Κάνε το δικό σου best of της αγαπημένης σου μπάντας (Διαβάστε πρώτα το αρχικό ποστ)

Πρώτον γιατί πρέπει να βάλεις όλα τα άλμπουμ (σύμφωνα με τους κανόνες) και δεύτερον γιατι αν σου αρέσει μια μπαντα και ότι έχει κυκλοφορήσει τότε ακόμα και τα 3 σου φαίνονται λίγα…και εφόσον μπορεις να βάλεις μέχρι 3 γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε??

Εγώ ένα έχω να πω, τιμή και δόξα στο λαό του ρόκιν που αχρήστευσε στην πράξη τους ηλίθιους περιορισμούς του Ντέκαρντ!

:har::har::har:

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΝΑΙΡΕΙ Ο ΚΑΝΟΝΑΣ ΝΟ1 :frowning:
δηλαδή οκ, αν είναι τόσο δύσκολο παραιτούμαι, είστε μεγάλοι φανς και πρέπει να βάλετε 3, εντάξει.

Δηλαδή θέλεις να το διορθώσω τώρα? Εγω δεν συμφωνώ με αυτό όπως και με τον περιορισμό των 3 κομματιών άλλωστε… Προσπάθησα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ να τηρήσω τον περιορισμό των κομματιών.

Ευτυχώς που καταλαβαίνεις…

πάντως ο deckard μια χαρά τους έφτιαξε τους κανονισμούς, και μπορώ να πω πως έτσι είναι πολύ πιο εθιστικό.τώρα αν θέλετε κάποιοι βάλτε και όλη τη δισκογραφία της κάθε μπάντας.
εγώ πάντως θα συνεχίσω με τους κανόνες.

Κατά την γνώμη μου σε ένα best of δεν πρέπει να υπάρχουν κανονισμοί… Αν θέλετε να υπάρχουν κανονισμοί στα πόσα κομμάτια θα μπουν απο ένα album τότε μοιάζει κάτι σαν ανθολογία όλης της δισκογραφίας μιας μπάντας… Άλλωστε έτσι βγαίνοθν τα Anthology κάθε μπάντας και όχι τα best of.

ΟΚ…Εσύ και ο Shaman έχετε δίκιο…με πεισατε θα το αλλάξω :stuck_out_tongue:

καλά, όλοι στο φόρουμ βρήκατε να σηκώσετε μπαϊράκι και να πάτε κόντρα στους κανόνες?

Σωστό και αυτό… Πχ ένα best of που έχω από Pantera δεν υπάρχουνε 2 κομμάτια απο κάθε άλμπουμ. Πχ από Vulgar Display Of Power υπάρχουν 4 κομμάτια, ενώ το The Great Southern Trendkill απουσιάζει… Το Reinventing The Steel πάλι έχει ένα κομμάτι, το Revolution Is My Name…

πω ρε παιδιά, ανοίγει κάποιος χρήστης ένα θρεντ με το δικό του σκεπτικό. δεν τίθεται θέμα αν συμφωνείτε ή όχι. τόσο δύσκολο είναι?

Φερειπείν αυτό που έκανα εγώ…μια φαντασίωση ας πούμε…
Ειλικρινά πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βγεί ένα τέτοιο cd διαλέγοντας 2 κομμάτια από κάθε keeper? Άντε από Pink Bubbles Go Ape και Chameleon να το δεχτώ, σε αρκετούς ξινίσανε, εύκολότερα κρατάνε 2 κομμάτια…Αλλά από keepers και jericho, να πάρεις 2 κομμάτια είναι σοβαρό αμάρτημα…Αν πάρεις μόνο 2 ξές ότι αδίκησες τραγουδάρες…

φίλε six_sixsixsix, αν κάποιος ήθελε να ακούσει bestof της μπάντας, πιθανότατα θα κατέβαζε OFFICIAL bestof της μπάντας. που δεν υπακούνε σε κανόνες.
(well, κάποιοι ανεβάζουμε bestofs στο blog, αλλά in the game είναι κι αυτό)

δω πέρα έχουμε ένα παιχνίδι. και έχει κανόνες. like’em? ποστάρεις. don’t like’em? δε ποστάρεις!

και τώρα φεύγω πριν πεταχτεί κάποιος και πει “ναι παιχνίδι είναι, άρα don’t be a bitch”

φιλικά και αισθησιακά

δεν ξαναδιαβάζεις μία το εισαγωγικό ποστ παλίκαρε? :idea:

dude μην κολλάς δεν είμαι τυφλός. Είπα ότι δεν συμφωνώ απλά… Εσυ τι δεν καταλαβαίνεις απο αυτό? Αν δημιουργηθεί πρόβλημα απο τον thread started σβήνω το post μου… Εσυ που κολλάς δεν καταλαβαίνω?

στο ότι γαμάτε το θρεντ βασικά, but it’s ok.

Δεν νομίζω να μπορεί να το καταλάβει αυτό μιας και δεν είναι του χώρου… Εγώ καταλαβαίνω τι θες να πεις…

Γαμάμε για σένα… Ξέρεις που σε έγραψα… Είπα άμα ήταν δικό σου θρεντ θα τα είχα σβήσει κιόλας και θα είχα φτιάξει ένα αντίστοιχο θρεντ με rules που θα συμφωνούσαν αρκετοί και άμα δεν γινόταν αυτό δεν θα έβαζα και καθόλου…
Εγώ είπα γιατί το κάνω έτσι και όχι για να γαμήσω το θρεντ όπως αναφέρεις. Μάλλον δεν προσέχεις καλά τι γράφω…

Το ποστ εκτός από !@#$%^*&κανόνες που έχει, λέει ότι παίρνω το αίμα μου πίσω για τα μπέστ οφ που βλέπω με τρούπερ κ μπρικιν δε λω…
Εμ έτσι δεν παίρνεις αίμα πίσω! Ίσα ίσα χαλάει το θέμα…ανθολογία δισκογραφίας γίνεται για να μάθει κάποιος τη πορεία της μπάντας, όχι τα τραγο΄θδια σταθμούς της!
Και εγω δεν νομιζω να το παράκανα, με 5 αλμπουμ (Helloween k Jericho μαζί, υπάρχει κ τέτοια έκδοση από όσα είδα) και 20 κομμάτια, από 4 μέσο όρο…

ρε με τους κανόνες γίνεται ακόμη καλύτερο
σφίγγεσαι περισσότερο…

Αυτό που λένε και τα παιδιά. οι κανόνες έγιναν για να είναι λίγο πιο δύσκολο και να μην μοιάζει με ένα τυπικό best. Αν κάποιος κλέψει λίγο δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά μην το τραβάτε από τα μαλλιά. Το “δεν ξέρω τι να πρωτοβάλω από τους θεούς” δεν μας κάνει μεγαλύτερα φανμπόυς…

ατόφιο λολ