Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Έφυγε ο Φίλιππος Συρίγος, η μαχόμενη δημοσιογραφία και το μπάσκετ είναι κατά πολύ φτωχότερα σήμερα.

Νομίζω οι διάφοροι κομπλεξικοί εδώ μέσα που τον στόλιζαν κατά καιρούς πρέπει να χαίρονται πολύ σήμερα. Τόσο που δε βγάζουν κιχ.

http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=26781&subid=2&pubid=129520679

Ο Σεφτελής για το Συρίγο

“…Η μπαλα στα χερια αυτου του τιμιου γιγαντα… Αργυρης Καμπουρης και 102-101…103-101…Απομενουν τεσσερα δευτερολεπτα…χρειαζεται προσοχη…Βαλτερς για τον Γιοβαϊσα…σουτ και…η ελληνικη ομαδα ειναι πρωταθλητρια Ευρωπης!!!..”.

Φιλιππα, ειχες τα πανω σου και τα κατω σου… Ηταν κυριως ο χαρακτηρας σου: ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΣ! Και ετοιμος για συγκρουση! Η ψυχη σου ηταν η μαχη! Καθε λογης. Δεν κολωνες! Γι΄ αυτο και αγγιξες θεματα που ουδεις αλλος θα ειχε τα “γκατς” να το κανει. Και τα εφερες μεχρι το τελος. Πληροφορησες αυτον τον αθλιο τοπο για σκανδαλα καραμπινατα, ασχετο αν δεν ιδρωσε το αυτι κανενος. Εσυ εκανες την δουλεια σου.

Φιλιππα, αυτοι που σε ξεραμε καλα, μας ειχες κανει τον ψυχισμο μας σπαραλια και τα συναισθηματα μας σαλατα του Καισαρα: Δεν ξεραμε αν θελαμε να σε πνιξουμε ή να σε θαυμαζουμε! Προσωπικα ποτε δεν κατεληξα σε ένα απο τα δυο… Τωρα ομως που το ταξιδι σου, κανει εσενα πιο ηρεμο και εμενα πιο προσγειωμενο στην πραγματικοτητα της ζωης, μπορω να το γραψω: Σε θαυμαζω! Μακαρι να μπορουσα να γινω σαν κι εσενα… Να ειμαι ο ΓΑΜΑΩ της ελληνικης δημοσιογραφιας! Οπως αποκαλουσες τον εαυτο σου…οπως σε αποκαλουσαμε ολοι εμεις… Αγιε Πετρε, μαυρη
μερα σου ξημερωνει… Σουρχεται ο ΓΑΜΑΩ! Την εβαψες…

Φιλιππα… Καλο ταξιδι ρε μαγκα!

:|:|:|

Δηλαδη καποιος που δεν τον συμπαθουσε επρεπε να πει ειτε “πουτσα μαλακα Συριγο, πεθανες” για να μεινει “πιστος” στις αποψεις του ειτε “κακως σε εκραζα, αφου δεν καταφερες να μεινεις στη ζωη”. #-o

Όχι φυσικά, απλά όσοι δεν τον συμπαθούσαν απλά κάνουν μόκο τηρώντας σιγή ιχθύος όταν φεύγουν μεγάλοι άντρες σαν την αφεντιά του.

Τι επρεπε να κανει καποιος που δεν τον συμπαθουσε δηλαδη;;; :-s

Να πέσει απο κανα μπαλκόνι τουλάχιστον

Τώρα πλάκα μου κάνεις; Σε αυτό το τόπικ γράφονται ένα 100000 πίπες σαν ειδήσεις, και δε βρέθηκε ούτε ένας που δεν το συμπαθούσε να το βάλει έστω σαν είδηση;

Bρε καλώς το γνώστη της πορτοκαλιάς! Τι έγινε, για πες μας για τον Παππά που είχε σήμερα τριπλάσιους πόντους από τον καλύτερο παίχτη της ευρώπης! Μάλλον από κανα μπαλκόνι θα έπεσε…

γράφτηκε στο αθλητική επικαιρότητα.

Ρε συ, Ρεντ Ραμ, παραληρεις ρε φιλε.

Λες και οι κακες αποψεις καποιων επιδεινωσαν την κατασταση του Συριγου και τον οδηγησαν στο θανατο, ενω ταυτοχρονα επρεπε να σπευσουν να δωσουν πρωτοι την ειδηση για να σωσουν το τομαρι τους.

(Σε ιδιο κλιμα ειναι και το αποδεικτικο της αξιας του Παππα με τους τριπλασιους ποντους, αλλα δεν ειναι κατι που με αφορα.)

Eχουμε σχολιάσει ηδη, ξημέρωσε

Προφανώς, αφου μαζι μου εμαθε μπασκετ κανονικα. Τι περιμενες;

Ναι ε? Ποιους εννοεις αραγε…

Επειδη δηλαδη δεν ενεκρινα προσωπικα καποια πραγματα (περι μπασκετ) που ελεγε και υποστηριζε, χαρηκα ε?

Υπο αλλες συνθηκες δε θα ασχολιομουν με το εμετικο σου ποστ, απλως επειδη με φωτογραφισες ως σκατοψυχο επρεπε να πω δυο κουβεντες.

Επειδη δεν ξερεις απο που κραταει η σκουφια μου, ποιους δημοσιογραφους ξερω απο κοντα κι τι σχεση εχω με αυτους, ασε να ξερω εγω κι η οικογενεια μου αν στεναχωρηθηκαμε με το θανατο του η οχι… εβγαλες και συμπερασμα ειδικε…

–o--

To πιο καλο και ειλικρινες κειμενο που γραφτηκε για τον Συριγο, απο τον Β. Σκουντη

Όποιος έχει τη μύγα μυγιάζεται. Οι χαρακτηρισμοί επιστρέφονται αυτούσιοι στα μούτρα σου. Φώναξε και κανένα μοντερα να μου σβήσει τα ποστ.

Χύσε και κροκοδείλια δάκρυα για το Συρίγο τώρα. Αυτός είσαι.

ωραία φάση

Είσαι πολύ cool χρήστης.

εσύ πάλι κατάφερες να κάνεις τα πιο εμετικά ποστς εδώ που αφορούν τον θάνατο του Συρίγου, thumbs up

Όλοι την έχουμε πατήσει με το να έχουμε ποστάρει κάτι που έχει ήδη ποσταριστεί αλλού. Δεν υπάρχει λόγος να το παίζεις τώρα πως το έγραψες και επίτηδες. Όχι τίποτα άλλο, αλλά γράφεις και χοντράδες. Κανένας δε χάρηκε με τον θάνατο κάποιου επειδή δε τους άρεσε ως επαγγελματίας αθλητικός συντάκτης. Είναι τραγικό και που επιμένεις να το υποστηρίζεις αυτό για κάποιους μόνο και μόνο γιατί είχες/έχεις διαφορετική άποψη για το μπάσκετ στην Ελλάδα.

Ηρεμήστε

το καλυτερο ποστ στις τελευταιες 2 σελιδες.

θειλα βίντεο με προπονητές απο ευρωλιγκα

Εγκαινιαστηκε η επισημη ελληνικη σελιδα της Ευρωλιγκας στην πλατφορμα του Sport24. Μπαινεις να δεις τι παιζει, καμια ωραια αποψη και διαβαζεις αυτο:lol:

“Σας αρέσει, δεν σας αρέσει, το ρόστερ του Παναθηναϊκού είναι το καλύτερο της φετινής διοργάνωσης”

(το ιδιο γελιο θα εριχνα αν αντιστοιχως θα ελεγε καποιος για το ροστερ του Ολυμπιακου)

–ο--

Ελπιζω να αποδειχθει καλυτερη προσπαθεια απο τη μαλακια το NBA Greece