Year of the goat - 10 νοεμβρίου 2013 - κύτταρο (αθήνα)

προπώληση πού έχει?

ρε παιδιά έχει αλλάξει κάτι;
γιατί εγώ ήξερα ότι είναι 9 Νοέμβρη το live και θα το έχανα λόγω Jucifer…

10 του μηνός παίζουν Θεσσαλονίκη.

Είναι Σάββατο στο second skin τελικά…
Απλά το θέμα ειναι οτι η προπώληση απο το ταμείο έχουν 5 ευρώ διαφορά ,ε που δεν ειναι και λίγα…καλύτερα να τα πιω σε μπύρες :lol::lol: .

Απελπιστικά λίγος ο κόσμος… οι year of the goat αρκετά καλοί και απολαυστικοί. Έπαιξαν μια ώρα και 5 λεπτά αν υπολόγισα καλά, νταξ… Ο τύπος πάντως έχει φωνάρα

μεγάλη εμφάνιση… δεν το περίμενα, αλλά μου φάνηκαν ακόμα καλύτεροι λάιβ. στο Thin lines of broken hopes σκοτείνιασαν τα πάντα…

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν. Μετά έκατσαν και για χαιρετούρες κτλ

εεεμ, έχει λάθος ημερομηνία το thread, γι’αυτό… :stuck_out_tongue:

σκέψου εδώ πάνω τι θα γίνει…θα τιμήσει κανείς?Εγω θα κατέβω πάντως.

Καλό live. Σκοτεινή λυρική ατμόσφαιρα. Απέδωσαν όμορφα τα κομμάτια του Angels Necropolis, με αποκορύφωμα τα τελευταία ασσύληπτα 5 λεπτά του Thin Lines of Broken Hopes. Άξιοι συνεχιστές του occult / psychedelic / όπως-και-να-λέγεται rock (βάλτε ότι ταμπέλα θέλετε ξέρω γω), Το βινύλιο πάντως είναι μια ομορφιά, πολύ καλή παραγωγή.

Όχι και τόσο καλός ο χώρος για live, o ηχολήπτης τεράστιος αμπαλίδης, σκότωσε και τις δύο μπάντες που είδα (ειδικά Aherusia).

Oι συνήθεις μερικές δεκάδες σήμερα στο Οχτάμπαλο για μια ακόμα συναυλία του vintage hard rock ήχου, που είναι στα πάνω του εσχάτως…70 λεπτά ανίερου, εωσφορικού και εμπνευσμένου hard rock απο τους YOTG, σε μια εμφάνιση πολύ καλή, με καλό ήχο και μελωδίες εθιστικές…άξιο support και οι Mahakala με το satanic heavy metal τους…εις το επανιδείν!!!

Δυο video από τη συναυλία της Αθήνας:

Με 20 & 25e για να πάω στην τρύπα ονόματι Second skin,έφαγε άκυρο το λαιβ. Ίσως και για άλλα παιδιά να έπαιξε το ίδιο ρόλο. μπορεί και όχι,who knows.

Αυτό λέγαμε γενικά και λεγόταν. Το πόσο ήταν καθοριστικό, 25 ευρώ είναι πολλά για να έρθει κάποιος στο live τελευταία στιγμή. Επειδή ξέρω πόσα πήραν οι year of the goat, επειδή θεσσαλονίκη τους φέρνει φίλος, το ποσό θα μπορούσε να ήταν 10 ευρώ κάτω άνετα

Άσε,μην με τσιγκλάς και το ανοίξω… 8)

Πάντως και εδώ πάνω που ήταν φθηνό το εισιτήριο 12-15 ευρώ δεν είχε κόσμο.Κρίμα γιατί ήταν ωραίο λάιβ. Μπήκα την ώρα που παίζαν οι SHADOWCRAFT,majestic black metal,ωραία παιγμένο με mid tempo ταχύτητες και blastbeat ξεσπάσματα.Στο τέλος τα παιδιά έπιαξαν και μια διασκευή στο Radical Cut των Arcturus αλλά χωρίς πλήκτρα(!!!) γιατί το γαμημένο το μηχάνημα βρήκε στιγμή να τα παίξει.Άξιοι.
Για τους Mahakala δεν έχω και πολλά να πώ,εκτός του ότι νόμιζα ότι παίζουν black metal με αυτά που διάβαζα (satanic metallers κπλ) και εξεπλάγην όταν άκουσα αυτόν τον stoner/sludge ήχο.Δεν είναι κακοί αλλά πολύ φιγούρα ρε παιδί μου από τον τραγουδιστή σε σημείο που καταντά γελοίο.
Οι Year Of The Goat έπαιξαν γύρω στα 70 λεπτά αν θυμάμαι,πολύ καλή εμφάνιση με κομμάτια και από το άλμπουμ αλλά και από το ΕΡ.Άκουσα το Angels Necropolis στο σπίτι την επόμενη μέρα και μπορώ να πώ ότι λάιβ τα κομμάτια ακούγονται ακόμα καλύτερα.
Μπράβο σε όλους όσους οργάνωσαν το λάιβ,φυσικά και για την χαμηλή τιμή και κρίμα που δεν μάζεψαν περισσότερο κόσμο.Ελπίζω να τους ξαναδούμε εδώ πάνω.