Black Metal Albums

Μουφια το εξωφυλλο λιγο με την απαισια γραμματοσειρα…πολυ προχειρο.

Δεν έχει καν το ΤΡΟΥ λόγκο της μπάντας :frowning:

Ποιος χέστηκε για το εξώφυλλο μωρέ (αν και εμένα δε με χαλάει καθόλου). Ας είναι όπως πρέπει ο δίσκος και τα υποδέλοιπα είναι λεπτομέρειες.

καπως ετσι, το τελευταιο που μας νοιαζει σε αλμπουμ μπουρζουμ ειναι το εξωφυλλο.

σε αλλα νεα, οποιος αρεσκεται στην ομωτητα των Forgotten Woods και στις Isengard φωνες τους Fenriz, ν’ ακουσει το Lekamen illusionen kallet απο LIK. το Vredens Trolldom θυμιζει μεχρι και Virus.

Εδώ ας πούμε τι εννοεί ο ποιητής.

αυτο που καταλαβες ηλιθιε, ακου το αλμπουμ και ασε τις εξυπναδες.

Η ΕΛΙΤ δεν περίμενε εσένα για τους LIK, άσε που πασάρεις και λάθος άλμπουν στον κόσμο, το Besvärtade Strofer σου έκλεισε το σπίτι. Επίσης έχω μαζί μου το NSB και στο δίνω μέσα στην ημέρα στην προνομιακή τιμή των 15 ευρώ με το κόμικ του και τα όλα του, γρήγορα πριν το στείλω αλλού.

στειλτο στον πατο σου καλυτερα, δεν δινω φραγκο, ειμαι νικητης και στο στοιχημα.
και το Besvärtade Strofer ειναι φοβερο επισης, ευτυχως υπαρχει και ο πλαντερερ και τα συζηταμε ηπια αυτα.

O PLUNDERER ΚΑΡΦΩΝΕΙ NOMISTERAKI

LIK αξιζουν…ωραια μπαντα

:har: (να πάς ν’ ακούσεις shining είναι πλέον pop)

Αλλά για να μπορείς να με χτυπήσεις, να ξέρεις πως το χω ρίξει στην “υποκουλτούρα” της Gothic-Industial-Electronica-Ambient-EBM-Techno-Apocalyptic Folk-Neoclassical-Darkwave σκηνής μπάς και πιάσει αυτό που λέει η λαiκη παράδοση…“οτι κάνεις στην αρχή του χρόνου θα κάνεις και όλο τον υπόλοιπο” γιατί διαφορετικά του χρόνου θα ξεπεράσω και το φετινό προσωπικό ρεκόρ αγοράς black metal cd’s (total 65)

Havohej αβαταρ και “Gothic-Industial-Electronica-Ambient-EBM-Techno-Apocalyptic Folk-Neoclassical-Darkwave”???
???
???
?
.

Φιλτατε πλαντερερ καλο ειναι να δινεις λεφτα στη μουσικη (που αξζει) :stuck_out_tongue:

  1. οι Λικ ειναι γαμανε .
  2. Αντιγραφες Darkthrone εβγαιναν με το κιλο , συνεχιζουν να βγαινουν και σημερα σε αναλογους ρυθμους (ψαξτο λιγο), και δυστυχως θα συνεχισουν να βγαινουν μαλλον. Το οτι κοσμος ανακαλυψε και DSO και Watain (και το Nocturnal Poisoning) δεν εχει επιρεασει και σε τετοιο βαθμο ρε σεις.

O Ban επισης εχω να πω οτι δεν ξερει απο μπλακ μεταλ και ειναι ολοκληροτικα ηλιθιος γιατι ακουει τιτιβισματα πουλιων με αναμενα κερια στο σπιτι του.
Και μιας και το συζηταγα με μελος του φορουμ προχτες … ΠΟΣΟ γαμει αυτο :

Επίσης, Η ΜΑΝΑ σου είναι τα τιτιβίσματα πουλιών στο σπίτι μου.

