Έρχονται οι WARRIOR SOUL με τον Kory Clarke!

Ζούγκλα διάβασε εδώ, περίπου τι έπαιξαν σε Αστόρια και Σέφερντ Μπους Εμπάιρ το Δεκέμβρη

http://www.komodorock.com/reviews/live-review/warrior-soul-@-the-astoria-2,-london-2008121410550/

http://www.nocturnalhall.com/livereviews/WarriorSoul/WS_18-12-2008/ws_bush_e.htm

Ειδικά το 2ο show πρέπει να ταν όλα τα λεφτά:!:

Δεν τους έχω ψάξει όσο πρέπει τους τύπους αλλά πρέπει να είναι rock n roll εμπειρία live. Τι φωνάρα αυτός ο Kory. (έσπασα και ένα ποτήρι ενώ έγραφα το ποστ :stuck_out_tongue: )

Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα! Αυτο ηταν ξεσπασμα, περιμενω με αγωνια να τους δω. Οπως τα διαβαζω, η δευτερη ΘΑ ηταν ολα τα λεφτα αν τυχον επαιζαν headliners ή τουλαχιστον αν δεν αφηναν τα δυο αυτα κομματια εξω. Η πρωτη, ομως, φαινεται απιθανη. Προσφατα κατεβασα κι ενα bootleg απο τη συναυλια στη Γλασκωβη (την οποια αναφερει ο reviewer στο δευτερο link) και μπορω να πω οτι παροτι ο κοσμος ακουγεται εξισου δυνατα με τη μπαντα, οι WS σκορπιζουν ο,τι βρουν μπροστα τους.

ρε συ jonkyr ειναι καποια βιντεο στο youtube

που η φωνη του ακουγεται πολυ διαφορετικα
λες και την εχει ξεσκισει στο καπνο και στο ποτο

στο bootleg που κατεβασες πως ακουγεται?

Λες και την εχει ξεσκισει στον καπνο και στο ποτο:lol::lol::lol::lol::lol:

Οχι, ενταξει. Οχι τοσο χαλια, αλλωστε η ποιοτητα δεν ηταν τετοια που να δικαιολογει ασφαλεις κριτικες. Ψαχνω να (ξανα)βρω το link και σου στελνω pm.

Οκ, επειδη ειμαι λιγο γελοιος και φημιζομαι για την τεραστια χωρητικοτητα που εχει ο σκληρος δισκος στον εγκεφαλο μου, διορθωνω και το bootleg ειναι μεν απο τη Γλασκωβη αλλα το 2007 κι οχι το 2008 :?#-o:oops::oops::oops:

signal-05 εχεις pm

Εχω ομως και καλα νεα:

α) μολις βρηκα τη συναυλια του Shepherds Bush Empire στις “2008-12-18 - Last Decade Dead Century gig, UK”
β) μολις βρηκα ενα μεγαλο μερος της συναυλιας της Γλασκωβης, αλλα εδω μου δινει 10-12-2008 ενω στο review της συναυλιας γραφει οτι η μπαντα ΘΑ πηγαινε στη Γλασκωβη… Λιγο μπερδεμα με αυτο.

Μολις ενας seeder και στα δυο torrent, αλλα θα ασχοληθω μαζι τους το βραδυ (τωρα ειμαι στη δουλεια) και θα δουμε πώς θα μπορεσω να κανω “διανομη”.

