Black Metal Albums

Μπλακ μεταλ κοσμε

Ο Invictus θα βγαλει νεα ζακετουλα Negative Plane και με ψηνει για παραγγελια (αν ειναι καλη η τιμη). Ψηνεται κανεις αλλος; Αμα ειναι να κανουμε μαζι παραγγελια να μας ερθει πιο φτηνα.

Blut Aus Nord - Saturnian Poetry

Επιστροφή στο ύφος του προηγούμενου Memoria Vetusta που είχα λατρέψει (όσο αντιπάθησα όλα τα επόμενα 777). Εξαιρετικός δίσκος.

πες μου τετοια γιατι το memoria vetusta ηταν απιστευτη δισκαρα
και εμενα δεν μου αρεσαν κανενα απο τα 777

Ειστε αμπαλοι. Το δευτερο και τριτο (ειδικα το τριτο) 777 ηταν επη. Εμενα δε μ αρεσε τοσο αυτο το σπλιτ που καναν με τους Φομπος, σα κομματια που τους ειχαν ξεμεινει απ τις προηγουμενες δουλειες ητανε.

Ειδικά το τρίτο 777 ήταν παπαριά απ’ τις λίγες, απλά ακούγεται ευχάριστα το καλοκαίρι με κάνα μοχίτο.

Για το σπλιτ συμφωνώ, το ίδιο απομεινάρια παίξαν και στο “Debemur Morti”. Απλά στο σπλιτ τα κομμάτια των PHOBOS σκίζουν το σύμπαν.

Δε θα συμφωνήσω για το Memoria Vetusta III, κάποια πολύ αποτυχημένα ριφφ και αρμονίες, λίγα εντυπωσιακά καλά σημεία, κακός ήχος (ιδιαίτερα στα ντραμς), σύνθετα αλλά ασύνδετα ριφφ μεταξύ τους. Το II είναι κατά πολλά επίπεδα ανώτερο. Όπως και το 1ο από την τριλογία. Γενικά μέτριος δίσκος για το επίπεδο του Vindsval που φαίνεται ότι έγινε για να εκμεταλλευτεί κάπως την επιτυχία του II. Όχι ότι πειράζει, έχει κάνει τόσους καλούς που δε χρειάζονται άλλοι.

Leviathan - Scar Sighted
17.2.2015

Ε ΝΑΙ ΡΕ ΔΙΑΟΛΕ

εχουμε κανα νεο για τον καινουργιο δισκο των haethen?
εχει κυκλοφορησει αλλα λινκ πουθενα:)

ΦΑΚ ΓΙΕΑ.

Ας ελπισουμε σε νεο mindfuck,και σοδομισμο των αυτιων μας. 8)

Παντως το BAN που λετε πιο πισω εμενα μου αρεσε. Σαφως λιγοτερη ατμοσφαιρα απο το προηγουμενο Vetusta. αλλα συνεχιζει τη τριλογια χωρις να αντιγραφει. Και ωραια ριφφς ειχε, και χαρακτηρα, και τα τυμπανα δε με χαλασανε, τα προτιμω δηλαδη σε σχεση με το σπλιτ με Φομπος που δεν ξερω, σα να μη κολλουσαν στο χαρακτηρα των ΒΑΝ.

To καινουριο Mortuary Drape πως σας φανηκε?

Αυτο δεν το χω ακουσει ακομα. Ειναι και το Iron Lamb που θελω ν ακουσω και περιμενω πολλα, ασχετο με το thread βεβαια.

Κανείς;; Ορειακά το λες μπλακ (και αν). Εξαιρετικός δίσκος όμως.

Εκεί έξω.

Εντίτ: Με δύο ακροάσεις μετριάκι μου φάνηκε. Λιγότερο πάνκικο, πιο χαοτικό με όχι τόσο έντονες δυναμικές όσο το Consolamentum.

Εμενα το Ascension με κουρασε πολυ (ισως βεβαια να μην ειναι πολυ του γουστου μου).
Eχω λιωσει το ΕP των Cult Of Fire ομως, κομματαρες και τα 2!
Ctvrta Symfonie Ohne

Έσπειρε με ΔΥΝΑΜΗ.

[B]NOROT - Nathrach[/B]

εξαιρετικό ατμοσφαιρικό μαύρο μέταλλο απο ιρλανδία

[B]Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Ο…ΕΠΕΝΔΥΣΤΕ ΑΦΟΒΑ[/B]

Μια ομορφιά, νά’σαι καλά.
Πάντως οι πιο όμορφες δουλειές που άκουσα φέτος για τα δικά μου περίεργα γούστα προέρχονται από one man projects (Saor, Mare Cognitum, Paysage d’Hiver, Spectral Lore, αυτός εδώ…)

Μιας και ανέφερες τους Spectral Lore και λοιποί παίδες, απολαύστε το split που κυκλοφόρησαν με τους Γερμανούς Nachtreich. Είναι εξαιρετικό και μαγευτικό!!