Black Metal Albums

Γουτουφου έχετε 30άδες!!!
Καλά, τώρα βαριέμαι, αύριο.

Το END δεν έχω ακούσει γαμώτο. Δεν είχα πάρει καν χαμπάρι ότι είχε κυκλοφορήσει…:?

Aρκετά αξιοπρεπές, χωρίς όμως να πιάνει το μεγαλείο των δύο πρώτων αριστουργημάτων…:wink:

Εγω τα ελεγα αλλα δεν με ακουσε κανενας.

Nargaroth - Jahreszeiten
Arckanum - ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ
Sad - Enlightened By Darkness
Austere - To Lay Like Old Ashes
Funeral Mist - Maranatha
Den Saakaldte - all Hail Pessimism
Lifelover - Dekadens
Monarque - Ad Nauseam
Marduk - Wormwood
Immortal - All Shall Fall
Gorgoroth - Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt
Wolves in the Throne Room - Black Cascade
Alcest / Les Discrets - split

Δεν ξερω αν ειναι ετσι και η σειρα προτιμησης μου,σε αλλα ναι σε αλλα οχι,αλλα πανω κατω αυτα ειναι…μπορει να ξεχναω και κανενα και κραταω και καποιες επιφυλαξεις για καποια που αφηνω εκτος…(αν ειναι θα κανω εντιτ)

Recorded live in Athens in 2007 and mastered in Helsinki in 2008.

http://www.metal-archives.com/release.php?id=258108

Rε συ Plunderer ξέρεις πόσο αποθεώνω μερικές προτάσεις σου αλλά τι Wodulf ξερωγώ, οι τύποι είναι ο ορισμός του σκατοκέφαλου NS βλακμέταλ τυρέμπορα…

Mια 25αδα σε αλφαβητικη σειρα γιατι βαριεμαι να αξιολογησω τωρα.
Δισκος της χρονιας για μενα το Funeral Mist και απο κοντα Arckanum &
Τhe Ruins Of Beverast.

[ol]
[li]Absu - Absu
[/li][li]Acrimonious - Purulence
[/li][li]Aosoth - Ashes of Angels
[/li][li]Archgoat - The Light Devouring Darkness
[/li][li]Arckanum - ÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞÞ
[/li][li]Beherit - Engram
[/li][li]Cobalt - Gin
[/li][li]Code - Resplendent Grotesque
[/li][li]Destroyer 666 - Defiance
[/li][li]Drudkh - Microcosmos
[/li][li]End - III
[/li][li]Funeral Mist - Maranatha
[/li][li]Horna - Musta Kaipuu
[/li][li]Immortal - All Shall Fall
[/li][li]Katharsis - Fourth Reich
[/li][li]Nocturnal Graves - Satan’s Cross
[/li][li]Oranssi Pazuzu - Muukalainen Puhuu
[/li][li]The Ruins Of Beverast - Foulest Semen Of A Sheltered Elite
[/li][li]Slagmaur - Von Rov Shelter
[/li][li]Urfaust - Εinsiedler
[/li][li]Urfaust & Joyless - Split
[/li][li]Weapon - Drakonian Paradigm
[/li][li]Wodensthrone - Loss
[/li][li]Wolves In The Throne Room - Malevolent Grain
[/li][li]Zemial - I Am The Dark
[/li][/ol]

To funeral mist ήταν σίγουρα η καλύτερη black-ια της χρονιας το άκουσα λιγο αργα και δεν το έβαλα στη λίστα με τα καλύτερα (γενικά τα καλύτερα όχι μονο black) Ο Mortuus μάλιστα καταφερε να με κάνει να ξανακουσω καινουργιο marduk το οποίο μάλιστα μου άρεσε πάρα πολύ.

Τωρα για τους πολυαγαπημενους μου immortal και το all shall fall δεν είμαι και τόσο σίγουρος για την ποιοτητα του. Όχι πως δεν είναι καλό φυσικά μια χαρά δισκος είναι αλλα σαν να προσπαθησαν να επαναλάβουν μουσικά το κορυφαιο (κατα την γνωμη μου) at the heart of winter. Δεν τα πηγαν και άσχημα αλλα κάπου μου φανηκε πως το προσπαθησαν ίσως και λίγο υπερβολικα να πανε προς τα εκει και αυτο κάπου το ακους στον δίσκο.

εχμ, είμαι 95% σίγουρος πως ένας απ’αυτούς (και τους der sturmer, οι ίδιοι είναι) έγραφε στο φόρουμ κι έχει φάει μπαν δυο-τρεις φορές. :roll:

Ποιος νάναι, ποιος νάναι… :lol:

Και μιας και είπα για marduk και mortuus φανταζομαι το έχετε δει αυτο το βιντεακι ετσι (δεν ειδα αν καποιος το ποσταρε καπου) ειναι πλεον ακομα πιο γνωστο αφου εγινε αναφορα για αυτο προσφατα και στο Hammer. O mortuus περιποιείται εναν φαν που έκανε το λάθος και ανεβηκε στην σκηνη.

http://www.youtube.com/watch?v=8-KY3xIud0s

Με πιθανες ελλειψεις αλλα κατι τετοιο σε τυχαια σειρα …

-Funeral Mist
-Katharsis
-WITTR x 2
-Amesoeurs
-Teitanblood
-Den Saakaldte
-CODE
-Kratornas
-Altar of plagues
-Anaal Nathrakh
-Leichengott
-Arckanum
-Krallice
-Aosoth
-Caina
-Lachephale
-Sktiliv
-Arckanum
-END III
-Acrimonious
-Dodsferd
-The syre

θα μπορουσα νε περιοριστω και σε δεκα απο αυτα αλλα μιας και παμε για τα 30, :wink: . αν θυμηθω τιποτα θα συμπληρωσω

τι Absu ρε και τι Immortal, ριχνετε το επιπεδο. δεν φτιαχνω λιστα θα επαναλαβω τα ιδια που λετε. ακουστε παντως το Myrkraverk και το Arrival of Satan. α και το Sun Of The Blind μαλακες μου, ειναι κατι το απεριγραπτο. απευθυνεται κυριως σε darkspace φανς, αλλα πηγαιντε και λιγο πισω εχει κανει ριβγιου και ο πλαντερερ.

Sun Of The Blnd και The Arrival Of Satan είναι στα προσεχώς, Myrkraverk δε με συγκίνησαν ιδιαίτερα.

μηπως να το ξανασκεφτεις;

Και το Borgne πάει προς Darkspace μεριά :roll:

Πολυ της μοδος τα spoilers e …

Πολύ της μοδός επίσης και τα μπλακμέτσαλ εξώφυλλα με κοκκινίλες μιας και είπαμε για Sun Of The Blind. Tα ίδια και το Farsot, τα ίδια και το φετινό Nefandus. Το οποίο φετινό Nefandus δεν βλέπω να το εκτιμάτε όσο πρέπει και θλίβομαι. Θα με κάνετε ν’ αρχίσω ν΄ακούω suicidal δηλαδή…

Να ααρχισεις,why not?join the club! :stuck_out_tongue:

Λες? Δύσκολο, το θεωρώ λιγάκι ποζεριά αλλά μπορεί να χω πέσει και στις λάθος μπάντες. Πες (κ οι άλλοι, μη ντρέπεστε) 5 ενδεικτικούς δίσκους να τσεκάρω…

[/li]Δεν το χα δει αυτό στη λίστα σου, εύγε εύγε! :smiley: