Κυπελλο Ελλαδας 2010-2011

Αγαπητε Μanson,να σου πω αρχικα οτι εμενα χθες η ΑΕΚ με εβγαλε Ευρωπη,ασχετως αν εγω ηθελα φυσικα να το παρει ο Ατρομητος.(Οποτε απο αυτον τον καρναβαλιστικο τελικο του κωλου κερδισμενος ειμαι).
Κομπλεξ δεν εχω με καμμια ομαδα,ποσο μαλλον με την καλυτερη μου φετινη πελατισσα.
Αν εσυ αισθανεσαι περηφανος που η ομαδα σου πηρε το τροπαιο κατ’αυτον τον τροπο,ΟΚ.
Εγω προσωπικα θα ντρεπομουν.

Έτσι είναι jiopa οι μικρές με τις μικρές και οι “μεγάλες” με τις “μεγάλες”. Γι αυτό και οι οπαδοί της ΑΕΚ όπως καταλαβαίνεις δεν διαφέρουν σε τίποτα από τους οπαδούς του ΟΣΦΠ. Κέρδισαν με πουστιά αλλά το πήραν δίκαια κατά τη γνώμη τους. Χαίρομαι λοιπόν που ο ΠΑΟΚ είναι μικρή ομάδα. Οι μεγάλες στην Ελλάδα έχουν γίνει έτσι με πρωταθλήματα και κύπελλα όπως το χτεσινό.

Πρώτον να πω, ότι δεν θέλω να υπερασπιστώ την ΑΕΚ ή οτιδήποτε, αλλά ΖΩΑ έχουμε όλες οι ομάδες στο γήπεδο, άλλα ζώα είναι στα επίσημα και άλλα στα πέταλα και κανείς μας δεν τα διώχνει, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δικαιολογώ την ΑΕΚ, τέσπα.

Λοιπόν [B]Jiopa[/B], δεν είχα καμία όρεξη να σου πω το οτιδήποτε πάλι γιατί μετά θα μου έλεγες τις μαλακίες σου, αλλά όταν λες τέτοια πράγματα δεν γίνεται να μην μιλήσω.

Εσύ αν ήσουν τελικό πρώτον, και προηγούσουν, με τον ίδιο τρόπο ή και χειρότερο θα έπαιρνες το τρόπαιο, με τραγελαφικά γεγονότα όπως είδαμε πολλάκις φέτος από τον χοντρό(εκτός και αν ήταν με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ ξερω γω που μάλλον δεν θα είχε κανέναν ενδοιασμό το πέταλο να εισβάλλει στα επίσημα και να ξεκωλιάσει τον καραγκιόζη, για τις άλλες ομάδες δεν ξέρω αν θα το κάνανε, ούτε καν για την δική μου βασικά).

[B]Με το χέρι στην καρδιά, θα ντρεπόσουν στα αλήθεια για αυτήν την κούπα;[/B]

Όπως δεν “ντράπηκες” για την αηδιαστική τσαμπουκαλίστικη(με την κακή έννοια όμως) είσοδο σου στα play-offs με τα καραγκιοζιλίκια του αλλουνού, έτσι δεν θα ντρεπόσουν και για αυτήν την κούπα.

Πρωτα απόλα οι μαλακιες ειναι κατι που χαρακτηριζει αποκλειστικα εσενα
(Εξαλλου το Aionios Malakas δεν ειναι τυχαιο).
Δευτερον αρνουμαι να κανω διαλογο μαζι σου στο εχω πει χιλιες φορες.

Έτσι παιδιά, σήμερα που έχουμε να κάνουμε με οπαδούς της ΑΕΚ αρχίστε να αναλύετε το κοινωνικό φαινόμενο της βίας. Όταν ξανακάνουν κάτι οι οπαδοί του Ολυμπιακού μπορούμε πάλι να αρχίσουμε για αλήτες και ντροπή των οπαδών.

Έτσι, μόκο, να βουλώνουμε όταν έχουμε άδικο, τουλάχιστον σου αναγνωρίζω αυτό ρε κωλόγαυρε

???

Και όταν κάναμε τα ίδια εμείς με την ΑΕΚ τα ίδια δεν λέγαμε ρε Chris?

*άσχετο

πάντως ο ατρομητος μπορεί ακόμη να βγει ευρωπη αν η αεκ βγει πρώτη στα πλαι οφ…αν και δύσκολο το βλέπω…

Comealot δεν θυμάμαι τι λέγατε για το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ, αν και νομίζω ότι πιο πολύ τα συζητούσατε μεταξύ σας οι ΠΑΟΚτσήδες (και καλά κάνατε) παρά ασχολήθηκε κανείς άλλος.

Εγώ αναφέρομαι στο ακατάσχετο τσουβάλιασμα που έγινε μετά το ντέρμπι του Καραϊσκάκη.

Κρισπ αστο.Υπαρχουν πολλοι κομπλεξικοι,δεν το βλεπεις;

Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι σε αυτές τις περιπτώσεις πάντα γίνεται λίγο τσουβάλιασμα.

Και νομίζω είναι λίγο λογικό να γίνεται πιο πολύ όταν τα σπάνε οπαδοί της πιο επιτυχημένης (ας το πούμε έτσι :p) ομάδας στην Ελλάδα.

Δεν λέω ότι είναι σωστό,αλλά έτσι γίνεται.Και είναι λογικό.

Εγώ θυμάμαι διάλογο με montecristo που έλεγε πως μόνο οι οπαδοί του Ολυμπιακού πλακώνουν τους παίκτες που μόλις έχασαν με λάθη διαιτησίας και πως μόνο οι γαύροι θα πανηγυρίζαμε ένα πρωτάθλημα σαν το φετινό. Επίσης, πίστευε πως αν η ΑΕΚ κέρδιζε έναν τίτλο με την εύνοια της διαιτησίας, οι ΑΕΚτζήδες ως επί το πλείστον δε θα το πανηγυρίζαν από τη ντροπή τους! :lol:

είστε και οι 2 οτι ναναι.ο ένας λέει οτι η αεκ κέρδισε με πουστιά και ο άλλος “θα ντρεπόμουν που η ομάδα πήρε τρόπαιο με τέτοιο τρόπο…”.

όλα αυτά τα λέτε εννοώντας οτι ο ατρόμητος σφάχτηκε από την διαιτησία χθές?το λάθος της διαιτησίας χθές ήταν το 1ο γκόλ.μετά δεν έγινε κάτι άλλο.

αν εννοείτε τα ντου και τα ξυλίκια ναί έχετε δίκιο ήταν ντροπή για την ΑΕΚ.αλλά μην μπερδεύετε το αγωνιστικό μέρος με τα επεισόδια.η ΑΕΚ κέρδισε δίκαια.

…κατά την γνώμη μου η Α.Ε.Κ. θα κέρδιζε και χωρίς αυτό το γκολ χθες, γιατί ο Ατρόμητος δεν έδειξε την γνωστή μαχητικότητά του μέχρι το τελευταίο λεπτό:):!:

Δε ξέρω πόσοι το προσέξατε αυτό αλλά είναι πράγματι μια λύση που θα μπορούσε να φέρει αποτέλεσμα. Κάπως έτσι περιορίστηκαν οι καφρίλες από τους γνωστούς θερμόαιμους Άγγλους οπαδούς μετά τα επεισόδια στο Χέιζελ:

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CF%81%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B4%CE%AF%CE%B1_%CF%84%CE%BF%CF%85_%CE%A7%CE%AD%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%BB

Συμπληρώνω στη παραπάνω τιμωρία και δίκη των προέδρων των συλλόγων (συγκεκριμένα ονόματα με πρώτο και καλύτερο τον Μαρινάκη) με τη κατηγορία της δυσφήμισης του αθλήματος. Μπας και μαζευτούν οι γελοίοι. Σε αυτό θα βοηθήσει και σωφρονισμός των οργανωμένων κατα τη περίοδο αποκλεισμού.

Επομένως συμφωνώ με τον ChrisP παραπάνω, δεν είναι θέμα μόνο των “αλητών και ηλιθίων” χούλιγκανς που ντροπιάζουν το άθλημα, αλλά και των εκάστοτε προέδρων και φίλα προσκείμενων μέσων ενημέρωσης που τους φανατίζουν. Οπότε το να αναλωνόμαστε σε συζητήσεις γύρω από τα προφανή δεν έχει νόημα.

http://contra.gr/Columns/Paparazzi/320774.html
ωραίο κείμενο ο paparazzi

Ζούμε σε κράτος μπουρδέλο. Αυτό είναι δεδομένο. Ηταν, είναι και θα είναι ανεξάρτητα από τις πολιτικές αντιλήψεις-πεποιθήσεις του καθενός. Είναι τόσο μπουρδέλο που κάποια στιγμή τα πραγματικά μπουρδέλα θα ζητήσουν να λέγονται αλλιώς.

