Black Metal Albums

Εγώ έχω Puritanical Euphoric Misanthropia. 8)
Το πήρα δώρο με την ετήσια συνδρομή Hammer για το 2001.

Νομίζω σας ρίχνω…

ψιτ ε, δεν καταλάβατε… μιλάμε για ντίτζιπακ ΜΕ ΣΤΡΑΣΑΚΙΑ. ΠΑΝΩ. ΣΤΟ ΝΤΙΤΖΙΠΑΚ. ΣΤΡΑΣΑΚΙΑ ΛΕΜΕ.

οχι, για dimmu borgir μιλαμε, τα στρασακια ειναι το λιγοτερο.

Έλα, το Enthrone δεν είναι κακός δίσκος…

καλο ειναι μωρε, δλδ για την ηλικια που το αγορασα, καλυτερη κληρονομια ομως θα ηταν τα 2 προηγουμενα.

Πλάκα πλάκα μια κι είπαμε για Borgir, θυμήθηκα αυτό εδώ που το πήρα με το Hammer μια φορά κι έναν καιρό.

Πολύ καλά τα δυο κομμάτια των Borgir (δε λαμβάνω υπόψη τη διασκευή), αλλά ακόμα καλύτεροι oι Old Man’s Child, εδώ ουσιαστικά έχουμε το demo τους.

<πιουρισταςμοουντον>καταλαβαίνετε βέβαια ότι οι καλύτερες στιγμές των Borgir συναντώνται εδώ

<πιουρισταςμοουντοφφ>

Κατά τ’ αλλα βατή και αναμενόμενη η κατάληξη της συζήτησης για Νταρκ φορτρεςς

Και γιατί δεν έβαζες απλά αυτό εδώ? 8)

Οκ αρκετό σπάμμιν…

Δεν μας νιώθουν καθόλου ρε Μπλίντιν…

“A glittering digipack limited edition version was also released in 1999, but the
track list is the same one as the standard jewel case edition.” μεταλ αρκάιβς

Glittering Black Metal

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το βαλα και παίζει…σε λίγο θα έρθουν τα παιδιά να πάμε για μπάσκετ…χάλασε και το gamme boy…

SO TRUE…

[SPOILER]

http://www.mentharas.com/viewtopic.php?f=5&t=3641[/SPOILER]

GARGOYLES QUEST ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ … GARGOYLES QUEST . ΑΥΤΟ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ TRUE

(πες μου οτι ηταν και σε combo pack me magnetic soccer & R type)

Στα της μουσικής. Κρις κανεις λαθος μαν. Περα απο τον μογγολισμο μερικών μπλακ μεταλαδων ουσιαστικά κρυβόταν ο οικονομικός παράγοντας . εκτος και αν σε λενε Σατυρ , ειδες ποτε 1000 σπλιτ Σατυρικον -ε δω εχουμε jaguar ενα κωλοδισκο δεν μπορουμε να βγαλουμε ρε μπαμπα ? :lol:
τεσπα δες πως κινείται το punk , ε το ιδιο πραμα αλλα με βαψιμο και πιο μακρυα καρφια (μην ακουσω φρουδικες μαλακιες - απλα μακρυα καρφια εννοω)

Eγώ αυτό. Και νομίζω ότι είχα στρασάκια, αλλά βαριέμαι να κοιτάξω.
Δηλαδή σοβαρά τώρα, δεν φτιάχνεστε στο τσακίρ κέφι με λίγο ποπ κορν dimmu εποχής 1999-2001? Η ποπ κορν bm οποιασδήποτε εποχής;
και καλά, τώρα που είστε grim και νέκρο δεν φτιάχνεστε, αλλά κάποτε φτιαχνόσαστάν. Για να μπει το puritania μετά τα τρίτο ποτό κι έχουν να πέσουν τρελά ζεμπέκικα, πάω στοίχημα.
Και προσωπικά τους έβρισκα αφόρητα βαρετούς μέχρι το “Spiritual…”, διότι δεν μπορούσα να καταλάβω πώς ήταν δυνατόν να στέκονται δίπλα στους EMPEROR. Έπρεπε να πάρουν τον Galder για να μάθουν τι σημαίνει ριφ… (κακία :roll:)

Αnyway, ένα DARK FORTRESS έχω ακούσει, και θυμάμαι ωραίο συμπαγή ήχο και γαμάτα φωνητικά. Είχα περάσει ωραία για λιγάκι. Ωραίο one night stand κι έτσι.

στο grind thread εσυ … :smiley:

ελα πλακα κανω … εγω γουσταρω τα πρωτα ντιμου γιατι ειμαι τρου αλλα μαρεσει λιγο κ το πιουριτανικαλ , και λιγο το τελευταιο. Με εμπερορ καμια σχεση παντως . Το λεει και ενας φιλος μου που ακουγε μειντεν τα ντεμο κ πηγαινε εξαρχεια για καφε πιο παλια απο μενα, και εχει μιλησει και στον Μαστειν με επιθετικο τονο*. :lol:

*εχω ακουσει οτι εχει καρφωσει και στη μουρη του Τζορτναν αλλα νομιζω δεν ειναι μεταλ αυτος.

Tα Borgir μεχρι και το Enthrone δεν τα λες ασχημα παντως.
Ειδικα τα 2 πρωτα τα ακουω ανετα ακομα και τωρα.
Καλα εννοειται οτι δεν κλανουν μια μπροστα στους Emperor αλλα
και ποιοι το κανουν ? :stuck_out_tongue:

τι λε ρε εγώ τώρα πάω να ακούσω CRADLE OF FILTH. Δεν έχει στρασάκια αλλά έχει γυμνές γκόμενες.

Οn second thought, θα το πασπαλίσω με χρυσόσκονη να είναι πιο τρου. :metal:
(δεν κάνω πλάκα. όχι εντελώς τουλάχιστον…:p)

Ναι, το πρώτο Cradle (και το Vempire) κάνουν πλάκα στο 80% της Νορβηγίας της εποχής εκείνης πάντως.
Μετά έτσι κι αλλιώς αλλάξανε ρότα…

Χα Dimmu Borgir έχω τα έχω όλα στις καλές πρωτες εκδόσεις τους εκτός απο το death cult armaggedon (σε αντιγραμένη κασσέτα αυτο μιας και είμουν αρκετά τυχέρος να το ακουσω πρωτα απο φίλο). Το έχω και αυτό με τα στρασακια :lol: (βαριέμαι να το βγάζω φώτο τώρα :stuck_out_tongue: ).

Με εξαίρεση πάντως το death cult armaggedon που είναι μεγάλη μούφα όλα τα υπολοιπα μου αρέσουν, άλλο περισσότερο άλλο λιγότερο. Enthroned και Puritanical είναι γαμάτα και πειτε ότι θελετε 8)

Τώρα αν τα πεις black metal η γυφτικο dark metal λίγη σημασία έχει για μενα. Ποτέ δεν ήμουν ο κλασικός black-μεταλάς έτσι και αλλιώς. :stuck_out_tongue:

ναι ήταν…


A Dream of Wolves in the Snow

May dreams be brought that I might reach…
the gentle strains of midnight speech
and frozen stars that gild the forest floor

Through the swirling snow
Volkh’s children come
to run with me, to hunt as one
to snatch the lambs of christ
from where they fall…

r-type 8O πω πω απιστευτο σαν τρελος το έπαιζα αυτο. Το magnetic soccer πρεπει να το έχω ακομα κάπου καταχωνιασμενο στο παταρι.

Το ότι το βάζεις μαζί με το Cradle of Filth το μόνο που έχω να πω είναι πως είσαι κακός άνθρωπος. [-X



μονο και μονο για το Batman εισαι φιλος απο δω και περα … μουσικα θα σφαζομαστε αλλα στο gameboy θα καναμε καλη παρεα … και λενε οτι τα ηλεκτρονικα αποξενωνουν τον κοσμο … ποσα λιγα ξερουν :lol:

για COF . Μια χαρα μπαντα ηταν μεχρι το cruelty … οτι μουσικη και αν θελετε-ουνε να λετε οτι επαιζαν . Σχεδον εχω τύψεις μαλιστα που το συγκεκριμενο lp το κανα trade με ενα Judas Iscariot το οποιο τελικα ηταν πολυ μουφα . :frowning: