Anthrax

καλα ρε τοσα χρονια υπαρχει το rocking και δεν σκεφτηκε κανεις να ανοιξη ενα thread για ενα απο τα μεγαλητερα thrash metal band των 80’s (καλα πλακα κανω:p ).Δισκαρες οπως τα Spreading the Disease , Among the Living , State of Euphoria , Persistence of Time , Sound of White Noise πραγματικα απιστευτα album με τον ηχο και την ενεργεια που επρεπε να ειχε καθε μεταλ μπαντα της εποχης . εσεις τι λετε???

Τα πολλά λόγια περιττεύουν…Ας προσκυνήσουμε όλοι μαζί…

Δεν καταλαβαίνω γτ κάνεις πλάκα, ΕΙΝΑΙ ένα από τα μεγαλύτερα thrash metal συγκροτήματα των 80’s και όχι μόνο. :wink:

Από τις αγαπημένες μου μπάντες στο χώρο και πάντα μου έδιναν την εντύπωση ότι είναι και τα πιο χαβαλετζίδικα άτομα!

Ας βάλω να ακούσω τώρα το State of Euphoria να γουστάρω! 8)

οχι ρε gigatron δεν κανω πλακα γι άυτα που λεω για τους μεγιστους anthrax αλλα που “κατηγορω” τα συμφορουμακια που δεν εκαναν ενα thread τοσα χρονια για τους anthrax:)

1.Δεν δίστασαν να σπάσουν τα στεγανά του ήχου βλ…Bring the noise και Ιam the man

2.Σκαγανε με βερμούδες στην σκηνή οταν άλλοι τους κοίταζαν με μισό μάτι (άλλες εποχές βλέπετε)

3.Εχουν αφιερώσει το Among the living στην μνήμη του τεράστιου Cliff Burton…

4.Η μουσική τους είναι ενα ευφυέστατο δείγμα thrash metal με λίγες hardcore επιρροές κοινώς crossover

5.Eχουν βγάλει το Sound of White noise…Eνα album κυριολεκτικά διαμάντι που δεν πρέπει να λείπει από καμία δισκοθήκη…

6.Eχουν στις τάξεις τους την φωνάρα ονόματι John Bush…

7.Τα Deathrider και Metal Τhrashing Mad ανασταίνουν και νεκρούς…

Tέλος…

Διόρθωσις: Είχαν. :frowning:

Τεραστια μπαντα. Τα ειπε και ο Davidian πριν .
Κριμα που κατεληξαν σε αυτο το σημειο τωρα. Παντως το τελευταιο studio album “We’ve Come For You All” ηταν πολυ καλο!

Τους συμπαθώ και σαν νοοτροπία μου αρέσουν,αλλά τα τραγούδια τους δεν ήταν ποτέ ια μένα κάτι το απίστευτο.Αγαπημένη μου στιγμή τους:η συνεργασία με Public Enemy.Μακάρι να ξανακάναν μια περιοδεία μαζί τους,ειδικά αν πέρναγε από Ελλάδα=P~ όνειρο βέβαια,αλλά υπέροχο όνειρο:D

Και οσοι ημασταν στο live του Rockwave 2005 ζησαμε ενα απο τα καλυτερα mosh-pits ever!

Δεν συζητώ τι έγινε μόλις έπαιξε το New level από Pantera…
:lol: (Πάλι καλά που επιβιώσαμε…)

Απο τα πιο “ζωντανα” live που εχω παραβρεθει. Και αυτο με εκανε να του εκτιμησω τρομερα, οτι κανανε χιλιαδες κοσμου να κοπανιουνται ακομα κι αν δεν ηταν οι μεγαλυτεροι φανς τους (ενας απ’ αυτους κι εγω)…

Τι να πείς γι’αυτούς;Τα είπε όλα το φιλαράκι μου που το 2005 είχε έρθει για να δεί Dio και μέσα σε 3 μέρες μετά την συναυλία είχε αγοράσει κάθε δουλειά τους!

Εγω ενα θα πω!ΞΥΛΟ…

Τους βαριέμαι του θανατά…

το live στο rockwave οντως ηταν ανυπερβλητο. δειξαν βασικα σε γκρουπακια της σειρας τι σημαινει anthrax. ηθελα πολυ να τους δω και με bush, αν και πλεον ελπιζω να μη γινει. δε θελω να τον δω να ριχνει τον εγωισμο του μετα απο οτι του εκαναν. 15 και βαλε χρονια τραγουδιστης και τον εκαναν περα για τον κατεστραμμενο. τωρα που εφυγε ψαχνονται. καλα να παθουν.

Swstotatos.

πιστευω οτι εκαναν τεραστια μαλακια που διωξανε τον Μπους. Ο τυπος εχει φωναρα και ειχανε βγαλει και ενα εξαιρετικο μοντερνο αλμπουμ κιολας. Και ολα αυτα για ενα ριγιουνιον που φαινοταν οτι δεν θα προχωρουσε. Θελανε τα γρηγορα φραγκα και τωρα πανε για το ραφι σιγα σιγα, ενω θα μπορουσαν να περναγανε δευτερη νεοτητα…τεσπα…

Εγώ απλώς θα κάνω μια αναφορά στον δίσκο Persistence Of Time, μιας και δεν ειπώθηκε κάτι. Ένας “διαφορετικός” δίσκος από τους Anthrax όταν ήταν ακομά στα ντουζένια τους. Το “χαρούμενο” feeling πήγε περίπατο στην συγκεκριμένη κυκλοφορία, παραχωρώντας την θέση του σε ένα πιο σκοτεινό και heavy ύφος. Όσοι δεν τον έχουν ακούσει ας ψαχτούν. Προσωπικά, αποτελεί μία από τις αγαπημένες μου κυκλοφορίες.

Spreading The Disease
Among The Living
Sound Of White Noise

ΔΙΣΚΑΡΕΣ!
Με ριφάρες που πολλοί θα ζήλευαν και Belladona - Bush φωνάρες.
Δεν έχω ακούσει άλλους δίσκους τους, γουστάρω πολύ αυτό το “χαρωπό” στυλ τους.


YMNOΣ!

θεος ο joey :respect: