυπα σε ολοκληρο τον κοσμο και εσυ το εχεις στα χερια σου ε πως να το κανουμε δεν ειναι απλα α ενα cd και εισαι εμπορας κτλ κτλ…εννοειται σου αρεσει κι ολας και επενδυεις ετσι οχι απλα για μπιμπελο!εχω βαρεθει που εχουν βγαλει την καθε συναυλια των metallica και των maiden σε καθε πολη χιλιαδες bootleg και δινεται ενα καρο λεφτα εκει δεν μιλαει κανενας ομως…ναι αν πετυχεις το sororicide να δωσεις και 300 ευρω τουλαχιστον θα ξερεις οτι εχεις κατι μοναδικο και original στα χερια σου οχι την εκμεταλλευση καθενος

Το αστείο είναι ότι σε “κράζουν” και εδώ που θέλεις να πληρώσεις κάτι που ψάχνεις :lol:
Anyway, καλή τύχη στο ψάξιμο.

xaxaxaxa ειμαι επιρρεπης στο κραξιμο!!

Δυστυχώς φίλε akisb το έχω παρατηρήσει, ότι πολλοί θέλουν να αγοράζουν cds με 1 ως 5 ευρώ, λες και είναι στραγάλια.

Αυτός που πουλάει ένα cd έχει δώσει κάποια χρήματα. Ο υποψήφιος για να το αγοράσει, πρέπει να σεβαστεί αυτόν που το πουλάει και στην τελική αν δεν του αρέσει η τιμή να μην το αγοράσει.

Πολλοί έχουν καλομάθει και θέλουν cds σε τιμές ξεφτίλα, λες και στα δισκάδικα τα βρίσκουν τζάμπα.

Και καλά να πουλάς δίσκο του '80 που μπορεί να το βρει ο άλλος σε προσφορά με 5 ευρώ…
Απορώ πως υπάρχει η απαίτηση για δίσκους λίγων μηνών, ουσιαστικά να τους χαρίζεις.

Αν κάποιοι έχουν τα cds για φετίχ ή αναλώσιμο\ανακυκλώσιμο υλικό, μπορούν να τα δίνουν και τζάμπα χωρίς αντάλλαγμα.

Αν κάποιος θεωρεί πχ ότι δίνοντάς του με 8 ευρώ περσινό δίσκο ότι τον κοροϊδεύω, μάλλον αυτός κοροϊδεύει εμένα.

Αν και off topic, το κάνω ως γενικότερη παρατήρηση, πως μάλλον έχουμε παρεξηγήσει την γενικότερη αξία της μουσικής και του κόπου για κάποιον που αγοράζει δίσκους. Αν βλέπουμε τα cds ως καταναλωτικά προϊόντα, τότε δεν διαφέρουμε από τις κοπελίτσες που αγοράζουν 30 ζευγάρια παπούτσια.

το θεμα ειναι αν πουλας κατι 8 ευρω που εσυ το αγορασες πριν μηνες 15 ο αλλος σε λεει αιχροκερδη και εμπορα!!σου πεταει μετα και το κλασικο εγω στο discogs το βρηκα 5…ε παρτο 5 ρε φιλε τι μου τα πρηζεις δωσε και 10 ευρω ταχυδρομικα και παρτο…γιατι πρεπει να μου σχολιασεις…κλασικη ελληνικη νοοτροπια…καποτε μαζευαμε με τον αδερφο μου τ0 1988 θυμαμαι καλα το χαρτζηλικι ενος μηνα για να παρουμε το death-leprosy απο το rock city στην σωκρατους ακομα οταν ηταν…α ρε και να ξεραμε παραπανω τοτε να επαιρνα τα παντα τοτε!!!ειχε και ενα ωραιο κεμπαμπατζιδικο απεναντι το χαμε σκισει (ασχετο!!)

