WASP -- Athens 23/11 & Thessaloniki 24/11 [2012]

χαχαχαχαχα :lol: , εγώ που δεν είχα πάρει μέρος στο meet and greet καλύτερα τα πήγα…

25 ευρώ; πώς το έπαθαν; κατάλαβαν ότι δεν τραβάει ο μπλάκι; θα τους δω πρώτη φορά και (μάλλον) τελευταία. δεν είχε τύχει να δω μέχρι τώρα παρά τις άπειρες φορές που έχουν έρθει. θυμάται κανείς πόσο είχε το τικετο την προηγούμενη φορά;

30άρια.

χαχα.εμενα θα ειναι η 9η!!!30αρια χτυπαγανε τις προηγουμενες φορες.

Η λαλακια ειναι ότι το setlist βαίνει μειουμενο απο live σε live. Βάλε ότι είμαστε κοντά στο τέλος της περιοδίας οπότε το βλέπω να έρχεται κλασμενος να παίζει καμία δεκαριά τραγούδια και να ξενερωνουμε απίστευτα.
Όπως και να ειναι πάντως θα είμαστε μέσα (αρρώστια ειναι αυτη)

αλλο ενα live των WASP στην ελλαδα,οπου τα τελευταια 9 χρονια,εχουν παιξει 8 φορες.οποιος καταφερε και τους ειδε το 2004,ηταν τυχερος.ηταν και οι καλυτερες εμφανισεις.(αντε μαζι με το idol anniversary).http://www.youtube.com/watch?v=IAsfa-sTZ2M.μετα δε ξερω τι εγινε.αλλαξε πολιτικοθρησκευτικες αποψεις.κτλ.γιαυτο και μαλλον καποιες εμμονες σε συγκεκριμενα κομματια.τωρα για το επερχομενο live.μεχρι στιγμης.ουτε mic elvis βλεπω ουτε πυροτεχνηματα ουτε stage antics και κομματια που εχουν παιχτει συνεχεια στο παρελθον.εκτιμηση μου…δε νομιζω να γινει κατι απαυτα.αλλα για να δουμε.αφηνω ενα παραθυρο.(η βαση για τον elvis υπαρχει ως τωρα στα live,μηπως θελει τπτ ετοιμασιες ακομα.η την τελευταια στιγμη το απεριψε ο Blackie)παμε στο σετ τωρα.-The Heretic (The Lost Child) / The Torture Never Stops,Sleeping (in the Fire) / Forever Free,The Headless Children,Widowmaker, The Great Misconceptions of Me,The Crimson Idol Medley.ενταξη καλα ως εδω.τωρα αντι για The Real Me και Hellion / I Don’t Need No Doctor / Scream Until You Like It,μπορουσε να βαλει τπτ αλλα κομματια.τοσα εχουν.λογικα στο σετ του ‘‘the crimson idol’’ ολο και κατι ηχογραφημενο θα εχει.οπως και να χει.τα live των wasp δε τα βαριεμαι.και ας παιζουν τα ιδια.δε ξερω.πιο πολυ βαριεμαι το trooper παρα το love machine.(και φανατικος maidenas)[SIZE=“4”]ΑΝΤΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.:metal::metal::metal:[/SIZE]

Αααχ το LOVE Machine <3

Δε πολυτραβάει ο Blackie, το ζουμί βρίσκεται σε Duda και Dupke 8)

Συνθετικά βέβαια βρίσκονται σε φόρμα, στα λαιβ το χάνουν.

25 ??? τζαμπα πραμα… θα παρω να ρωτησω στο τικετχαουζ αν εχουν βγει να παρω μην τελειωσουν τα “πρωτα”…

Απάντηση tickethouse σε ερώτηση για το πότε θα αρχίσει η προπώληση: “Σύντομα” :stuck_out_tongue:

παρασκευη μαλλον, μπορει και πεμπτη ξεκιναει η προπωληση

Και πού να ξέρουν; Εισιτήρια πουλάνε;;;

set list Belfast 24 Σεπτεμβρίου

[SPOILER]On Your Knees
The Torture Never Stops
The Real Me
L.O.V.E. Machine
Wild Child
Hellion / I Don’t Need No Doctor / Scream Until You Like It
Sleeping (in the Fire) / Forever Free
The Headless Children
I Wanna Be Somebody
The Crimson Idol set
The Titanic Overture
he Crimson Idol Medley
The Idol
The Great Misconceptions of Me
(Intermission)
Drum Solo
Encore:
Chainsaw Charlie (Murders in the New Morgue)
Blind in Texas[/SPOILER]

sory, δεν τρελλαινομαι…

Ενταξει,τους γουσταρω μεχρι κοκκαλο τους WASP αλλα αυτο παραπαει…ολο και πιο λιγα τραγουδια παιζουν…μεχρι να φτασουν Ελλαδα βλεπω να παιζουν το πολυ 12…αυτο ειναι το επετειακο τους σοου?Μια απο τα ιδια?ιδια και ιδια τραγουδια?ενταξει,δεν λεω να παιξουν το i’m alive αλλα ενα the last command επρεπε.ασε που τα πυροτεχνηματα και τα σκηνικα που υποσχεθηκε ο BLACKIE δεν τα βλεπω πουθενα.Ε!!!μην υποσχεσαι πραγματα που στο τελος δεν τα κανεις πανω στην σκηνη.Τους εχω δει 7 φορες,και θα πηγαινα με αυτα που ελεγαν οτι θα εκαναν…αλλα τωρα δεν το βλεπω…η κοροιδια εχει και τα ορια της.Ξερω πολλοι δεν θα συμφωνησουν ή γιατι δεν τους εχουν δει ποτε ή γιατι ειναι τρελλαμενοι φαν.Απο μενα…[-X

τελικα τα εισιτηρια βγηκαν απο σημερα, μου ηρθε τωρα δωρακι εκπληξη το Νο0002… επισης εχει αλλαξει ο χωρος, θα γινει στο γκαγκαριν (yes!!!)…το εχουν κολλησει πανω με αυτοκολλητο…

Γιεαα!! Γκαγκάριν!! :roll:

Εγώ κατά 90% τους χάνω λόγω ΕΣ. Τώρα σε διαφορετική περίπτωση, μάλλον θα πήγαινα, και για τα 25? αλλά και για να ακούσω το ρημάδι το Sleeping που κάτι πάντα γίνεται και δε το ‘χω ακούσει ποτέ. Κατά τ’ άλλα η μπάντα λαιβ δε τραβάει πια, τους αγαπώ, τους λατρεύω αλλά αυτό το πράγμα είναι κοροϊδία.

Δε ξέρω τι ζόρι τραβάνε γενικότερα, ο Blackie έχει θέματα υγείας και γι’ αυτό ίσως παίζουν τόσο λίγο (ρίξε και το κασέ σου όμως, έτσι;), ο Dupke μου έχει παραδεχτεί ότι δεν έχουν πια χρόνο για να προβάρουν άλλα κομμάτια (τι άλλο κάνουν δλδ??? έλεος!).

Βγάζουν ποιοτικότατους δίσκους, αλλά στα λαιβ πρέπει να αλλάξουν νοοτροπία. Και δε με ενοχλεί τόσο η διάρκεια, καθώς είναι τρομεροί επί σκηνής, όσο τα ίδια setlists εδώ και 10 χρόνια.

Αυτά από μένα. Οποιος τους βλέπει πρώτη φορά θα μείνει χαζός. Αυτό το LOVE Machine σκοτώνει τα πάντα στο διάβα του 8)

Παιδιά μη πάτε,είναι κοροϊδία.Τους είχα δει πρόπερσι στα Χανιά εγώ ΚΑΙ ΞΕΡΩ!
ΕΓΩ…

αφου ησουν εσυ…

και ΕΓΩ που θα τους δω τριτη φορα λεω οτι οποιος δεν τους εχει δει ΤΩΡΑ ειναι πολυ καλη στιγμη να το κανει… μιας και ειναι σε φθινουσα πορεια τα λαιβ τους, σε 5 χρονια μπορει να παιζουν το wild child και μια 20λεπτη εκτελεση του idol με 15 λεπτα σολο και να φευγουν…

Το ψηνω αρκετα. Η τιμη δεν ειναι ακριβοτερη απο τους αλλους σταθμους της περιοδειας και το σετλιστ, οκ, δεν το λες κατι το ιδιαιτερο, αλλα για τα τωρινα δεδομενα τους ειναι αξιοπρεπες. Ενα Take Me Up ομως το θελω. ή ενα The Heretic. ή το Mean Man!!! Που δεν το εχει παιξει ξανα εδω. Τι στο διαολο ρε γμτ, τοσο πολυ εχει κουραστει που δεν αντεχει δυο κομματια παραπανω;

Αυτο με το Crimson Idol medley παντως υποπτευομαι πως πρεπει να ειναι εκεινο το medley που ειχαν στο Νταμπλ Λαιβ Ασασινς. Πρεπει να δω που εχω αυτο το ρημαδοσιντι να το τσεκαρω.

Να πάμε δηλαδή τώρα που παίζουν ακόμα κομμάτια στη συναυλία,γιατί σε μερικά χρόνια μπορεί να βγαίνουν και να πετάνε κουβάδες με σκατά στον κόσμο!Μπορεί να μην παίζουν καν μουσική τότε!Ποιός ξέρει;
Λοιπόν:
Οπαδός της μπάντας δεν υπήρξα ποτέ.Κακά τα ψέμματα,η προσφορά της μπάντας είναι μεγάλη στο είδος της.
Όμως,ποτέ μα ποτέ δεν έχω νιώσει τέτοια κοροϊδία σε συναυλία όσο στο live των wasp.
Η αρπαχτή της αρπαχτής,με ένα ντραμερ κομπάρσο (όλα τα έκανε ο “γιαπωνέζος”),με ένα γελοίο blackie να παίζει σε στυλ Βασίλη Παπακωνσταντίνου (να μην παίζει δηλαδή),να βρίζει και να φτύνει όλη την ώρα,και γενικά μια αποκρουστική και αντιεπαγγελματική εικόνα συγκροτήματος.
Δε σχολιάζω setlist,ποιότητα ήχου και διάρκεια συναυλίας.
Καλά τα προσκυνήματα,καλός και ο φόρος τιμής σε μπάντες με μεγάλη προσφορά,έστω κι αν είναι στη β’ εθνική σήμερα (και στη γ’ ακόμα).Αλλά η κοροϊδία και η ξεφτίλα των live αυτής της μπάντας ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.