Εκλογές 20 Σεπτεμβρίου 2015

Ρατσιστής είσαι επειδή απλά είσαι ένας ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ. Είναι φακτ. Δεν είναι θέμα άποψης.

Και εσυ αναρχικός ή κομουνιστής της εκάλης να φανταστώ;

Σε ένα πράγμα απάντησέ μου μόνο Κάισερ.

Αρνείσαι ότι η Σουηδία είναι νούμερο 1 rape/capita στην Ευρώπη λόγο των απίστευτων αριθμών μεταναστών απο Αφρική και Μέση Ανατολή; Σε έχω ικανό να κατηγορήσεις ότι οι ιθαγενείς Σουηδοί έχουν τάσεις να βιάζουν, επειδή είναι απόγονοι των Βίκινκς και είναι μέσα στο αίμα τους.

Θέλω ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ και όχι προσωπικές ύβρεις.

Απ’ τη Νέα Ερυθραία είναι.

[quote="“JTN,post:47,topic:28967”]

ε αυτός που δεν θέλει ονομαστικές ψήφους[/QUOTE]

Μπα, δεν χρειαστηκε.

Ναι απ’την Γερμανία ΧΑ θα ψηφίσω, με φαξ αν χρειαστεί, α ρε τραμπούκοι. Και κάτω να είμουν λευκό θα ψήφιζα.

Και το συμφωνείς με την αριστερή ατζέντα (λωλ) σε κάνει αυτομάτως μη ρατσιστή ε;
Και αν δεν υπήρχαν Αφρικανοί και Μεσανατολίτες οι βιασμοί θα έληγαν συλλήβδην στον κόσμο γιατί λευκά σκουπίδια δε θα υπήρχαν ε;
Και αν ήταν όλοι στα σπίτια τους και στις χώρες τους οι φερόμενοι ως ρατσιστές θα μαζεύονταν αγκαλιασμένοι και θα τραγούδαγαν γουί αρ δε γουόρλντ χωρίς να ψάξουν το επόμενο αντικείμενο ρατσισμού στο οποίο θα χτύπαγαν με τα πογκρόμ τους ε;
Κοίτα, το θέμα της πολιτισμικής ανοχής κλπ δεν απευθύνεται μόνο στο να σέβονται αυτοί τον πολιτισμό (λωλ2) ΣΟΥ, αλλά και εσύ τον πολιτισμό τους. Γιατί όσο θεωρείς εσύ τον εαυτό σου πολιτισμένο, αλλό τόσο γελάει ο Ιάπωνας με τα χάλια σου που ούτε καν ξέρεις τι σημαίνει οικολογική συνείδηση και το να βάζεις τις ανάγκες του άλλου πάνω από τις δικές σου. Ή μήπως κι αυτοί είναι ηλίθιοι επειδή αυτοκτονούν λόγω υπερωριών και έχουν σεξουαλικά ταμπού κλπ άρα και πάλι ο δυτικός πολιτισμός με τα πιο προσιτά ωράρια και την πιο ελευθεριακή συμπεριφορά (ΚΑΡΑΛΩΛ) είναι ΑΚΟΜΑ Ο ΝΟΥΜΕΡΟ ΕΝΑ; Χώνεψέ το, ο ρατσιστής δεν έχει ένα αντικείμενο μίσους, συνέχεια βρίσκει καινούρια λόγω της παράνοιας ότι αυτός είναι κοινωνός του μόνου πολιτισμού
Αλλά στην Ιαπωνία οι βιασμοί γίνονται από Αφρικανούς που δε σέβονται το που βρίσκονται κλπ, ε; Αλήθεια (ειλικρινής απορία), γιατί τόση εμμονή στο θέμα των βιασμών; Άλλα ζητήματα δεν έχει η κοινωνία, μόνο ακούσια γαμήσια;

Ρέιζορ, η πολυπολιτισμική ουτοπία που έχεις στο μυαλό σου δεν υπήρξε, δεν υπάρχει, και δεν θα υπάρξει ποτέ. Πάρτο χαμπάρι.

Οπότε να φανταστώ είσαι υπέρ της κατασκευής τζαμιού στην Αθήνα, έτσι;

Πέρι Σουηδίας, το 77% των βιασμών από μουσουλμάνους, το 22% απο ιθαγενείς (τα άσπρα σκουπιδια που ανέφερες).

Ευτυχώς δηλαδή που στη Γερμανία που μένεις κι όλας [θεωρητικά] υπάρχουν μόνο Καυκάσιοι και Αγγλοσάξονες

Καμία ουτοπία δεν έχω στο κεφάλι μου, αλλά ούτε σου λέω ότι είναι κάτι το εύκολο το να υπάρξει ΣΕΒΑΣΜΟΣ στον άλλον. Και δε νομίζω ότι θα υπάρξει σύντομα αυτή η ουτοπία, γιατί όσο ο εγωισμός του νεοφιλελέ μοντέλου None above-All below συνεχίζει να εκτρέφεται και η μόνη απόδραση θεωρείται το να μαλακίζεσαι 3 μέρες την εβδομάδα επειδή τις 5 σε γαμάνε ασύστολα, χωρίς να σου αφήνουν περιθώρια για καλλιέργεια και εκτόνωση, τόσο απομακρύνεται το όραμα.
Αλλά μπαγάσα, να 'σαι οκ. Μας έχεις πει τραμπούκους, κομμουνιστάς της Εκάλης, ουτοπιστές χωρίς επιχειρήματα. Κάθισα, σου παρέθεσα 10 γραμμές επιχειρηματολογώντας πάνω στην οπτική σου (στρεβλή; ορθή; πούτσαμου, άποψη που δε συμμερίζομαι εν πάσει) και γυρνάς και απαντάς με μια επιθετική αοριστία τύπου “ανθρωπάκι, δεν ξέρεις την αλήθεια”. Ε, ντάξει, σε δύο γραμμές ό,τι κατηγορία έχεις εξαπολύσει, τη γυρνάς αυτομάτως πάνω σου (πέραν του κομμουνιστή της Εκάλης, γιατί στην περίπτωσή σου για Φιλέλληνας της ξενιτιάς/ασφαλής έξωθεν κριτής καταλήγεις).

Οι Γερμανοί σε 30-50 χρόνια θα είναι μειονότητα στην χώρα τους, όπως και οι Γάλλοι, Αγγλοι και Σουηδοί αν συνεχιστούν αύτες τις μεταναστευτικές πολιτικές. Ήδη σε μερικά γκέττο σε μεγάλες πόλεις πρέπει να ψάξεις για να εντοπίσεις Καυκάσιους ή Αγγλοσάξονες. Για εσάς ίσως ακούγεται σαν παράδεισος, ε, εμένα δεν μ’αρέσει τι να κάνουμε.

Εντάξει όλα αυτά που έιπες ρέιζορ, δεν μου απάντησες στο ερώτημά μου όμως, μην το ξανακάνω copy-paste 3η φορά, δε λέει. Και απ’τον Κάισερ περιμένω απάντηση στο ίδιο ερώτημα, αν μου κάνει την χάρη.

Εσύ γιατί δε κάθησες στη χώρα σου; Εσύ έχεις το δικαίωμα της μετανάστευσης, οι “απολίτιστοι” της Ανατολής και της Αφρικής όχι;

Και γιατί ρε ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΕ ΕΥΡΩΠΑΙΕ, όταν κάνεις πόλεμο στις χώρες τους θα δέχεσαι και τις γαμημένες τις συνέπειες.

Ρατσιστής μετανάστης, λολ.

