Amenra 14/12 αθηνα -piraeus academy

ΚΟΛΑΣΗ

2 Likes

Ο γιεα, δεν τους χανω με τιποτα αυτην την φορα.

1 Like

μπράβο μπράβο

θέλω να πιστεύω ότι θα πάω

Τρίτο εισιτηριάκι που κλείνω μετά από Leprous και Batushka για Σεπτέμβρη και μετά. Γαμώ

Κι αυτοί και οι Pain of Salvation από τις αγαπημένες μου μπάντες, κι αυτοί και οι Pain of Salvation να περιοδεύουν για δισκάρες, και οι 2 μόνο στην Αθήνα;;; Θεσσαλονίκη τίποτα; Με βλέπω να καταξοδεύομαι για να τους δω και τους δύο…

Pezi na r8oune Amenra k leprous Salonika???

ποστάρω καθαρά … για να μην ξεχαστείτε :grin:

ξεκινάω ακροάσεις να έχω φρέσκια μνήμη

1 Like

Καλές φρίκες να έχεις.

Δε χάνεται η εμπειρία (δεν είναι απλά ένα λαιβ) για όσους δεν τους έχουν ξαναδεί ε!

1 Like

Πολύ θα ήθελα, αλλά λόγω δουλειάς είναι απαγορευτικό να κατέβω Αθήνα. Μακάρι να έρχονταν καμιά Θεσσαλονίκη.

Τρεις και σημερα.
Ετοιμαστε τα ακριβα σας σμαρτφον για σελφι και λοιπες χαριτωμενιες και θα σας βαλουμε να τα φατε αυτη τη φορα.

The Pain. It Is Shapeless. We Are Your Shapeless Pain

\m/

Άμα έχει τόσους πολλούς σκληρούς ριοληδες ας μην πάω καλύτερα…

Ελα, θα σε παρω αγκαλιτσα να παλινδρομουμε σα μαουνες παρεα.

δεν ξεκίνησε καλά η βραδιά αφού πήγα 21:25 μέχρι να παρκάρω , για να μου πουν ότι " είναι χαλασμένο το pos " και να με κάνουν να πάω μέχρι την τεχνοπολη να βρω ΑΤΜ και τελικά να χάσω την μισή κομματάρα

έχει κουράσει το κόλπο αυτό παιδιά. Έφτασα ένα κλικ απ το να γυρίσω σπίτι

ευτυχώς δεν το έκανα γιατί όντως η εμπειρία του λαηβ ήταν τρομερή

ωραίος δυνατός και βαρύς ήχος, φωνητικά όπως το studio τα οποία δεν μ αρέσουν ιδιαίτερα αλλά η μουσική τους είναι φανταστική . Και ανεβαίνουν πολύ τα κομμάτια στο σανίδι με το οπτικό “ντύσιμο” και την απόδοση

1 Like

Γαμιουνται που δεν δεχονται καρτα ισχυει.

Στα της συναυλιας πρωτη φορα τους βλεπω και εχω παθει ενα μινι σοκ. Ρε μαλακα τη ηχος ηταν αυτος. Η λεξη οδοστρωτηρας ειναι πολυ φτωχη, απιστευτα βαρυς και δυνατος αλλα χωρις να μπουκωνει πουθενα, μπορουσες να ακουσεις ολα τα οργανα χωρις βαβουρα. Μεγαλο μπραβο και στο κλαμπ αλλα και στον ηχοληπτη της μπαντας.
Στην αποδοση οι τυποι επαιξαν 1.30 ωρα χωρις το παραμικρο διαλειμμα ουτε καν κουβεντα και ηταν απλα καθηλωτικοι.

2 Likes

Μήπως ήταν λίγο μεγάλο το κλαμπ για τους Amenra ; Πόσο κόσμο είχε , είμαι περίεργος να μάθω

Κ γω πρωτη φορα τους εβλεπα κ συμφωνω με τους απο πανω…Φοβερη εμπειρια…Οπως ειπε κ ο φιλος ηταν καθηλωτικοι…

Εντυπωση μου εκανε παντως οτι τη στιγμη που ξεκινουσε η συναυλια , απο κατω δεν ακουγοταν κιχ…Οπως κ την περισσοτερη ωρα…Ο κοσμος πηγε να δει /ακουσει το λαιβ κ οχι για κουτσομπολιο κλπ…Κ πρωτη φορα βλεπω τετοιο συντονισμενο χτυπημα κεφαλιου απο τον κοσμο…

1 Like

Είχε όσο έπρεπε για να σαι άνετα, ούτε να παίζεις μπάλα ούτε να είναι ο ένας πάνω στον άλλο.
Γαμω τα λάιβ, φοβερός ήχος, μιάμιση ώρα χωρίς την παραμικρή διακοπή, όπως μπήκαν βγήκαν ούτε μια καλησπέρα. Μεγάλο συν και το σκηνικό από πίσω

Πολυ σημαντικο.

Πρωτη φορά κι εγώ και με καλυψατε οι προηγουμενοι.Τρομερος ηχος,ο κοσμος ηταν οσος και οπως πρεπει και πραγματικα δεν μπορουσες να παρεις τα ματια σου απ΄τη σκηνη.
Μεγαλυτερη εντυπωση μου εκανε οτι παιξανε γεματο 90 λεπτο αφου σχεδον παντου παιζαν γυρω στα 70.
Το μονο ‘‘παραπονο’’ ηταν οτι ηθελα κι το Solitary Reign.

:scream::scream: δεν έπαιξαν Solitary Reign;;;