Καλύτερα albums των '00s

Ρε πως τα καταφερατε και φτιαξατε 20αδα ?
Πολυ δυσκολο…

ωραία λίστα του keeper21.βλέπω και gaslight anthem, και arcade fire, και raconteurs, και grand magus.καλή φασ’.
τώρα, την καταμέτρηση την ξεκίνησα το σου/κου, αλλά μέσα στην εβδομάδα ήμουν πηγμένος, και έμπαινα στο φόρουμ μόνο για να ποστάρω τίποτα, μιας και ο χρόνος μου ήταν περιορισμένος.υπολογίζω την κυριακή να ποστάρω τα αποτελέσματα.

Ρε παιδία αν θέλω να αλάξω τη λίστα μου αρκεί απλώς να κάνω εντιτ στο ποστ με τη λίστα?Συγγνώμη αν γίνομαι κουραστικός…

εδώ είσαι

OK ευχαριστώ:)

ωραιος
8)8)8)

Το King of the kill είναι '94 όμως

Όχι η δική μου αυθεντική, πρωτοκυκλοφόρητη έκδοση του 2000 :stuck_out_tongue:

τέλειωσε η καταμέτρηση και για τις λίστες του οκτώβρη.

διορθώσεις που καλό θα ήταν να γίνουν στις μέχρι τώρα λίστες (έχουν σταλεί και pms):

ποστ 31, Neue Regel: να βγει ο δίσκος των ark (είναι 90s)
ποστ 47, paradise lost: να βγει το asylum (είναι 10s)
ποστ 93, slaughteredsoul: να βγει το best of, με τα lives κάνε ό,τι θες
ποστ 96, Outshined: δε μπορώ να πάρω τα mezmerize/hypnotize σαν ενιαία κυκλοφορία

θυμίζω ότι έχουμε δεχτεί πως η δεκαετία των 00s περιλαμβάνει τις χρονιές 2000 - 2009

σημεραύριο που θα περάσω και του νοεμβρίου, θα ανεβάσω τα συγκεντρωτικά…

btw, μαζί και με τη λίστα του conductor έχουμε 103 λίστες. γω περίμενα καμμια 150-200αριά, για φορτσάρετε λίγο, ένας μήνας έμεινε :stuck_out_tongue:

ωραίος ρε.γιατί την τελευταία βδομάδα είμαι στο τρέξιμο και ο χρόνος που είχα για να αφιερώσω στο ίντερνετ είναι ελάχιστος.πόσο μάλλον για να κάνω την καταμέτρηση… :stuck_out_tongue:
αποφάσισα για τις αλλαγές που θέλω να κάνω στη λίστα μου.να πατήσω report στο post or what?

what!

θενξ!

Sorry dude, Mesmerize/Hypnotize είναι διπλό άλμπουμ όπως και Heliocentric/Anthropocentric.

καλά, δεν έχω εγώ κάνα βίτσιο, μη νομίζεις. αν και για μένα διπλός δίσκος είναι αυτός που κυκλοφορεί ως τέτοιος και όχι σε 2 δόσεις για να βγάλει τα διπλά φράγκα η εταιρεία…

το πρόβλημα είναι ότι μέχρι τώρα υπάρχουν πάνω από 10 λίστες με είτε το mezmerize, είτε το hypnotize μέσα και μόλις μία στην οποία υπάρχει ως mezmerize/hypnotize. κι επειδή μένει μόνος ένας μήνας ακόμα, το πιο εύκολο είναι να αλλάξει η μια :P.

Εγώ θα έλεγα να επεκταθεί η περίοδος της ψηφοφορίας για αρκετό καιρό ακόμα.
Με 100 λίστες δεν γίνεται δουλειά, ούτε καν με 200 κατά τη γνώμη μου.

δε θα διαφωνούσα αν έβλεπα ότι υπάρχει κίνηση…

οι 70 φεύγα από τις 100 λίστες έγιναν τον αύγουστο. τον νοέμβριο έχουμε μόλις 7 λίστες… με τέτοιους ρυθμούς δε φτάνουμε τις 200 ούτε πριν το τέλος του κόσμου :P.

τέλος πάντων, θα γίνει ένα συγκεντρωτικό στο τέλος του χρόνου κι ας μείνει ανοιχτό το θρεντ και στη συνέχεια…

αυτό είναι τελικά και το καλύτερο.
όταν σκέφτηκα το δημοψήφισμα, σκεφτόμουν περί τις 200 λίστες.η κίνηση όμως εδώ και καιρό είναι πολύ μικρότερη απ’όσο περίμενα, και αυτό έχει να κάνει και με το πόσοι χρήστες ασχολούνται σοβαρά με τα μουσικά, που εδώ που τα λέμε είναι εμφανώς λιγότεροι από όσους ασχολούντα με το section ‘γενικά’.

Καλά το ότι δεν υπάρχουν πολλές λίστες σε καμία περίπτωση δεν δείχνει πόσοι ασχολούνται σοβαρά με το μουσικό κομμάτι του φόρουμ.

είναι όμως μια ένδειξη επ’αυτού.
βέβαια, υπάρχουν ακόμη αρκετοί χρήστες που ασχολούνται μόνο με τα μουσικά και δεν έχουν ποστάρει ακόμη λίστα. ο plunderer νομίζω πως είναι ένας από αυτούς. 8)
σε αυτό το σημείο, να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και τον crimson, ο οποίος προτρέπει κάθε νέο μέλος να ποστάρει λίστα. :stuck_out_tongue:

Βασικα,οταν εχεις 100 αγαπημενους δισκους πχ απο τα 00s ειναι λιγο δυσκολο να διαλεηεις μονο 20.Αυτο ειναι το θεμα με την λιστα.