Westworld

LOOOOOOL.Δεν το ειχα σκεφτει ποτε.Τωρα που το ειπες πηγα κι εψαξα και ειδα οτι υπαρχουν τοσα theories…Μαλλον επειδη βαριομουν τον William και δεν εδινα τρελη σημασια. :stuck_out_tongue: Αν οντως ισχυει θα ειναι καλο twist.

Σχετικα με BSG , πιο πολυ εννουσα παραπανω το reference με το δε-ξερω-ποιος-ειναι-ρομποτ-η-οχι.

8 επεισοδεια εχουν βγει, μη το ματιασετε !

κι εγω στην αρχη ενθουσιαστηκα, μετα λιγο βαρεθηκα και τωρα ξανα εχω ενδιαφερον

για william

και mib υπαρχουν και πολλα references που δειχνουν οτι δεν γινεται να ειναι το ιδιο ατομο.
δεν το εψαξα πολυ αλλα γενικα τη σειρα την τραβανε περισσοτερο οι θεωριες της παρα αυτα που δειχνει

αυτο που με χαλαει πολυ ειναι στο στορυ της maeve

το ποσο αδικαιολογητα οι δυο τυποι την αφηνουν να τους κανει οτι θελει

Πες τα αγορι μου ! Τι φαση αυτοι οι 2 ?

Εδώ τα σχόλια βλέπω πολύ απότομα κόπηκαν, να φανταστώ λόγω απογοήτευσης;

Την σειρά την ξεκίνησα μόλις πριν από μια βδομάδα χωρίς μάλιστα να έχω φάει ούτε μισό spoiler. Γενικά στα 8 πρώτα επεισόδια μου άρεσε αρκετά ως πολύ. Στα 2 τελευταία όμως πολύ μου το χάλασαν. Όχι τόσο με το τι συμβαίνει όσο με το πομπώδη τρόπο που σου έδινε ακόμα και τις πιο μικρές λεπτομέρειες. Όπως σκηνοθετεί ο Shyamalan τα plot twist στο φινάλε των ταινιών του έτσι πήγαν 2,5 ώρες στα 2 τελευταία επεισόδια. Πολύ γρήγορα κούρασε όλο αυτό και από ένα σημείο και μετά οι όποιος αποκαλύψεις έρχονταν φάνταζαν ψιλοαδιάφορες.

Γενικά δεν ήταν κακή σειρά, απλά κάποια στιγμή φάνηκε να έχει το potential να γίνει κάτι πολύ ξεχωριστό που τελικά δεν ήρθε.

Δεν καταφερα να την δω ολη. Θεωρω οτι το να βλεπω τα λουλουδια μου να μεγαλωνουν εχει πιο ενδιαφερον. Φοβερα βαρετη σειρα και δεν καταλαβαινω γιατι εγινε ντορος.

η δευτερη σεζον παντως μπορει να ειναι κατι τελειως διαφορετικο

Κατι σαν τις συναυλιες των mastodon- η επομενη μπορει να ειναι καλη.

1 Like
3 Likes

Η φάση είναι

Βγήκε νέο επεισόδιο :sunglasses:

Το έβαλα μετά την δουλειά και με πήρε ο ύπνος…ελπίζω να ήταν λόγο κούρασης θα το ξαναδώ σήμερα…

Το Kiksuya (S02E08) -που μόλις είδα- είναι ίσως το καλύτερο επεισόδιο της σεζόν. Εξαιρετικός Zahn McClaron (Akecheta), απόδοση της ιστορίας του Ghost Nation σαν παραμύθι με ωραίες αναφορές-παραπομπές στους Native Americans.

Noμίζω πως αυτό το επεισόδιο ήταν σχεδόν αψεγάδιαστο από ερμηνείες μέχρι φωτογραφία και ανανέωσε το ενδιαφέρον μου για τη σειρά. Δεν έχω δει ακόμα τα τελευταια 2 επεισόδια της σεζόν, ελπίζω να είναι ανάλογη η συνέχεια.

1 Like

The Mother Of Exiles. :wave:

2 Likes

https://unboxholics.com/movies-tv/tv-news/74694-to-westworld-ananeothike-gia-4i-sezon-vinteo

2 Likes

Χαμουλης και σε αυτο το επεισοδιο…τι να λεμε τωρα!

1 Like

You fucking can opener. :’)

1 Like

I’ll see you on the dark side of the moon.-

1 Like

26/06.

1 Like

To HBO ακύρωσε το Westworld μετά από 4 σεζόν.

Δεν μπορώ να πω ότι εκπλησσομαι. Ξεκίνησα την 2η σεζόν πριν κάνα μήνα και δεν με κράτησε αλλά θα την τελειώσω κάποια στιγμή. Νομίζω όμως ότι η θεματολογία της σειράς καθεαυτή το κάνει πολύ δύσκολο να σου κρατήσει το ενδιαφέρον μετά την 1η σεζόν.

Η πρώτη σεζον πάντως ήταν φανταστική.

1 Like