Κάθε άνθρωπος περνά δυσκολίες έτσι κι εμείς εδώ σε αυτή τη χώρα. Αλλος έχει προβλήματα στο σπίτι. Αλλος τρώει ξύλο από τη γυναίκα του. Αλλος έχει οικονομικό πρόβλημα. Αλλος είναι άνεργος. Αλλος έχει να κάνει σεξ από τότε που πήρε η Λάρισα το πρωτάθλημα. Για όλους, όμως,υπάρχει μια διέξοδος. Κάτι για να ξεχαστούν βρε αδερφέ. Υπάρχει ένα μέρος, ένας τρόπος να αφήσουν για λίγο στην άκρη τα προβλήματά τους. Εμείς εδώ στην Ελλάδα ψάχνουμε αυτή τη διέξοδο στον αθλητισμό. Είμαστε τόσο μαλάκες που περιμένουμε από το ποδόσφαιρο ή το μπάσκετ να μας βοηθήσει να ξεχάσουμε τα προβλήματά μας. Ο,τι πρόβλημα έχει ο καθένας. Ακόμα κι αν δεν έχει λεφτά να πληρώσει την ασφάλεια του αυτοκινήτου του.

Κάθεσαι, λοιπόν, αυτά τα 90 λεπτά με φίλους στο σπίτι ή στο γήπεδο για να ξεφύγεις λίγο. Να πάει αλλού το μυαλό σου. Και βλέπεις κάθε εβδομάδα, μα κάθε εβδομάδα, τα ίδια και τα ίδια. Επεισόδια, ξύλο, δακρυγόνα, κάλπικα πέναλτι, γκρίνιες για τη διαιτησία, παράγοντες που έπρεπε να είναι πίσω από τα σίδερα να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο και τρελαίνεσαι. Παίρνεις φόρα και χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο. Πέφτεις στα ναρκωτικά, αρχίζεις το ποτό. Και σαν να μην έφτανε αυτό ψάχνεις κάποιον να συζητήσεις λογικά για τα όσα βλέπεις και χάνεις και τα υπόλοιπα μαλλιά της κεφαλής σου.

Οπαδική νοοτροπία, συγκρίσεις για το ποιος κάνει περισσότερα ή λιγότερα επεισόδια, για το ποιος έφαγε τη μικρότερη ή τη μεγαλύτερη ποινή, για το αν αυτό ήταν πέναλτι, αν ήταν οφσάιντ, αν ο αντίπαλος δίδαξε ήθος κτλ. Και το χειρότερο, είναι ότι βλέπεις δημοσιογράφους να χύνουν κροκοδείλια δάκρυα σε περίπτωση που έχουμε θύμα, πόσο μάλλον αν θρηνήσουμε νεκρό. Και οι ίδιοι γράφουν με παχυλούς τίτλους για τον υπέροχο κόσμο, τους γαμηστερούς οπαδούς και την προεδράρα που σαρώνει μέσα και έξω από τα γήπεδα. Και το ακόμα πιο τραγικό-εξωφρενικό: οι ίδιοι άνθρωποι μπορεί να γράφουν και να συγχαίρουν τη γερμανική ποδοσφαιρική ομοσπονδία που τιμώρησε άμεσα την τάδε ομάδα με αφαίρεση βαθμών επειδή οπαδός της πέταξε μπουκάλι στον διαιτητή, αλλά αν συμβεί το ίδιο εδώ στην Ελλάδα, στην ομάδα τους, τότε γράφουν κατεβατά για την αδικία, τα δύο μέτρα και δύο σταθμά, για την αυστηρότητα της ΕΠΟ και της Πολιτείας, για την πειθαρχική επιτροπή που αποτελείται από διάφορους χρωματισμούς, εχθρικούς προς τους δικούς τους.

Ο Γιώργος Δώνης χαρακτήρισε μπουρδέλο το ελληνικό κράτος για τα όσα έγιναν στον τελικό. Πραγματικά, όμως, αμφιβάλω αν έκανε το ίδιο αν ήταν προπονητής της ΑΕΚ. Αν ήταν στην αντίπερα όχθη. Μούγκα και μακάρι να με διαψεύσει. Θα έλεγε για τον υπέροχο κόσμο, τους υπέροχους παίκτες και τα υπέροχα λουλούδια που ανθίζουν τον Μάη. Εδώ ο Σταύρος Αδαμίδης, ναι αυτός που έβγαινε στα ραδιόφωνα και γκρίνιαζε μετά τα γεγονότα στο ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός ζητώντας ένα καλύτερο ελληνικό ποδόσφαιρο και αναζητώντας αυτόν που θα χτυπήσει τη γροθιά στο μαχαίρι, βγήκε και είπε, μετά τον τελικό, πως δεν είδε τίποτα και αν δει τότε θα τα καταδικάσει. Δηλαδή, ο πρόεδρος της ΑΕΚ μας είπε ότι μόλις έληξε, με τον τρόπο που έληξε, το παιχνίδι γύρισε την πλάτη στον αγωνιστικό χώρο και μιλούσε συνεχώς με τους από πάνω του. Ή ότι έκλεισε τα μάτια μέχρι να δει την απονομή σαν τα μικρά παιδιά που περιμένουν με ανυπομονησία το δώρο τους. Και ο ίδιος άνθρωπος, αύριο-μεθαύριο θα βγει στο ραδιόφωνο και θα ζητήσει τη σύμπνοια όλων για το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου. Αυτός ο άνθρωπος θα ζητήσει αλλαγές και γενναίες αποφάσεις. Και δεν αναφέρομαι στον Αδαμίδη προσωπικά. Στη θέση του μπορεί να ήταν ο Μαρινάκης, ο Γόντικας, ο Ζαγοράκης, ο Αθανασιάδης, ο, ο, ο.

Σε λίγες μέρες λοιπόν που θα κληθεί η ΑΕΚ σε απολογία θα ακούσετε την κάθε μαλακία που υπάρχει για να δικαιολογηθούν οι πράξεις των κάφρων. Και αν επιβληθεί τιμωρία δύο αγωνιστικών θα μιλάμε για σκάνδαλο, θα ζητάμε εφέσεις, θα παρακαλάμε για την επέμβαση του Μπαράκ Ομπάμα στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Η μαλακία είναι πολύχρωμη. Εχει κόκκινο, πράσινο, κίτρινο, μαύρο, μπλε, βυσσινί. Στην παλέτα έχει όλες τις ομάδες, ουδεμιάς εξαιρουμένης. ΟΛΕΣ!

Μη ξεχάσετε, λοιπόν, να βάλετε στη ζυγαριά τα επεισόδια κάθε ομάδας. Σε αυτή προσθέστε την ηλιθιότητα και τον οπαδισμό και δείτε προς τα που γέρνει. Μετά θα έχετε πάλι αντικείμενο συζήτησης στα twitter, στα facebook, κατ’ ιδίαν, στα τηλέφωνα. Απλώς μην ξεχνάτε να κλείνετε τα ρουθούνια γιατί θα μπουν σκατά στη μύτη σας. Ναι, μυρίζει γιατί βουλιάξαμε, δεν έκλασα.

ΥΓ: Είναι η πρώτη φορά που βωμολοχώ σε σχόλιο και ζητώ συγγνώμη γιατί ο τρόπος μου δεν συνάδει με το σάιτ. Οταν όμως σε κάθε ματς βλέπω κάφρους να πετούν αντικείμενα, να ψάχνουν το αίμα του αντιπάλου, όταν βλέπω σε κάθε γήπεδο να είναι από πάνω ο Χάρος και να κρυφογελά, ε, τότε συγχωρέστε με, αλλά το πουστριλίκι είναι τρόπος ευγενείας για τον αθλητισμό της Ελλάδας.

Καληνύχτα σας…

Εγω παλι λεω να στειλει η Αεκ μια [B]ευχαριστηρια επιστολη[/B] στον [B]Σπανο[/B],γτ αν ηταν κανενας αλλος (inb4 Σωκρατης) αντε να βρεις “μοδιστρα” να ραψει τα διχτυα για να παιχτουν τα τελευταια 7 λεπτα. [-X

Eγω απορώ γιατί ασχολείστε ακόμα με αυτό το ανέκδοτο που αποκαλείται “ελληνικό ποδόσφαιρο”. Ξεφύγετε από απλές δηλώσεις τύπου: “Δε ξαναβλέπω μπάλα”, και κλείστε τη γαμώ τηλεόραση και καντε αλλα πιο ενδιαφεροντα πραγματα. Τί σκατα σας δένει με γαμωσυλλογους που δεν κάνουν το πιο απλο πράγμα στον κοσμο, να παιξουν μπαλα καλά και πολιτισμένα.

Συμφωνω με μανσον περι βιας, και με tyler durden στο thread που ειχε ανοιξει για τη νοοτροπια του ελληνικου ποδοσφαιρου και των ελληνικων ομαδων. Αν δεν αλλάξουν καποια πολυ πιο ουσιαστικα πραγματα με την συμβολη ολων ανεξαιρετως, παλι σε 10 χρονια θα κλαιγεστε και θα τρωγεστε για τα ιδια πραγματα.

Αισιόδοξο σε βλέπω worst. 10 χρόνια θα περάσουν μέχρι να ξαναδούμε επεισόδια; :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=IxoSrshY8mI