AC/DC News and Rumors

Ούτε ο Angus;

Σωστότατη παρατήρηση. Ο Angus όμως είναι (με τον αδερφό του) ο ιδρυτής της μπάντας, δική του είναι όπότε χωρίς αυτόν γιοκ AC/DC αλλά όχι μόνο για καλλιτεχνικούς λόγους αλλά και πρακτικούς.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Αφου ειναι το ιδιο και τα δυο αδερφια (ιδρυτες των AC/DC ας πουμε), πως γινεται τον εναν να μην τον χρειαζομαστε, αλλα τον αλλο να τον χρειαζομαστε για πρακτικους λογους;;;

Ο μονος πρακτικος και πραγματικος λογος ειναι οτι ο Angus λογω image αποτελει το βασικοτερο στοιχειο του franchise που λεγεται AC/DC περισσοτερο κι απο την ιδια τη μουσικη τους.

Ο Malcolm που ειναι πιο χαμηλων τονων και δεν ασχολειται κανεις (συγκριτικα και περαν των φανς) μαζι του, δεν ειναι τοσο απαραιτητος, αφου και χωρις αυτον φραγκα βγαινουν.

Οπως τα λες, ο Angus είναι μέρος της εικόνας της μπάντας, αν αυτό δεν συνέβαινε θα ίσχυε και γι’αυτόν ότι και για τον Malcolm.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ένας οπαδός ανάμεσα σε Angus και Stevie

Πωωω, άσπρισε και αραίωσε υπερβολικά το μαλλί του Angus τα τελευταία χρόνια… :frowning:

Μπα μαλλον δεν το εχει βαψει

Σημερινές πληροφορίες αναφέρουν ότι το album είναι έτοιμο, χωρίς ωστόσο να ξέρουμε ημερομηνία κυκλοφορίας… :smiley:

Από φθινόπωρο λογικά. Άντε να δούμε!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Βασικα κυκλοφορησαν φωτος εδω και καποιες μερες με τον εξοπλισμο να την κανει απο το στουντιο. Οκτωμβριο το κοβω

Μου φαινεται αιωνας απο τοτε που ειχα κανει μεγιστη τρελα για να τους πρωτοδω live.
Μου ελειψαν!

Αυτη ηταν και εμενα η πρωτη σκεψη μου.

Δυστυχως με τις εξελιξεις με Malcolm δεν εχω προς το παρον το παραμικρο ενδιαφερον για το νεο αλμπουμ…

http://metalhammer.teamrock.com/news/2014-07-09/world-exclusive-ac-dc-news-as-brian-johnson-reveals-new-album-details

Ποιος τον ακουει τον xxloko τωρα

Α, αυτό ερχόμουν να ποστάρω.

Ε τι ποιός τον ακούει; Νο προμπλεμ.

Mε την καλή έννοια το είπα. Θα αναγκαστώ να το αγοράσω και θα κράξεις :slight_smile: (και μάλλον με το δίκιο σου). Πάντως ήταν πολύ κουφό αυτό το νέο. Τον Phil τον αγαπάμε, είναι σπουδαίος drummer και ο καλύτερος που θα μπορούσαν να έχουν οι AC/DC. Αλλά προσωπικό δίσκο;

Μου θυμίζει στιλ, πεθαίνει ο Freddy και κάνει ο Taylor δίσκο(τώρα δε θυμάμαι αν τον έκανε πριν ή μετά). Τώρα άρρωστος ο Mal και κάνει ο Rudd. Δλδ συγκρότημα που πάει για διάλυση φάση.
Καλά εγώ δεν θα τον αγοράσω αλλά ένα κατέβασμα θα παίξει απο περιέργεια. Ε, και αν είναι πραγματικά καλός θα τον αγοράσω. Α και AC/DC θα είναι η πρώτη φορά που δε θα αγοράσω album τους. Εκτός πια και αν είναι συγκρίσημο με oτιδήποτε πριν Black Ice, οπότε αγοράζω και μπαίνω να πω πόσο γαμεί( που δε το βλέπω).
O Stevie να τους βάλει στο τριπάκι να βγάλουν ένα σε στιλ Blow up να βιάσουμε τα άπαντα!!

apla gia tin istoria, o Taylor itan to prwto melos twn Queen pou evgale solo disko (to '81) kai evgale kai enan 2o kai alla 3 album me tous Cross prin pethanei o Freddie :slight_smile:

PS: Sorry gia ta greeklish

Στα @@ μας οι Queen. :slight_smile:

Δεν πιστεύω ότι έχει σχέση η αρρώστεια του Malcolm με τον προσωπικό δίσκο του Phil. Φαντάζομται το είχε προετοιμασμένο καιρό τώρα. Απλά δεν του το χα. Δηλαδή ποιός τα έγραψε τα κομμάτια,(ο Phil δεν έχει κυκλοφορήσει τίποτα δικό του ποτέ, τώρα του ήρθε η έμπνευση;) και ποιός θα παίξει στον δίσκο;

Τον δίσκο των AC/DC θα τον πάρω όπως και να χει. (Δεν γίνεται να μην έχω όλη τη συλλογή). Του Rudd θα τον ακούσω πρώτα.

Αυτό μου το έστειλαν σαν κομμάτι απ’το νέο Ruddoάλμπουμ.
Απλά δε μπορώ να το ακούσω στη δουλειά γιατί δεν έχω ήχο.