AC/DC News and Rumors

Τα συμβόλαια που υπογράφει ο κόσμος λένε ότι το τραγούδι του video clip θα είναι rock or bust. Μπορεί να έχει γίνει κάποιο λάθος βέβαια.

Υ.Γ: Τελικά μάλλον φαίνεται ότι θα το γυρίσουν για το ομώνυμο τραγούδι του δίσκου

In rock we trust, its ROCK OR BUST!!!

Play ball

Rock or Bust

Για το ‘‘Play Ball’’ είχαμε μια ιδέα λόγω του τηλεοπτικού σποτ για το baseball… Ωραίο κομμάτι, αλλά όχι κάτι το εξαιρετικό, Έχει πάντως το rhythm που θέλουμε από την μπαντάρα… :wink:

To ‘‘Rock Or Bust’’ τώρα είναι κάτι το απίστευτο…!! Δεν ξέρω, μου άρεσε πάρα πολύ και δεν είχα πολλές ελπίδες για την ποιότητα του δίσκου… Βέβαια περιμένουμε και τα υπόλοιπα, αλλά φαίνεται πως ο αρχηγός έχει προλάβει να βάλει το χεράκι του στις συνθέσεις πριν συμβεί το εγκεφαλικό… Νομίζω είναι πασιφανές ότι ορισμένα σημεία στα κομμάτια είναι trademark Malcolm… :smiley: :smiley:

Official tracklist from iTunes;

1 - Rock or Bust
2 - Play Ball
3 - Rock the Blues Away
4 - Miss Adventure
5 - Dogs of War
6 - Got Some Rock & Roll Thunder
7 - Hard Times
8 - Baptism By Fire
9 - Rock the House
10 - Sweet Candy
11 - Emission Control

Eίπα να σχολιάσω τα κομμάτια αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα. Δεν είναι καθόλου άσχημα τελικά.

Μακάρι να είχε πάθει εγκεφαλικό.

Το εξώφυλλο:

Tο εξώφυλλο φαίνεται άθλιο αλλά θα είναι σε 3d οπότε ας περιμένουμε. Από τους τίτλους προβλέπω για κομματάρες τα hard times και dogs of war και ότι οι AC/DC θα πιάσουν τον απόλυτο πάτο της δισκογραφίας τους με το sweet candy. Και το emmision control ενδιαφέρον…

Αυτό προκάλεσε το ότι έχει πάθει τώρα… Απλά θεωρώ απίθανο να έχει κάνει οτιδήποτε μετά από αυτό και μέχρι τώρα… Όλα τα touches του είναι από πριν… 8)

Εμένα μου αρέσει που έχει μόνο 11 κομμάτια… Μετά το θέμα πάντα ξεφεύγει και δεν αποφεύγεις τα fillers…

to dogs of war παντως δεν επιασε και πολυ σαν ονομα, στους φλουντ

Μέτρια για εμένα και τα 2. Αν είναι τα καλύτερα του άλμπουμ τότε δεν έχουν ούτε καν το κλασσικό χιτάκι που είχε μέχρι και το Black Ice, πράγμα απογοητευτικόν.
Ε μάλλον τα έλεγα απο πριν οπότε δε είχε και καμία έκπληξη.

A και ο Φιλήμων την έκανε λέει, λόγο κάποιου οικογενειακού προβλήματος και ντραμς στο βίνδεον παίζει ο Bob - frangophone- Richards.

Join us!!!

Το Play Ball είναι οκ κομμάτι, αλλά αν το συγκρίνουμε με το Rock n Roll Train χάνει πολύ. Τεσπα δεν περιμένω κάτι σουπερ λογικά θα είναι κατώτερο του Black Ice. Σημασία έχει ότι ακόμα υπάρχουν, ακόμα κι έτσι.

Δεν είναι το παν το να υπάρχουν μωρέ…

Πάντως εγώ καραγουστάρω που περιμένω καινούριο άλμπουμ , που ψάχνω σαν χαζός κάθε πληροφορία στο διαδίκτυο, που ξυπνάω περιμένοντας μην διέρευσε κάτι , που ακούω ξανά αυτόν τον ήχο, και που θα διανύσω χιλιόμετρα για να τους ξαναδω κανα δυο φορές ακόμα ζωντανά. Ακόμα και να υπήρχε ο Malcolm οι ΑC/DC πολύ δύσκολα θα έβγαζαν μεγάλο δίσκο. Έστω και ένα Stiff upper lip δηλαδή. Στο τέλος τέλος τα 2 πρώτα κομμάτια που ακούσαμε προσωπικά δεν μου φαίνονται χειρότερα από το Rock N Roll Train.

Φαντάζομαι από τώρα να μπαίνουν με το Play ball και αργότερα να ουρλιάζει ο Brian “In Rock We Trust” και με τη σειρά της η λαοθάλασσα να απαντάει “Ιts Rock Or Bust”!!!

Μόλις το έκανα εικόνα και κατουρήθηκα επάνω μου…!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Θα προσπαθήσω για 5-6 φορές μέσα στο tour, βολεύει και το location που είμαι… Επίσης δεν προβλέπω άλλο tour για κανένα λόγο μετά, οπότε μάλλον τελευταία ευκαιρία… Ο Malcolm είναι πλέον εκτός και ο Angus έχει γεράσει υπερβολικά για 59 χρονών… :frowning: