Best Seventh Son Of A Seventh Son song

Πως να διαλέξεις τώρα εδώ;;
Κατόπιν συσκέψεως …με τον εαυτό μου, φωνών, καυγάδων, διαφωνιών…ε μέχρι και βρισίδι έπεσε:lol: αποφάσισα …ομόφωνα:lol: το ομώνυμο…

EEE Best τώρα και δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.Ψήφησα τον έβδομο γιο του έβδομου γιού πάντως…! :smiley:

ΜΙλαμε για τον αγαπημενο μου δισκο [SIZE=“3”]E V E R ! ! ![/SIZE] :bow2::bow::bow2::bow:Ακουγεται μονοκοπανια και ειναι καλλιτεχνικα και μουσικα απλα αψεγαδιαστος… Τρελαινομαι για ολα τα τραγουδια που εχει μεσα, αλλλα αν πρεπει να επιλεξω ενα θα πω το ομοτιτλο… [SIZE=“5”]SEVENTH SON OF A SEVENTH SON[/SIZE], απιστευτο[SIZE=“4”] Ε Π Ο Σ[/SIZE] ,:respect::bow2::bow2: μου προκαλει απιστευτα συναισθηματα απο την πρωτη φορα που το ακουσα μεχρι τωρα. Το εχω και ringtone στο κινητο μου για να το ακουω οσο πιο συχνα μπορω… :smiley:

[SIZE=“6”]Ε Π Ο Σ . . .[/SIZE]

[SIZE=“4”]UP THE IRONS[/SIZE]:metal:

Α, δεν εχω ψηφισει ακομα ε;;; :-s :frowning:

To oμωνυμο και το only the good die young

η ψηφος κατευθυνεται και προσκρουει (και τρωει τα μουτρα της) στο ομωνυμο κομματι της ανεπαναληπτης αυτης δισκαρας ! συνθεση εφαμιλλη των ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝ της ! κομματι πραγματικος πολιορκητικος κριος ! σαρωτικο ,επικο ,σκοτεινο…απλα αραβουργημα !

ιδιαιτερη μνεια απαιτει και λαμβανει και το σολο της κομματαρας ! ακομη απλουστερα…,συνουσιαζει !

Αυτός είναι άνετα ο αγαπημένος μου δίσκος Maiden. Συμφωνώ με τον αποπάνω για το πόσο γαμεί το ομώνυμο και το ψηφίζω. Βέβαια, είναι λίγο δύσκολο να διαλέξεις ανάμεσα σε τόσες κομματάρες σχεδόν ισάξιες, με εξαίρεση το Can I Play With Madness, το οποίο κατά την γνώμη μου, όχι ότι είναι κακό, απλά ξεχωρίζει σαν την μύγα μες στο γάλα ως το λιγότερο καλό κομμάτι του δίσκου.

μαλιστα…
αλλο ενα πολλ οπου οι φανατoπαρθενoi επιδεικνυουν περηφανα την κατασταση του ολου θεματος…ακομη και οταν ερχεται σε ενα δισκο που κι εγω θεωρω οτι βρισκεται μεσα στα 4 καλυτερα τους ,εβα!(ενω δεν με πεθαινει η μπαντα…:stuck_out_tongue: )

Αν πρεπει να διαλεξεις ΕΝΑ…τοτε ΕΥΚΟΛΑ μιλαμε για το
THE EVIL THAT MEN DO!
ΜΟΝΟ!

Eκει που η μουσικη ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ξεσηκωνει , με ΦΡΕΣΚΑΔΑ!

(και αν ειναι να “Μεϊντενισουμε” πιοτερο παμε σε Can I play…)

ήμουν μεταξύ clairvoyant (τι μπασογραμμή κ αυτή ρε πούστη μου !) και the evil that men δο . ψήφισα το δεύτερο .

πάντως αν κ γενικά είναι φοβερό άλμπουμ το αγαπημένο μ από δαύτους είναι το powerslave .

moonchild γιατι δεν μπορω να το βλεπω μονο με 3 ψηφους.!! :lol::lol::stuck_out_tongue:
και γαμω τους λογους…

ειναι δισκαρα τι να λεμε τωρα…:slight_smile:

ατέλειωτα όνειρα.

Εντάξει, η εύκολη επιλογή είναι το ομώνυμο. Απλά ΕΠΟΣ!
Ειδικά το break στη μέση με τον Bruce να απαγγέλει, τις κιθάρες να χώνουν heavy riff-άκια με μπόλικο echo και τα ψιλο-horror πλήκτρα πάντα με ανατρίχιαζε!
Ήμουν έτοιμος να ψηφίσω το Moonchild (όχι του Gallagher :stuck_out_tongue: ) που είναι απίστευτο opening track για το δίσκο (έχετε παρατηρησει το απίστευτο drumming του McBrain?) και είχε μόνο 3 ψήφους, αλλά με πρόλαβε ο crimson_Idol !
Έτσι ψηφίζω άλλη μια κομματάρα που άδικα έχει πάρει τα 3 (κυριολεκτικά) στην ψηφοφορία!
The Prophecy ρε σεις!!!

[SIZE=“7”]ΟΛΟ.[/SIZE]

αριστουργημα,τελειοτητα,τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο.

και για εναν αλλον τρομερο λογο…

γιατι με το Moonchild αρχιζει η αγαπημενη βιντεοκασετα που εχω…!!
και ποιο αγαπημενο Live απο maiden…!!

[SIZE=“3”]Iron Maiden - Moonchild live[/SIZE] [SIZE=“4”](Maiden England) [/SIZE]

αντε γεια…!!!

το ομωνυμο ειναι η πιο φιλοδοξη+αρτια συνθεση του δισκου,ενω παραλληλα φερνει στο φως το προγκ προσωπο της μπαντας-παντως,προσωπικα μου κολληματα ειναι το infinite dreams με το στοιχειωτικο ιντρο αλλα και το the evil that men do με τις ιδιαιτερως ανατατικες του κιθαρες:!:

Only the good die young και η ρεφρενάρα του!

Infinite Dreams

The Evil That Men Do

Αντικειμενικα καλυτερο το 7th son of a 7th son,απ’τα καλυτερα ολης της δισκογραφιας τους.ΕΠΟΣ!!!
…Αλλα παντα ειχα απιστευτο κωλυμα με το only the good die young!!
Βασικα τι λεμε τωρα κ προσπαθουμε να συγκρινουμε το’να διαμαντι με τ’αλλο,ολος ο δισκος ειναι θεικο εργο,οχι ανθρωπινο!

ολα τα κομματια ειναι απιστευτα αλλα αγαπημενα τα infinite dreams, prophecy και only the good die young…
το can i play with madness για μενα καλυτερα να μην υπηρχε!!!

prophecy με διαφορα τριχας απο τα υπολοιπα!!!