Και το να το δεχτώ το συγκεκριμένο πάπαρο, αλλάζει κάτι; Σταματάνε οι βιασμοί εξ’ ολοκλήρου;
Στατιστικά (εφ’ όσον είναι έγκυρη πηγή, γιατί ο σκεπτικισμός μου σε ό, τι έχει να κάνει με τέτοια αριθμάκια δεν περιγράφεται, ειδικά όταν έχουν να κάνουν με το Άλλο και το κακό που προξενεί) το δέχομαι, πάμε παρακάτω. Και ναι, είμαι υπέρ της κατασκευής τζαμιού, γιατί δεν υπάρχουν μόνο μετανάστες μουσουλμάνοι, αλλά και Έλληνες, έστω και σε τραγική μειοψηφία.
Ωραία, το δέχομαι ότι είναι 77%. Δε μου επαρκεί, όμως, ως κριτήριο για να τους θεωρήσω κατώτερους, από τη στιγμή που και να μη γινόταν από αυτούς, τότε ο αριθμός θα ήταν ένα στρογγυλό 100% ΑΠΟ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ. Και πες ότι γυρνάνε πίσω στη χώρα τους και μειώνεται το ποσοστό βιασμών από αυτούς, το πρόβλημα έχει εξαλειφθεί; Κι αν όχι, ποιό είναι το επόμενο βήμα; Γιατί από 'δω το πας, από 'κει το πας, δεν έχω καταλάβει την κατάληξή σου.
Και μια και μιλάς για μειονότητες, εσύ εκεί που είσαι δε λογίζεσαι ως μειονότητα; Γιατί να σε ζήτησαν να πας, δεδομένου του ρατσισμού προς τους Έλληνες και του προβλήματος των μειονοτήτων που ο ίδιος ανέφερες, δεν το θεωρώ πιθανό σενάριο. Κάτι είχα δει για συγγενείς εκεί, but still, υπάρχει ελαφρυντικό;

Αστονε μωρέ να πάει να γαμηθεί. Τι ασχολείσαι?

Ποιος σου έιπε ότι οι μη-Ευρωπαίοι δεν έχουν δικαίωμα να έρθουν έδω; Και βέβαια έχουν, και καλοσορίζω κάθε Αφρικανό/Μεσανατολίτη που θέλει να έρθει εδώ και να προσφέρει στην κοινωνία, οχι να ζει απο αυτήν, αλλά όχι σε αυτές τις τεράστιες διαστάσεις που έρχονται τώρα με την μεταναστευτική κρίση. Επίσης πλέον είμαι υπέρ το κλείσιμο συνόρων απένταντι στους πρόσφυγες, δυστηχώς υπάρχουν πάρα πολοί οικονομικοί μετανάστες απο Πακιστάν/Αφγανιστάν, δίχως χαρτιά, που απλά αυτοαποκαλούνται Σύριοι και έχουν αυτόματό στάτους πρόσφυγα. Σε αυτούς από εκεί που ήρθαν. Στους πραγματικούς Σύριους, άσυλο χωρίς δεύτερη σκέψη.

A άρα να βομβαρδίζουμε τις χώρες τους αλλά να κλείσουμε τα σύνορα για να μην έρθουν εδώ άμαχοι και μας χαλάσουν την αισθητική ε?? Απλά αφού τώρα βαράμε Συρία ας ξεχάσουμε που βαράγαμε πριν 5 χρόνια…

Κρίμα ε, που περισσότεροι Έλληνες δεν είναι μουσουλμάνοι ε; Πάλι καλά έπρεπε να λες που είναι τόσο μικρή η μειοψηφία Ελλήνων μουσουλμάνων.

Ναι σαν Έλληνας είμαι στην μειονότητα εδώ στην Γερμανία, η τεράστια πλειοψηφία, Ελλήνων και νότιο-ευρωπαίων γενικώς, είναι βολεμένοι και δεν ζουν απ’το κράτος, δεν είναι εγκληματίες και έχουν ενταχθεί στην γερμανική κοινωνία εδώ και δεκαετίες. Και για αυτόν τον λόγο ακριβώς δεν αντιμετωπίζουμε ρατσισμό απ’τους Γερμανούς. Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει κανένα χαζό σχόλιο πέρι της εθνικότητας μου όσο ζω εδώ, ίσα ίσα το αντίθετο.

Ας έρθει μώρε όλη η Μέση Ανατολή, σε 50 χρόνια θα ζητάς κλαίγοντας συγνώμη απ’τα εγκόνια σου για τις απόψεις που είχες στα νιάτα σου, θα τρως βρήσιμο, αλλά ξέρεις κάτι; Καλά να πάθεις.

Καλά τα έλεγε επομένως ο αγαπητός Πλεύρης, τα παιδάκια δε θα πνιγόντουσαν στη θάλασσα αν τα πυροβολούσαμε στα σύνορα.

Ξερνάω στο δυτικό πολιτισμό σας και τη δυτική κουλτούρα σας.

Ναι, όταν βομβαρδίζεις τη μέση ανατολή, θα τους τρως και στη μάπα. Τι να κάνουμε τώρα.

^δεν το είπε στα αλήθεια αυτός
(δημόσια τουλάχιστον)