Καλύτερα albums των '00s

χορρορ, μήπως θυμάσαι και μήνα? :stuck_out_tongue:

μνήμη ελέφαντα έχετε ολοι εδώ μέσα ρε?

εγώ στα 9 έλιωσα βασίλη (ένας είναι) και νταλάρα.

ον τοπικ, πιστεύω ότι θα χτυπήσουμε μια 200άρα λίστες. δε βρίσκω λόγο οι έντιτορς να σνομπάρουνε τη διαδικασία, άλλωστε κι αυτοί είναι μέλη του φόρουμ.

γι’αυτό και το ok computer είναι ο αγαπημένος μου 90’s rock δίσκος (και γενικά ο αγαπημένος μου 90’s δίσκος).γιατί τον βίωσα όταν συνέβαινε.κατά τα άλλα παράλληλα και εγώ άκουγα britney spears, red hot chilli peppers και bomfunk mcs…:oops:

edit:
@dude: θυμάμαι που το mtv έπαιζε το paranoid android και το karma police συνέχεια.ειδικά το δεύτερο είναι και ο λόγος που αγόρασα το album.και το θυμάμαι γιατί για κάποιο λόγο το έχω συνδέσει με το μουντιάλ του 1998…:stuck_out_tongue:
για τους massive attack τα έχω γράψει και στο thread με τα αγαπημένα albums.

Εγω στα 7 ακουγα Αerosmith, Bon Jovi, Take That κ.α…:smiley:

ok ντουντ, μη βαρας8)εχω και 39 πυρετοsign-:oops:
παω για εντιτ

είσαι και ασορτί με τη θερμοκρασία.:stuck_out_tongue:

ασε γιατι ειμαι ετοιμη να τα σπασω ολα:lightsabre:

πάντως 39 πυρετό το δεκαπενταύγουστο?
απαίσιο μου ακούγεται…:?
περαστικά.

στο δημοψήφισμα μου φαίνεται πως το lateralus πάει για πρωτιά στο ρελαντί.

thanx :slight_smile:

:wink:

Θα πάρει πόδι από το τζενάκι!

lift your skinny fists κτλ
leviathan
toxicity
leviathan
elephant
de-loused in the comatorium (βασικα ολοι των volta)
whatever people say i am not
the subliminal verses
brave new world

λαθος, το τελευταιο το εβαλα μονο επειδη κατι επρεπε να μπει απο μεηντεν,
() , sigur ros

κάνε τα 20 και πέρασέ τα στο άλλο thread με τις λίστες.

μελλοντικός moderator κι έτσι.:oops:

ρε συ χορρο

δεν ξεκιναμε και το πολλ για τα καλυτερα ροκ αλμπουμ των 90σ ?

δεν κρατιουνται , τους βλεπω

ετσι κ αλλιως καλυτερα απο τωρα που λειεπει κ κοσμος να μπει σταδιακα ο ογκος των δηλωσεων

πες τα διαδικαστικα

μεχρι ποτε ειναι η ψηφοφορια ???

δωσμου τα οργανωτικα φωτα σου παιδι -θαυμα που εκανες σεξ στα 4 :stuck_out_tongue: κ ακουσες radiohead στα 9 :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως λέω όχι τώρα το 90’s :!: Περιμένετε λίγο να βγει καλό αποτέλεσμα στα 00’s

Και πίστεψε με το θέλω εξίσου (για 90’s), γιατί και για μένα βγήκαν αστέρια τη δεκαετία αυτή

αλλά εσείς θα το φτιάξετε όχι εγώ. Οπότε καντε ότι νομίζετε :wink: :stuck_out_tongue:

οκ νο προμπλεμ

το κανουμε μολις ξεμπερδεψουμε με τα 00s :slight_smile:

σταμάτα να ψάχνεις τη ζωή μου!:stuck_out_tongue:

εγώ θα προτιμούσα να μη μπλεχτούν τα δύο δημοψηφίσματα.το δημοψήφισμα για τα 00’s θα συνεχιστεί μέχρις ότου σταματήσουν να ποστάρονται λίστες.μέχρι τώρα το πράγμα πάει μια χαρά και έχουμε χτυπήσει μια 30αριά.
τώρα τα διαδικαστικά για τα 90’s τα αφήνω πάνω σου.τι να σου πω, αν θες ξεκίνα το και τώρα.εγώ (ως λάτρης του high fidelity) έτοιμη την έχω τη λίστα μου.8)

Κι εγώ θ’ αρχίσω να ετοιμάζω σιγα σιγα

πάντως ό,τι σχόλια έχετε να κάνετε για τις λίστες κάντε τα εδώ γιατί τα σχόλιά σας θα μεταφερθούν έτσι κι αλλιώς εδώ από τους mods.

Παίδες, επειδή με 90ς μεγαλώσαμε πολλοί εδώ μέσα, σας ικετεύω πάνω από 20 και αν είναι δυνατόν όχι χωρισμένα σε ροκ, μεταλ κτλ. Σας το υπόσχομαι ότι και εμείς οι ακόλουθοι του πραγματικού ατσαλιού, θα βάλουμε και φολς δίσκους στη λίστα. ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!! :smiley:

και εγώ αυτής της άποψης είμαι.
τώρα θα επικρατήσει η πλειοψηφία ή η πεφωτισμένη μειοψηφία?O:)

παιδια χωρια τα ροκ με μεταλ θα γινει αχταρμας

ασε που 20 αλμπουμ ροκ+μεταλ δεν βγαινουν ουτε με βασανιστηρια

20 για τα ροκ ειναι καλα νομιζω , να μπουν τα τοπ-τοπ

για το μεταλ δεν εχω αποψη , αποφασιστε ποσα κ πως θα τα βγαλετε

χμ…ισως να το κανουμε 30 αλμπουμ ροκ με ελεκτρονικα…χορρο τι λες ???