Amon Amarth

Kαλο κομματι ειναι απλα περιμενω και κατι πιο αξιομνημονευτο η πορωτικο,ισως ο mid tempo ρυθμος να αδικει λιγο το the great heathen army.

1 Like

Έχει και Biff Byford στο Saxons and Vikings.
Εύκολο, ποιος είναι ποιος :wink:

1 Like

RELEASE DATE: 05/08/22

  1. Get in the Ring
  2. The Great Heathen Army
  3. Heidrun
  4. Oden Owns You All
  5. Find a Way or Make One
  6. Dawn of Norsemen
  7. Saxons and Vikings
  8. Skagul Rides with Me
  9. The Serpent’s Trail

Εχεις δικαιο,ουτε καν το ειχα παρει πρεφα πως υπαρχει τετοιο ντουετο,ελπιζω να ειναι καλο αυτο το κομματι.Μονο 8 τραγουδια θα εχει ο δισκος,λιγα δεν ειναι? :thinking:

2 Likes

9 έχει, έγραψες 2 φορές το 7 και το ντουέτο είναι μια χαρά τραγούδι

1 Like

Εχει βγει προακραση του δισκου και το λες αυτο,εχεις ακουσει δειγματα?

Πήραμε το πρόμο για την παρουσίαση του δίσκου :wink:

3 Likes

Το αυτό.

Ωραίος, δίσκος, πιο death metal και τσιτωμένος από τα τελευταία τους, ενώ τώρα εξαιτίας του νο.4 θέλω να ακούσω Enheirjer. Δεν πειράζει, όλα γίνονται.

2 Likes

Περιμενουμε το review τοτε και ας μην εχει rocking επιλογη. :smile:

Me like it a lot

2 Likes

Μολις ακουσα τον δισκο,δυστυχως δεν μου αρεσε συνολικα. :roll_eyes: Μου αφηνει μια μετρια και αδιαφορη αισθηση,ειναι η heavy metal στροφη στον ηχο,ειναι κατι αλλο,δεν ξερω ακριβως ακομη,θα πρεπει να δωσω και αλλα ακουσματα.

Μπάντα ορισμός του κάθε πέρυσι και καλύτερα, απλά αδιάφοροι από τότε που το γύρισαν στην πλαστική μυζήθρα, καμία δεκαπεντάρα χρονάκια δηλαδή…

4 Likes

Θέλω video clip για το Saxos and Vikings

1 Like

Θαψιμο. :roll_eyes: :neutral_face:

Ξεχωρισα το Get in the ring,τo Saxon and Vikings που ειναι το highlight,το Find a way or Make one,αντε και το Oden owns you all,αρκετα mid tempo ρυθμος ολος ο δισκος.

Σας αρεσε ο δισκος εσας?

Μαπα το καρπουζι

2 Likes

Ίσως φταίει που εδώ και χρόνια δεν περιμένω κάτι τρομερό από αυτούς, αλλά το δισκάκι παίζει πολύ ευχάριστα και με ακούγεται πιο δυνατό από το προηγούμενο.

Σύγκριση με πίσω από Twilight ούτε για πλάκα, έχει όμως τρία-τέσσερα ωραιότατα κομμάτια, το Saxons που πετάει και γενικά δεν κάνει ακραίες (μπυρο)κοιλιές.

Ας ελπίσουμε όλα να πάνε όσο καλά γίνεται με κορόνα από χειμώνα, γιατί λάιβ είναι εγγύηση και ήδη μας χρωστάνε από το '19.

3 Likes

ακριβώς όπως τα λες. Ή αλλιώς, με τα λόγια ενός μεγάλου (και όχι μόνο για το προκείμενο συγκρότημα):

Εντιτ: τυχαίο ταγκ ο @plex27 :heart_eyes:

7 Likes

Heavy metal olympics

ΘΕΟΣ

4 Likes

Τυχαία το είδα πριν 3-4 μέρες καθώς μου το πέταξε και μένα στα προτεινόμενα. Καλά τα λέει ο GOAT, αν και προφανώς υπάρχει μέσα και μια… γεροντοπικρία :stuck_out_tongue:.

Amon Amarth δεν άκουσα ποτέ και με αυτά που λέτε εδώ, δε νομίζω να ακούσω ούτε τώρα. Πιστεύω ότι σίγουρα ειναι καλή μπάντα, και ιδιαίτερα λαιβ, αλλά… «there are so many phenomenal bands but what is the purpose? »

1 Like

Γι αυτό το ταγκ φυσικά

ναι αλλά προς τιμήν του, κάθε λίγο επαναλαμβάνει πως “είναι απλώς η άποψή μου και είμαι γεροντοπαράξενος”

ήταν, ναι

αλάνθαστοι και ασταμάτητοι

:100:

2 Likes