Blind Guardian 8 Μαΐου 2015 Principal Club Theater, 9 και 10 Μαΐου 2015 Gagarin 205

πλακα εχεις !!

Ντάξ’ το κράξιμο στους διοργανωτές δικαιολογημένο ως ένα βαθμό, αλλά κάτι ποστ με βίλες και με κότερα κλπ το ξεφτιλίζουν…
Δε νομίζω καμια συναυλία τέτοιου βεληνεκούς να στοχεύει σε κέρδη άνω του 20% του τζίρου (στην καλύτερη περίπτωση).
Και στην εποχή μας το ρίσκο να μη βγαίνει δεν ειναι και αμελητέο (δε μιλάω μόνο για το συγκεκριμένο live).

ποιο δίκιο μου να χάσω ??? ο διοργανωτής μας θεωρεί πρόβατα οπότε δεν θα βρω τίποτα …
όσο για το αν θα κράζω ηλίθια ανθρωπάκια χέστηκα το αξίζουν
είναι και εκτονωτικό με τόσους ηλίθιους γύρο μου 8)
εδώ και για τυπά που δεν γουστάρει την μπάντα και βρήκε ευκαιρία να κράξει με κατηγόρησαν …
μέχρι το live έτσι … εσείς δεν είπατε ένα ? τη μέρα ? ε εγώ ένα κράξιμο τη μέρα … :lol: (έχω πολύ ελεύθερο χρόνο)

@TorroRosso77 τράβα εσύ που είσαι μια χαρά με το εισιτήριο να τους τα σκάσεις …
ήθελα να ξέρω σε σχέση με τι τα συνέκρινες κιόλας και σου φάνηκε λογικό το 55? ?? με rays amarth ??? heavy by the sea ??? τι ?

^ +100000000000 λεγε αληθειες μπας και ξεστραβωθουν μερικοι που μας το παιζουν και σαν “οι μονοι αληθινοι μεταλλαδες” που θα εσκαγαν και 60 ευρα και δε θα μιλαγαν μονο και μονο “γιατι γουσταρουν τη μουσικη της μπάντας”… ααα και ελαβα σχολιο στο φβ που μου απαντουσε οτι “αν θες ανοιξε εσυ διοργανωτρια εταιρεια να ξημεροβραδιαζεσαι για να φερεις γκαρντιαν και στο τελος να μπεις και μεσα”… μιλαμε πολλα κιλα γιδια… :lol: :lol: που θα μας πουν εμας που θελουμε καλυτερη τιμη και λιγο σεβασμο (κυριως) οτι δεν ειμαστε μεταλλαδες, εγω που ετρεχα το '12 να μου υπογραφουν κιθαρες στα ξενοδοχειο απο το πρωι μετα τις πανελληνιες… αντε γεια ρε :smiley:

Άντε γεια άντε γεια αλλά τουλάχιστον ο άλλος μπορεί να εννοεί αυτά που λέει και να μην πατήσει.Εσύ παρά τις “αμπελοφιλοσοφιες” πάλι εκεί θα είσαι από…τι ώρα είπαμε…αα ναι…από το πρωί για να σου υπογράψουν τις υπόλοιπες κιθάρες και μπάσα.Μα τι αλήτες ρε παιδί αυτοί στην Music Box…να μην σκέφτονται καθόλου αυτούς που “αγανακτούν” αλλά πάνε ΚΑΙ Θες/νικη ΚΑΙ Αθήνα (ΚΑΙ στις 2 συναυλίες μάλιστα)…μα γιατί να υπάρχει μόνο εισιτήριο διημέρου και να μην υπάρχει και 3ημερου??

ναι το '12 πηγα… αλλα ο καιρος απο τοτε εχει αλλαξει… τοτε ολα τα εισητηρια ηταν σε αυτες περιπου τις τιμες (30-35)… τωρα οταν τα αλλα ολα εχουν πεσει δεν γινεται να βγαζεις τα σπασμενα με μια μπαντα… πως να το κανουμε;… gamma ray-rhapsody 24, amarth 20, grave digger 20… και παει λεγοντας… φετος θα το σκεφτω πολυ αν θα παω… μακαρι να τα καταφερω γιατι ειναι η αγαπημενη μου μπαντα αλλα και παλι δεν ξερω…

Δεν θα ασχοληθώ με το θέμα που τρέχει γιατί πλέον δεν βλέπω live στην Ελλάδα και δεν με αφορά το θέμα… Ασχολήθηκα με τα αίσχη όσο ήμουν εκεί…

Αυτό που έχω να πω, ξέροντάς τον καλά, είναι πως αν ο Guardian of the Blind δεν πάει σε συναυλία Guardian στην πόλη του, σημαίνει ότι τον έχει ενοχλήσει πολύ το θέμα… Just saying…

1 Like

Έχεις δηλαδή ISO19802 μεταλλικό πιστοποιητικό, όχι αστεία :!:

Νομιζω οτι η λυση ειναι μια και την εχει αναφερει ηδη ενας φιλος σε προηγουμενο ποστ.
Να στειλουμε μνμ απευθειας στο συγκροτημα και να κανουμε παραπονα για την τιμη. Ειναι απαραδεκτο αυτο που γινεται στην Ελλαδα,καποια στιγμη πρεπει να σταματησει. Δεν φτανει που δεν μας εχουν εναν νορμαλ συναυλιακο χωρο,μας κλεβουν και απο πανω. Εχει γινει και αλλου,αρκετες φορες και το συγκροτημα ειχε φροντισει να μειωθει η τιμη του εισιτηριου.
Επομενως ολοι οσοι γουσταρετε ενα μνμ στο site ή στο fb του συγκροτηματος με απαιτηση να υπαρξει πιο φθηνο εισιτηριο…

Η λύση είναι μία, έχει αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ και είναι το “0 προπώληση μέχρι το Πάσχα του 2015”.

Φυσικά ξέρουμε ποιες οι πιθανότητες να γίνει κάτι τέτοιο, οπότε τζάμπα συζητάμε δυστυχώς.

Μην τολμησουν και δεν φερουν και Orphaned Land

http://www.metal-temple.com/site/news/view/general_news/orphaned-land.htm?filter=1%2C8%2C9%2C10%2Cpersonal

Rays amarth heavy by the sea μονο το τελευταιο εχω ακουσει. Εγω μαλλον ακουω μουσικη που την χλευαζουν εδω μεσα γιατι το πρωτο η το δευτερο συνθετικο δεν ειναι iron maiden. Οποτε το αφηνω σε εσας του μεταλλαδες. Ο καθενας οπως το βλεπει . Βεβαια εσενα δεν σε εβρισε κανενας αλλα εσυ μια χαρα . Και αναρωτιεμαι τι σκατα foroum ειναι αυτο ωρες ωρες

Το εισιτηριο ειναι πανακριβο και τις δικαιολογιες τις εταιρειας τις θεωρω ξεδιαντροπο δουλεμα… Μια χαρα θα εβγαινε με 25 ευρω εισιτηριο, δεν ερχεται απο την Αμερικη η μπαντα, πως δηλαδη αλλες γερμανικες μπαντες ερχονται με εισιτηριο 20 και 25 ευρω?

αλήθεια το συζητάτε τόσες σελίδες και ανεβάζετε και τόνους και κράζετε κόσμο κτλ κτλ??

μωρέ μπράβο!

οταν λες heavy by the sea, μονο το τελευταίο εχω ακουσει, τι ακριβως εννοεις?

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τον τελευταίο δίσκο τους, duh

Χωρίς να υπερασπίζομαι τον διοργανωτή, η έκβαση ενός τέτοιου μποϊκοτάζ είναι:

Music Box: Έλα, Heinrich (ατζέντης των BG)?
Ατζέντης BG: Ναι, τι?
ΜB: Μάλλον θα πρέπει να ακυρώσουμε τις συναυλίες.
A BG: Γιατί?
MB: Γιατί εδώ βαράνε μποϊκοτάζ και δεν αγοράζουν από την προπώληση, οπότε δεν έχουμε να σου στείλουμε την προκαταβολή.
A ΒG: Χέστηκα, υπογράψατε συμβόλαιο.
MB (μεταξύ τους): Ρε συ πόσα χάνουμε αν του στείλουμε μόνο την προκαταβολή? Τόσα? Και πόσα αν τελικά κάνουμε το live και μπούμε μέσα? Α… τόσα, ε?
MΒ (στον A BG): Oκ, θα σου στείλουμε την προκαταβολή μόνο και ακύρωσε το live.
Α ΒG: Οκ!

ναι, και;

συγνωμη αλλα μου θυμισε…

-Κανουνε μπουκοταζ?
-Ναι, Heinrich
-Εννοεις δηλαδη οτι βρεθηκαν καποιοι οπαδοι και κανουνε μπουκοταζ?
-Ναι, Heinrich αυτο λεω!
-Τι εννοεις δηλαδη? Μιλα ξεκαθαρα!

[SPOILER][/SPOILER]

μια ερώτηση,κουβέντα να γίνεται.

γκάρντιαν με ορφανντ λανντ με το υπάρχον τίκετ είναι ανεκτό ή όχι?