Λοιπον, μολις ακουσα δυο samples (1,5 λεπτο το καθενα) απο τις δυο συναυλιες. Η φωνη του Kory δεν ακουγεται καλη, αλλα δεν εχει και μεγαλη διαφορα απ’ ο,τι στο bootleg που ειχα βρει. Ελπιζω απλα να μην ηταν σε φορμα, αλλα πρεπει κιολας να αποδεχτουμε οτι o θρυλικος Kory Clarke δεν ειναι πια παιδακι και δεν εχει περασει λιγα στη ζωη του :wink:

σιγουρα

αλλα ρε γαμωτο η μουσικη τους εχει συνδεθει με αυτο το οργισμενο παραπονεμενο γρεντζο της φωνης του

να μην βγαλει ολο το λαιβ

αλλα εστω 2 τραγουδακια να τα ακουσουμε οπως τα τα ηχογραφησε πριν 2 δεκαετιες σχεδον

plastic leaders seem like insects
tortured cities lost beyond
pleasure films of landscapes
dirt on royal gowns

Τι να πω; Συγκλονιστηκα! Πηρα εισιτηριο νουμερο… 051;;;;;;;;; Χαχαχα, ειχα ξεχασει οτι τα λαιβ στο ΑΝ διεξαγονται μεταξυ συγγενων και φιλων!!! Ειμαι σιγουρος, βεβαια, οτι την ημερα της συναυλιας θα εχει πολυ περισσοτερο κοσμο, αλλα δε θα με χαλασει κι αν ειναι αλλη μια “οικογενειακη υποθεση” η βραδια :slight_smile:

ποσοι θα δωσουνε παρον??

ξερει κανεις αν θα υπαρχει merchantise???

Eγώ χτες καβάτζωσα τίκετ, είμαι μέσα:)

Όλο και κάτι θα 'χουν. Νομίζω ότι σ’ένα ριβιού διάβασα ότι πούλαγαν το νέο cd στις συναυλίες τους, αλλά τρομοκρατήθηκα επειδή έλεγε ότι ήταν ακριβό ακόμα και σε αμερικανικές απόλυτες τιμές. Ελπίζω να μην έχουν καμιά 30άρα τα Τ-shirt…

Αααα, ολα κι ολα. Καλες και αγιες ολες οι μπαντες, αλλα αν το merchandise ειναι στα υψη εγω αρνουμαι να αγορασω. Αλλο να διασκεδαζεις κι αλλο να σου πιανουν τον κ@λ$. Εδω μεχρι και τις μπυρες εχουμε κοψει με τις τιμες που βαζουν στα “μαγαζα” που πηγαινουμε!

Άντε μεθαύριο όλοι στο Αν!!!

Let’s get high, let’s get wasted!!!

P.s. Το κακό με τις μπύρες σε τέτοια μαγαζιά είναι ότι δεν πίνονται. Μπουγαδόνερο στο full:evil:

Δεν κάνανε το live στο James Joyce καλύτερα, να πίναμε και άφθονα pints Guinness…

το λογο που το εισητηριο εχει τοση διαφορα μεταξυ αθηνας και θεσαλλονικης μπορει να το εξηγησει κανεις???

Προφανώς καποια φράγκα παραπάνω θέλει το Αν

Κι εγω μεσα μαθαυριο.Αν και δεν την ξερω καλα την μπαντα, κατι ψιλα εχω ακουσει, ειπα να παω να ξεσκασω και λιγο απο την εξεταστικη.

Κανεις Σαλονικιος πηγε; Πειτε ωρε!

Παιδια πηγα χθες στη Θεσσαλονικη.Δεν ειχε πολυ κοσμο περιπου 50 ατομα.ΗΤΑΝ ΓΑΜΑΤΑ!Ο Kory τραγουδισε φοβερα ειδικα στις κομματαρες απο τα πρωτα album.Αρχισαν με intro/interzone,ανατριχιλα σκετη.Μετα επαιξαν Love destruction,punk and beligerent,losers,superpower dreamland.charli’es out of prison,the drug,wasteland,fuck the pigs και μερικα αλλα.Η μπαντα του ειναι αρκετα καλη και ειχαν φοβερο ηχο.O Kory απεδειξε οτι ειναι γαμω τους frontman και τα δωσε ολα ακομη και για τοσα λιγα ατομα.Μακαρι Αθηνα να χει κοσμο για να ξαναρθουν!:D:D:D

Σε ευχαριστουμε αγιε ανθρωπε! Πωπω δε θα μεινει τιποτα λεμε!