Καλύτερα albums των '00s

δε σου κάνω μαθήματα νεοελληνικής (αν και τώρα που το σκέφτομαι δε θα ήταν κακή ιδέα να ξεκινήσω ιδιαίτερα:p).απλώς προσπαθώ να γίνω κατανοητός.
δε φταίω εγώ όμως αν δεν κατάλαβες με τη μία πως χρησιμοποιώ τη λέξη…

edit:
δε νομίζω να υφίσταται διαγραφή κανένα ιδίωμα.ίσα-ίσα που μπορεί ακόμη και να “ανασαίνουν” κάποια.
βλέποντας τις λίστες όπως έχουν αυτή τη στιγμή μου φεύγει κάθε ενδοιασμός που μπορεί να είχα ξεκινώντας το δημοψήφισμα.

Πάρτε μια 20αδα που μου ήρθε τώρα (σίγουρα θα ξεχνάω κάποια):

  1. System of a down - Toxicity
  2. Tool - Lateralus
  3. Opeth - Blackwater Park
  4. Mastodon - Blood Mountain
  5. Gogol bordelo - Gypsy punks
  6. Nevermore - Dead heart in a dead world
  7. Arcturus - The sham mirrors
  8. System of a down - Mesmerise
  9. Anathema - A natural disaster
  10. Spiritual beggars - Ad astra
  11. Symphony x - Paradise Lost
  12. Therion - Gothic Kabbalah
  13. Porcupine tree - In absentia
  14. Dream theater - Train of Thought
  15. Primordial - The gathering wilderness
  16. Septic flesh - Summerian Daemons
  17. The black league - Ichor
  18. Isis - Oceanic
  19. Machine head - The blackening
  20. Metallica - Death Magnetic

κότσαρέ την εδώ μάστορα

http://rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=17295&page=2

Στα προηγούμενα ποστ, αναφερόμουν σε αλλοίωση των αποτελεσμάτων, συγκεκριμένα έκανα λόγο για πλασματικά αποτελέσματα.

Τι σημαίνει αυτό?
Τα τελικά αποτελέσματα δεν θα αποτυπώνουν/διαγράφουν/παρουσιάζουν/εμφανίζουν την πραγματικότητα αυτή καθεαυτή.

Ακριβώς γιατί μέσα στο χαμό, τα όποια ιδιώματα χάνονται.

Τόνισα ότι δεν πρέπει να διαγράφονται (με την κυριολεκτική του σημασία το διαγράφονται), γιατί αυτό θεωρώ ότι γίνεται. Άσχετα αν εσύ θεωρείς ότι με αυτόν τον τρόπο δεν χάνονται, αλλά αποτυπώνονται.
Ήθελα να δώσω έμφαση, προφανώς δεν έγινε κατανοητό το πόιντ μου.
Εξήγησα προηγουμένως το σκεπτικό μου και θαρρώ ήταν αρκετά ξεκάθαρο. Πόνταρα στη συνδυαστική σκέψη και όχι στην απομόνωση κάποιων αράδων. Λάθος μου.

Πάσο. Δεν έχει νόημα.

οκέικ, πες πως εσύ ξεκινούσες το δημοψήφισμα.
τι κανόνες θα έθετες στο αρχικό σου post?

To περνάω εγώ αρχηγέ…:slight_smile:

οκ, έγινε.
απλώς σε είδα offline και είπα να μη θαφτεί το post.

edit:
η πρώτη επίσημη καταμέτρηση θα γίνει στο τέλος του μήνα.8)

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=939361&postcount=611

(Στην προηγούμενη σελίδα βρίσκεται, καλό είναι να βλέπουμε αυτά που διαβάζουμε, όχι να τα προσπερνάμε για να πούμε το δικό μας. Αυτό εννοούσα νωρίτερα λέγοντας σωστό διάλογο.)

Όπως και να’χει, όχι απλά εξαντλήθηκε το θέμα, το τραβήξαμε απ’τα μαλλιά όσο δεν πάει.

Μη δίνεις σημασία σ’ο,τι λέω, άλλωστε δεν έχω ανοίξει ούτε ένα πολ, προσπέρασε ελεύθερα.
No harm done.

καταρχάς έχεις ένα ιδιαίτερα επιθετικό ύφος και δε βρίσκω το λόγο.
αυτά που ανέφερες πριν τα βρίσκω πολύ γενικά και ο διαχωρισμός που προτείνεις είναι αρκετά ασαφής στα 00’s.άλλωστε υπάρχουν ένα σωρό polls που συγκεκριμενοποιούν αγαπημένους δίσκους από το εκάστοτε ιδίωμα.
και στο τέλος-τέλος δεν κατανοώ την ειρωνεία σου για αυτούς που ανοίγουν πολλά polls.αν ήταν έτσι κανείς να μην άνοιγε μουσικά polls και να καθόμασταν να παίζαμε το “παιχνιδάκι με τραγούδια” ξέρωγω…

The job is done… 8)

λιστάρα :smiley:

avantasia δεν?

ό,τι σχόλια έχετε να κάνετε για τις λίστες να τα κάνετε εδώ.
από τη λίστα night*sky ζήτμα να έχω ακούσει πάνω από 4-5…:stuck_out_tongue:

Ε οχι, ειπαμε ρε. Ισως στην 30άδα να εβαζα καποιο avantasia, μαλλον τα Angel Of Babylon και Wicked Symphony. Aλλα αφου αποφασιστηκε 20, τι να κανουμε.

Μάλλον είσαι σε άλλο χώρο… Δεν πειράζει θα μεγαλώσεις και θα μάθεις :lol:

Metal Opera οεο? Τι λες?

Προτιμω τα τελευταια που ειναι πιο hardrock-άδικα. :slight_smile:
Αμα θελω power εχω τοσα και τοσα να ακουσω, δεν περιμενω απο Avantasia (ασχετα με την αξια των metal opera). :wink:

Ok ρε man απλώς ήθελα να θυμήσω μπας και ξέχασες… Το Avantasia εκτός απο της φοβερές φωνές που έχει (Kiske, DeFeis, Sharon Den Adel, Rob Rock, Oliver Hartmann, Andre Matos, Kai Hansen) έχει και το φοβέρο rhythm section Grosskopf-Holzwarth και τα κεντήματα του Henjo Richter…

ξέχασα το marbles ο αρμόστοκος :!:

εσύ είσαι αυτός που πρέπει να μάθει.
απλά εγώ μπήκα από μικρός στο σωστό δρόμο.:country:

Να μάθω τι? Τι πρέπει να ακούω?
Σε προκαλώ αν θέλεις να έρθεις μια βόλτα απο το σπίτι μου να δεις την δισκοθήκη μου και να μου πεις μετά (ακόμα και για το αγαπημένο είδος μουσικής που πιστεύεις ότι ακούς) γιατί έτσι με λόγια του αέρα δεν κάνουμε δουλειά…
Βέβαια εννοείται θα με πας και εσυ μια βόλτα να δω και εγω την δικιά σου… 8O:drunk: