Καλύτερα albums των '00s

εκανα παλι εδιτ

ξεχασα the tea party

κοντευω να φτασω 40αδα!!!χαχαχαχ
λολολ

btw για οσους λενε οτι τα 00’ς δεν βγηκαν δισκαρες…
προσωπικα συμπληρωνω ανετα μια 50αδα
και χωρις να εχω μεσα δισκους απο ειδη που δεν πολυακουω
thrash/death/black κλπ κλπ

μωρέ κι εσύ, σημείωνέ τα κάπου, κάθε 2 λεφτά έντιτ :lol:

Δεν γίνεται 20 με τίποτα :?
Μάλλον θα χαθεί κάθε υποψία αντικειμενικότητας από τη λίστα

αντικειμενική προσωπική λίστα? καλήφας.

Όχι βρε παιδί μου. Είναι περίπου μια 40αδα δίσκων που τους θεωρώ υπερτελειότητες που κόβουν το σύμπαν στα δύο, κάνουν πλάκα στον γαλαξία ολόκληρο κτλ. Είχα αρχικά σκοπό να κόψω έτσι ώστε να υπάρχουν δίσκοι από πολλά είδη μουσικής. Τελικά και αυτό αποδέχτηκε ανώφελο… οπότε

(Για την σειρά που θα μπουν μάλλον θα καταφύγω στα ζάρια.)

Koίτα γενικά έχει ένα από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν γραφτεί ποτέ (κατά τη γνώμη μου), και τρία απίστευτα metalcore (όπως θέλω να είναι) κομμάτια, από τους ουγγρους Newborn. Δεν είναι και λίγο:wink:

Ωστόσο έχω πει ότι θα κάνω ένα έδιτ μόνο, για να φτιάξω τη σειρά, οπότε μπορεί και να το αλλάξω ωστε η λιστά μου να περιλαμβάνει μόνο Lps

Ωστόσο ρε γαμώτο δεν έχει γίνει ποτέ αντίστοιχο 90’s poll (ωστε να βάλω catharsis), και με στεναχωρεί να μη τους εχω βάλει πουθενά. (παρ’ όλα αυτά μη κάνετε ακόμη! Αφηστε να δούμε πως θα πάει το 00’s)

Mεταφέρτε το ποστ της ρετσ εδω αν είναι

To συγκεκριμενο θα μπει και στην δικια μου λιστα.
Οπως και ενα ακομα σπλιτ απο ελληνικες μπαντες :stuck_out_tongue:

Επιθανατιος baby???

Ε τι αλλο? :stuck_out_tongue:

καλα, δεν εχει βαλει ΚΑΝΕΙΣ το American Idiot;

ντουντς, σηριουσλη.

τετοιοι ειστε.

(μανε, να ξερεις οτι εκλαψα. και για σενα αμπαουτμιουζικ, εκλαψα)

αχ να με συμπαθάτε που δε τα έγραψα εδώ :oops:
κι εγώ πιστεύω πως το arsonist’s prayer είναι απίστευτο κομμάτι. έμπνευση, συναίσθημα, τα έχει όλα. από splits τους βέβαια προτιμώ αυτό με Gehenna (μιλάω πάντα για τα κομμάτια που έχουν μέσα οι catharsis, οι newborn μου άρεσαν περισσότερο από gehenna), αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.
είδα ότι και ο μεσιε timeous ενδιαφέρεται για catharsis… κρίμας. όχι ότι θα βγει κάπου, να 'χουμε να λέμε όμως βρε αδερφέ :stuck_out_tongue:
κιε βασικά, ναι, κάτσε να δούμε πώς θα πάει τούτο κι (ότ)αν γίνει 90’s poll βάζουμε οι ενδιαφερόμενοι το passion πρώτη θέση ξερωγώ.

E νταξ τελικά αυτό με το edit, όντως πρέπει να γίνει.,Παίζει να έχω ακόμα καμιά 10άρια στη χειρότερη albums, που θέλω να βγάλω, αλλά δεν ξέρω τι να βγάλω. Γενικά είναι δύσκολο να τα βάλεις όλα. Καλά να λέμε που είναι και 20…

Εντάξει ήξερα ότι είχα αφήσει καμιά 10αριά δίσκαρους εκτός λίστας αλλά τελικά όσο διαβάζω διάφορες λίστες διάφορων αγαπητών συμφορουμιτών (όπως την τελευταία λίστα της Space Queen) διαπιστώνω ότι έχω υπάρχουν πολλά ακόμα άλμπουμ τα οποία με τρέλαναν τη δεκαετία που πέρασε.
Η τελική μου λίστα εννοείται ότι δεν αλλάζει αλλά λογικά αργότερα θα κάνω ένα ποστ-φόρο τιμής στα απίστευτα άλμπουμ που δεν χώρεσαν.

Εγώ ξέχασα να βάλω Monotheist και Lateralus, σιγά το πράμα.

η αλήθεια είναι πως εγώ σκέφτηκα να το βάλω (:oops:), αλλά τελικά στα 20 δε χώραγε.στα 30 πάντως είναι μέσα…
εμένα η λίστα μου βγήκε σχετικά εύκολα.βέβαια είχα και καιρό στο μυαλό μου το δημοψήφισμα και μπορούσα να τη σκεφτώ…
τέλος, όπως λέει και ο chrisp οι editors γιτί κωφεύουν?:expressionless:

Ι-5 καιζερ δες κ τη λιστα μου και κανε edit :stuck_out_tongue:

μην εισαι μαλακας , εδω κρινεται το μουσικο μελλον του τοπου

@chris

απαραδεκτος για το lateralus (βαλτο τωρα !!!) 8)

καλά, και εγώ έχω αφήσει έξω queens of the stone age, godspeed you! black emperor, το bustle in your hedgerow των down και πολλά άλλα.είπα όμως να κάνω μια σύμπτυξη αγαπημένων με αυτά που θεωρώ καλύτερα.
ωραίες πάντως οι λίστες.ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι δίσκοι που φαίνεται να ξεχωρίζουν με μια πρώτη ματιά.

μα το edit αυτο το σκοπο εχει , να διορθωσεις λαθη και παραλειψεις

αμα ειναι να λεμε ‘α ξεχασα αυτο’ κ να μενει εκει το πραγμα , φακ ιτ παμε για ψαρεμα

(δεν κανουμε το ιδιο και για τα 90s που εχουν κ πιο πολυ ψωμι ? με 20αδες ? ε καλε μου χορρορ ?)

εγώ πάντως δε μετανιώνω για κανένα δίσκο που άφησα εκτός.είχα γράψει 200 αγαπημένους δίσκους των 00’s, και μετά έκανα την επιλογή (μου πήρε ώρες βέβαια αλλά τεσπα…).δε νομίζω δηλαδή να ξέχασα κανέναν.

για τα 90’s μιας και είστε αρκετοί που το ζητάτε, και το δημοψήφισμα για τα 00’s πάει μέχρι στιγμής καλά, μόλις τελειώσει θα κοιτάξω να γίνει και για τα 90’s (όχι παράλληλα όμως).
βέβαια στα 90’s το πολύ οι μισοί δίσκοι από τη λίστα μου θα είναι από τον ευρύτερο metal χώρο…

συμφωνώ για τα 90’s αλλά πλιζ όχι παράλληλα ρε. Να dούμε πως θα πάει λίγο.