Your favourite all time album. Vote NOW!

Savatage - Gutter Ballet

[SPOILER][/SPOILER]

Εϊναι το συγκρότημα με το οποίο ουσιαστικά άρχισα να ακούω metal. Και από πολύ κοντά:

[SPOILER][/SPOILER]

TOOL - Lateralus
Nick Cave and the Bad Seeds - Let Love In
Metallica - And Justice For All
Cradle of Filth - Dust and her Embrace

Λιγο random λιστα

Metallica -Master of Puppets

iron maiden-the number of the beast
moonspell-wolfheart
burzum-filosofem

The Wall - Pink Floyd

Το μονο που μεχρι στιγμης μου προσφερει τετοια πληροτητα, αφου καλυπτει καθε πτυχη που θελω να καλυπτει η μουσικη για μενα.

απαντάω εδώ μην είμαστε οφτόπικ (ψείρας αλέρτ)

Υπάρχουν πολλοί λόγοι. Sabbath ήταν το πρώτο μέτσαλ που άκουσα μαζί με άιρονμεντεν. τώρα ειδικότερα Το SBS τα έχει όλα. Υπερκομματάρες όπως το ομώνυμο και το national acrobat. rick Wakeman στα πλήκτρα στο sabbra cadabra. Το national acrobat ω θεοί. τι να λέμε τώρα…

με εκπλησεις… τελως παντων!!!

εγω παντως ειμαι αναμεσα στα piece of mind και seventh son…
μαλλον δεν θα μπορεσω ποτε να αποφασισω αναμεσα σε αυτα τα 2…

Μαρίνε δεν καταλαβαίνω γιατί σ’ εντυπωσιάζει τόσο, το να είναι το αγαπημένο άλμπουμ κάποιου το Sabbath Bloody Sabbath.

Ελα ντε.Αφου γαμαει !

δε με εντυπωσιαζει το οτι ειναι αγαπημενο καποιου το SBS.
με εντυπωσιαζει που ειναι του Deckard γιατι τα ακουσματα του δεν εχουν καμμια σχεση με το εν λογω αλμπουμ…

περιμενα κατι πιο τεχνικο, να το πω ετσι!!!:slight_smile:

οτι γαμαει εννοειται…

ε εντάξει, ότι έχει βαριές κιθάρες έχει σχέση με Sabbath. Ο Matheos π.χ. στο τελευταίο χάμαιρ τους Sabbath και τους Rush αναφέρει ως πρώτες του επιρροές. Πάντως δεν είναι η τεχνική το ζητούμενο (εντάξει δεν μας χαλάει κιόλας :p). Και οι sabbath π.χ. από το ντεμπούτο ως το sabotage διένυσαν μεγάλη απόσταση σε λίγα χρόνια.