Προσπάθεια να φέρουμε Arcturus στην Ελλάδα

Δλδ με ωτοασπιδες βλεπετε μεγάλη διαφορά στο trebleness π.χ.;;;

Γιατί φαντάζομαι πλην της έντασης , αυτό θεωρω δημιουργεί δυσφορία

Ναι. Πέρσι στους Fates Warning τις είχα ξεχάσει και ήταν ένα από τα μεγαλύτερα λάθη της ζωής μου.

Setlist?

Τελεια εφ εμ.

1 Like

Ωραίο χαλαρό λαϊβάκι, πολύ προσγειωμένη μπάντα, καλά πέρασα, ο κόσμος ήταν λίγος είχες δηλαδή άνετα ευελιξία κινήσεων λοολ. Δε με χάλασε! Ελπίζω να περάσατε όλοι τέλεια σήμερα στο οχτάμπαλο. Cheerz.

και γαμω ητανε αλλα θα ηθελα τα ντραμς πιο δυνατα
Χελχαμερ εισαι ρε πουστη μου(λατρεια)

Μπομπάτη η εμφάνισή τους στο eightball. Όλα άψογα, όπως και η προσέλευση του κόσμου. Vortex άπαιχτος και αψεγάδιαστος.

Παιδια παιζουν 2 hard copy tickets απο το live στο οχταμπαλο. Οποιος φιλος απο Αθηνα θελει και δεν τον χαλαει που ειναι απο Σαλονικα ας με ενημερωσει.

Τα θελω εγω, αν υπαρχουν ακομα.

οκ φίλε μου, δώσε μου στοιχεία να στα στείλω.

Με ‘κείνα κ μ’ αυτά δε σχολιάσαμε τίποτα.

Πρώτη φορά τους έβλεπα και εύκολα τους έβλεπα άλλες 15 τις επόμενες μέρες. ΑΨΟΓΟΣ Vortex, σε σημείο που δεν πίστευτα πώς βγάζει ό,τι βγάζει. Νόμιζα ότι ήταν άπιαστες οι νότες που έβγαζε στα studio, αλλά όχι, με εντελώς ΧΑΛΑΡΟ στυλ τα τραγούδησε όλα. Αδιανόητο, ο καλύτερος live τραγουδιστής που έχω δει ποτέ μου.

Ο Knut μας τα χάλασε λίγο, έκανε χαζομαρίτσες και σε σημεία γάμαγε την ατμόσφαιρα.

Τρέλα όταν ακούστηκε το “Raudt og svart” (που για κάποιο λόγο στο setlist fm δεν το έχουν βάλει στο set-list του Eightball), δεν ήξερα ότι το παίζουν ακόμα αυτό.

Γενικά νομίζω ότι ό,τι ήθελα να ακούσω το έπαιξαν. Άντε και ένα “My angel” ήθελα, αλλά ξέρω ότι ζητάω πολλά.

1 Like

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου. Εγώ από την άλλη δεν είμαι σε θέση να κάνω αντικειμενικό review σε μια μπάντα που μου έχει δώσει εγκεφαλικά εδώ και χρόνια. Παρόλα αυτά από την ανταπόκριση του κόσμου μόνο θετικά σχόλια δέχονται για τις εμφανίσεις τους. Μεγάλο ρόλο έπαιξε η προσέλευση αλλά και η ενέργεια του κοινού που απογείωσε τη διάθεση και την επίδοση της μπάντας.

Είμαι σίγουρος ότι δεν θα κάνουμε εξαετία για να τους ξαναδούμε και την επόμενη φορά και με ένα “Kinetic” μέσα στο setlist…