Ωραία όσα λέτε αλλά τα 5 και τα 8 ευρώ εγώ δεν τα βλέπω εδώ μέσα, 20 και 25 και 30 και 40 βλέπω για δίσκους που έχουν τα μισά σε όλο τον υπόλοιπο κόσμο, όσο για τα μεταφορικά…εντάξει έλεος…ελληνική παγκόσμια πρωτοτυπία είναι αυτό…έξω έχει 10 και 10 τα μεταφορικά άρα το δικό μου το πουλάω 20…μπράβο ρε…είστε ωραίοι…η μαλακία πάει σύννεφο στις μισές αγγελίες και το παραμύθι συνεχίζεται…εσείς κράζετε αυτούς που είναι εντελώς τσίπηδες αλλά από την άλλη υπάρχει και η φραγκοφονίαση που είναι και η ισχυρή πλειοψηφία…

Επίσης επιμένω ότι ο φίλος με το ADX CD που πήρε έχει πάρει το bootleg και επίσης τα ελληνικά μαγαζιά 9 στα 10 βινύλια τα έχουν 2 και τρείς φορές πιο ακριβά από τον ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ, το να βρείς σε μαγαζί κάτι που είναι σπάνιο σε καλή τιμή είναι τυχαίο λόγω έλλειψης γνώσης και είναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα, επίσης το ότι έχει κάποιος το Record Collector δεν λέει και τίποτα, για metal λέει ελάχιστα πράγματα και όπως και να χει η τιμές διαμορφώνονται από την αγορά κάθε μέρα.

Συμφωνώ ότι αν ψάχνεις συνέχεια χωρίς να βιάζεσαι μπορείς να γλιτώσεις ΠΑΡΑ πολλά λεφτά, μπορεί να βρείς πολλά από αυτά τα σπάνια των 30-40-50 ευρώ και λοιπά που ψάχνεις σε ξεφτίλα τιμές λόγω έλλειψης γνώσης του εκάστοτε πωλητή, είτε online είτε σε κανονικό μαγαζί, απλά θα σου πάρει ΧΡΟΝΙΑ, οπότε οι ακριβές τιμές περιέχουν και τον παράγοντα “γλιτώνω χρόνο”.

Με όλα αυτά ρε akisb η αγγελία σου γίνεται bump συνέχεια οπότε αντί να σου ζητήσω συγγνώμη που μαμήσαμε το thread θα σου ζητήσω ποσοστά σε λίγο:lol::lol:

Εμένα το ακριβότερο που έχω είναι 22 ευρώ (Avantasia-Angel of Babylon\Wicked Symphony σε deluxe edition). Το είχα πάρει 37 ευρώ και είναι σε άριστη κατάσταση. Δεν έχει λογική η τιμή μου;
Όλα τα υπόλοιπα παίζουν από 5-10.

Άρα αν ψάξεις βρίσκεις.

Προσωπική γνώμη: Ο καθένας πουλάει όσο θέλει. Αν δεν σ’ αρέσει δεν αγοράζεις, δεν ασχολείσαι καν. Κατα τ’ άλλα μπορεί κανείς να κάνει και παζάρια με αυτόν που πουλάει. Δεν είμαστε και μαγαζί.

αν αυτο με τους δισκους παει σε μενα πρωτα κανω μια ερευνα αγορας παντου βαζω την μικροτερη τιμη και μετα βγαζω τιμες δεν βαζω ουτε ταχυδρομικα ουτε τιποτα να ξερουμε τι λεμε…αν εσυ εχεις παρει με 20 ευρω το obsessed by cruelty σημερα εμενα γραψε μου!!!

επισης αυτο με το ΒUMP!!! ΡΕ ΣΕΙΣ ΖΗΤΑΩ ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΩ!!!ΑΕΙ ΣΗΧΤΗΡ

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ναι. βινυλιο του 91 και …avantasia. εχεις δικιο. το ιδιο ειναι.

Γιατί αυτό είπα;
Άφησε τις ειρωνείες καλύτερα.

Εσύ πόσο θα το πούλαγες δηλαδή ρε αδελφέ για να καταλάβω; Αν είναι για να σε προτιμήσει κάποιος άλλος.

με την προσωπικη γνωμη σου που ποσταρες αρχικα συμφωνω και ετσι θεωρω οτι πρεπει να ειναι. απλα το σχολιο για το cd των Avantasia θεωρησα οτι ειναι τελειως ασχετο γιατι απλα ειναι σαν να συγκρινεις τα μηλα με τα αχλαδια. τελειως αλλο επιπεδο. αυτο.

[SPOILER]bump ρε ακη, bump :stuck_out_tongue: παντως δεν βλεπω να εχει κανενας αυτα που ζητας εδω…[/SPOILER]

τα εχουν αλλα τα κρυβουν στο σεντουκι τους τα λαμογια θα τα βγαλουν οταν πτωχευσουμε :stuck_out_tongue: