Καλύτερα albums των '00s

μάλλον θα γίνει 20 metal και 20 rock/electronic/trip-hop/whatever.
θα δούμε, έχουμε καιρό!
άντε, τώρα καταθέστε τις λίστες σας για τα 00’s…

[B]20 metal/hard rock

20 rock

20 electronic/triphop/jazz[/B]

3 να γινει σωστα η σειρα

(στα ηλεκτρονικα το κανουμε κ 10αδα πουναι πιο λιγα τα ακουσματα - δεν εχει κ miles davis να βαλουμε 10 αλμπουμ δικα του :stuck_out_tongue: )

θα μπορούμε να συμμετάσχουμε σ’ ένα από αυτά? Η κάθε χρήστης για να συμμετάσχει πρέπει να φτιάξει 3 λίστες?

ακριβώς γι’αυτό εγώ είμαι της άποψης “μια 20άδα με τα αγαπημένα οποιουδήποτε είδους κι έξω”.

Λογικα θαναι ξεχωριστα…εγω πχ μεταλ δεν θα επαιρνα μερος…καποιος αλλος δεν θα επαιρνε στα ηλεκτρονικα κοκ

edit : horror βγηκε τοσο πολυ πραγμα που θα γινει αχταρμας

[B]3 διαφορετικα κ τα μοιραζουμε ανα 2 ατομα δοξα τω θεο εχουμε ατομα εδω μεσα

πχ παρε εσυ+ αλλος ενας τα ηλεκτρονικα

παιρνω εγω+ αλλος ενας τα ροκ

και 2 ατομα τα μεταλ[/B]

2 ατομα/λιστα για να βγει ο ογκος και α μη γινουν λαθη

ok, γιατί κι εγώ δε ξέρω αν θα συμμετέχω σε όλα. Μάλλον όχι.

Λοιπόν τώρα έχουμε το 00’s. Αντε ποστάρετε λίστες! Με 10 ατομα δε γίνεται δουλειά

oλες οι κουφαλες λειπουν διακοπες :bye:… σε 1-2 βδομαδες θα σκασουν πολλες λιστες.

και πάλι 26 άτομα έχουν καταθέσει λίστα μέχρι στιγμής.δεν είναι και λίγα.
όπως και νά’χει χρειάζεται μεγάλη συμμετοχή.γι’αυτό άντε…

space queen, δεν επιτρέπονται πάνω από 2 δίσκοι της ίδιας μπάντας στην 20αδα!

και όποιος άλλος το χει πράξει (δεν είδα κάτι με μια γρήγορη), ας το διορθώσει κάποια στιγμή.

ψ. εντυπωσιακή μέχρι στιγμής η άνετη επικράτηση του oceanic στα isis.

Δηλαδή πώς γίνεται να αναγκάσεις κάποιον να συμμετέχει και στις τρεις λίστες?

δε γίνεται.γι’αυτό λέω ή μια 20άδα κι έξω ή 20 metal και 20 rock, όπου στο rock θα συμπεριλαμβάνονται και τα ηλεκτρονικά.
space queen τώρα το είδα.για κάνε ένα edit…8)

όχι δε γίνεται, απλά θεώρησα ότι ίσως να υπάρχει πρόβλημα να μην συμμετέχω και στις 3, και άρα στο όλο δημοψήφισμα, επειδή έτσι σε κάθες είδος οι λίστες θα είναι αριθμητικά άνισες. Αλλά απ’ ότι φαίνεται και όπως είναι λογικό, δεν υπάρχει προβλημα οπότε οκ

Aυτο ειναι το καλυτερο…

Horror αγόρι μου σύνελθε λίγο, τις τελευταίες μέρες έχεις πάρει φόρα λες και πρέπει να τρέξεις το φόρουμ ή κάτι τέτοιο.

ρε συ horror δεν στο παιζω παλιος η τπτ

αλλα αμα βαλεις τα ηλεκτρονικα στα ροκ τα ‘πνιγεις’

υπαρχουν ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΑΜΙΣΤΕΡΑ ροκ-ροκ αλμπουμ που δεν προκειται να βαλω καποια πολυ καλα ηλεκτρονικα αλμπουν στη λιστα

και τελικα δεν θα φανει κανεναν στην ροκ λιστα (εκτος εαν πιστευεις οτι πολλοι εδω ακουνε ροκ-ηλεκτρονικο)

οποτε 8α βαλουμε

[B]20 μεταλ

20 ροκ

10 ηλεκτρονικα (τυπου massive attack/tricky/death in vegas/underworld κλπ)

κ οποιος θελει ψηφιζει οπου θελει
[/B]

αντε , οταν εγω ακουγα ροκ στα 90s εσυ πηγαινες δημοτικο (ειναι γεγονος αυτο ε) 8)

( φορτωσα τωρα και 8α τα σπασω ολα !!! 8) )

η αλήθεια είναι πως έχω πάρει στα σοβαρά το δημοψήφισμα.:stuck_out_tongue:
πάντως απλά προσπαθώ να βρω λύσεις στα διαδικαστικά ώστε να συμφωνούν όλοι και να μην υπάρξουν φαινόμενα όπως στα πολλς για τους καλύτερους δίσκους των 80’s ή κάτι παρόμοιο.
και επειδή εγώ βαριέμαι, ο dude που είναι και το πιο παρατηρητικό άτομο στο φόρουμ να τσεκάρει συχνά πυκνά αν υπάρχουν πάνω από πάνω από τρείς δίσκοι από το ίδιο συγκρότημα στις λίστες…

edit: @awake κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, αλλά φοβάμαι μήπως η συμμετοχή είναι πολύ μικρή στα ηλεκτρονικά.
τεσπα, το δημοψήφισμα των 90’s το αφήνω στα χέρια σου.φτιάξ’το όπως νομίζεις πως είναι καλύτερα8)
(και μπορεί στα 90’s να πήγαινα δημοτικό αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν άκουγα radiohead και massive attack ε…:p)

ακου ολοι μαζι το φτιαχνουμε αλλα μια λιστα 8αναι τζαμπα ‘πνιξιμο’

κανουμε ενα γερο ροκ με 20 επιλογες

και ενα κανονικο ηλεκτρονικα με 10 επιλογες

και βλεπουμε τις τασεις στο καθε ειδος διχως να τα μπλεκουμε

υγ : αν ακουγες απ’τα 5 massive attack και απ’τα 8 σου radiohead θα αρχισω να σε φοβαμαι :stuck_out_tongue:

ας γίνει έτσι.επειδή είσαι ο πιο πωρωμένος με τα 90’s εδώ μέσα, το καλύτερο θα ήταν να το φτιάξεις εσύ το δημοψήφισμα.
ΥΓ: radiohead ακούω από το 1998, ενώ massive attack από το 2000.8)

Eγώ πάντως στα 9 μου άκουγα Britney Spears (άντε και americana και californication)

δεν ειναι τοσο θεμα πορωσης , οσο οτι ταχω φαει στο πετσι μου μιας κ μεγαλωσα στα 90s ακουγοντας μονο ροκ (γι αυτο δεν χωνομαι πχ στη λιστα του μεταλ)

radiohead στα 9 ? εισαι παλικαρι τελος

εγω στα 9 ακουγα wham! a-ha και duran duran 8)