Word: Children

Από την λίστα ψηφίζω το “Children of the grave” των Sabbath αλλά βάλτε ρε και “Τα κανονικά παιδιά” από Τρύπες…

Απλα Warlord με το πατριωτακι τον Tsamis που ειναι το καλυτερο child απ ολα…

Πόσο μ’αρέσει που το Γουόρλορντ είναι πρώτο!

Δε ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά είναι σίγουρα απο την πιο υποτιμημένη μπάντα…

Πωω, τα σπάνε τα Κανονικά Παιδιά! Απο τα αγαπημένα μου τραγούδια τους! (και αυτή η εισαγωγή ειδικά με την στρίγγλα που λέει τι κάνουν τα κανονικά παιδιά σε σχέση με τα άλλα… απλά κορυφαία).

Nick Cave & The Bad Seeds - O Children (click me)

Deicide-children of the underworld

Aπο το poll σίγουρα θα πω Warlord…

Βαθύ Πορφυρό - Παιδί στο Χρόνο (:lol:, πωωωω, χάλια ακούστηκε αυτό! :lol:)
Έρωτας κι ανατριχίλα. Απλά…

“Τα κανονικά παιδιά γεννιούνται κανονικά, μεγαλώνουν κανονικά, ονειρεύονται κανονικά, ερωτεύονται κανονικά και πεθαίνουν ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΑ”… (Αν δεν κάνω λάθος είναι η τραγουδίστρια των Ολέθριο Ρήγμα που στον ίδιο δίσκο τραγουδάει με τον Αγγελάκα το “Αυτό που οι σκύλοι βαφτίσαν αγάπη”).

Ηeadless children…Και κομματαρα και albumαρα…

:lol:
Παραπέμπει λίγο στη “Λούφα και Παραλλαγή” που για να περάσει η συναυλία των Stones από τον Συνταγματάρχη και να προβληθεί, βαφτίστηκε “Συναυλία της Ορχήστρας των Κυλιομένων Λίθων” :p:lol:

On topic: Kομματάρα που έχει δυστυχώς εξοριστεί από τα set lists των Purple (ή από το εύρος του Gillan; :-k) εδώ και πολλά χρόνια…

Το καλύτερο παιδί - Γιάννης Πλούταρχος

Children Of Bodom 8)

Αυτό ήθελα να πω :expressionless: :expressionless:

Αφού με πρόλαβε ο freedom, ψηφίζω children of the grave - black sabbath…

Child In Time - Deep Purple

Paradise Lost-Fallen Children,αλλα επισης Child in Time,children of the grave,sea,shadowchild kai rock n roll children γαμανε!

Sweet Child O’ Mine!!!

Ειδικα το σολο οποτε τ ακουω πορωνομαι απιστευα!:metal:

Sweet Child O’Mine!!

+Nightwish - Bless The Child

Πρώτα απ’όλα Child In Time και μετά…

…Mooooonchild…

και το αγαπημένο από Sabbath Children of the Sea.

Λοιπόν,εγώ ψηφίζω το υποτιμημένο Childhood’s end-Iron maiden και Wayward child-Rory Gallagher.