Χμμ ας ποστάρω και εγώ τπτ για αρχή…
Μιας και το συζητούσα με Nomisteraki τσεκάρετε το Miserere Luminis, καναδέζικο bm από μέλη Gris και Sombres Forets…
Εξαίρετο…:slight_smile:

  1. To Discipline γαμεί ΠΟΛΥ. Να’σαι καλά, είχα πάνω από 2ετία να το ακούσω σπεύδω.
  2. Λικ δεν έχω ακούσει αλλά για να εγείρουν τέτοιο παθιασμένο debate με ψήσατε
  3. Είναι ευκολότερο να αντιγράψεις DARKTHRONE απ’οτιδήποτε άλλο. Οι σταθερές αξίες δεν αλλάζουν.
  4. MΙSERERE LUMINIS? δώτε κανα στοιχείο παραπάνω. εγώ όταν μου λένε “Καναδέζικο bm” σκέφτομαι αυτόματα (σα σκύλος του Pavlov) BLASPHEMY, αλλά κάτι μου λέει πως όχι…:roll:
  5. και τέλος, κάτι μικρό, γλυκό και νορβηγικό για καληνύχτα:

SECHT - TNBM (True Narcotic Black Metal), ένα ατμοσφαιρικό/ old school bm κομμάτι 37 λεπτά χτισμένο σπονδυλωτά, ακολουθεί quote από metal archives με τις τρελές συμμετοχες

[SPOILER]“All music composed under satanic and narcotic influence winter 2005 by
Vrangsinn & Dirge Rep. All instruments evoked by Vrangsinn & Dirge Rep except
fiddle by Nordavind.”

Produced by Secht & Nordavind

Vocals, lyrics, sounds, contributions by:
-Apollyon
-Dirge Rep
-Dr. Amoque Von Berlevaag
-Gaahl
-Gidim Xul
-Hoest
-Nag
-Nattefrost
-Nocturno Culto
-Nordavind
-Ondkel Dim
-Vold
-Vrangsinn[/SPOILER]

SECHT 8O … τα σπασες :wink:

Καναδεζικο μιας και ειπαμε εγω θα αναφερω τους αγαπημενους μου :

Malveillance - Just fuck off

Σίγουρα όχι, το Miserere Luminis το 'χε ποστάρει παλιότερα και ο Prosatanic σαν σπλιτ, ακόμα δεν το 'χω ακούσει. Πάντως Gris αποτελούν εγγύηση για οποιονδήποτε θέλει να θεωρεί πως έχει έστω και μια μικρή σχέση με depressive bm (είχαν παρουσιαστεί και στο άλλο φόρουμ πριν πολύ πολύ καιρό) και αγωνιούμε για το δεύτερο άλμπουμ τους, ενώ και οι Sombre Forets έχουν δείξει αξιόλογα σημάδια. Επίσης άλλα Καναδικά ονόματα της κλίκας είναι οι Forteresse, Monarque και Ur Falc’h με Brume d’Automne για τους τσοπάνηδες που γουστάρουν π.χ. κάτι σαν αυτό http://www.youtube.com/watch?v=ZXwQk1G41ZE

αχαχαχα τώρα είδα το ποστ στην προηγούμενη σελίδα, bbb just fuck off!

Ρε μλκ μπαν θεσ να μου πεις οτι αρμεγεις τις αγελαδες σου και ακους Fortresse ή Mοnarque ? Θα κανω one man band ρε κατσαπλια που θα σε κραζω , αλλα θα τραγουδαω στα αρχαια ποντιακα για να μη με καταλαβεις … Κοβω τον πουτσο μου οτι μεχρι να μαθεις οτι ειμαι εγω θα χεις ποσταρει το αλμπουμ μου ως προταση και σαπορτ κ τετοια . Κουναβι με μαλλια :lol: