Champions League 2017-18

Ακομα θυμαμαι τι καναμε μολις μπηκε το γκολ με ολους οσους το βλεπαμε: μειναμε αφωνοι. Και ηταν και με το και καλα “κακο” του ποδι :joy:. Βεβαια, που να ηξερε ο Ζιζου οτι 16 χρονια μετα, ο Ολιβα του ροκιν θα τον εβαζε στη θεση του;

Εχει βαλει ωραια και δυσκολα γκολ με αυτον τον τροπο, ναι, αλλα επειδη επαιζε στον γαυρο του εχουμε και την αντιπαθεια που του αξιζει. Δηλωσε προσφατα οτι θα εκλεβε και το ιδιο του το παιδι για να κερδισει :joy:

4 Likes

Αυτα τα τρια δηλαδη τι ειναι αν οχι επισης απολυτα δεκαρια?

Μεινατε αφωνοι επειδη το εβαλε ο Ζινταν και επειδη ηταν σε τελικο. Απλο γκολ.

Απλο, οντως. Αφησε το ενα ποδι στο εδαφος και σηκωσε το αλλο και σουταρε. Πανω απο τα μισα, ετσι μπαινουν.

Συμφωνουμε λοιπον. Ευκολο και υπερτιμημενο γκολ επειδη το εβαλε ο Ζινταν.

Η αληθεια ειναι οτι ο Φουφουτος δε θα μπορουσε να το βαλει με το καλαμι που θα την εβρισκε.

Ένα γήπεδο είχε σηκωθεί στο πόδι και χειροκροτούσε για σχεδόν δύο λεπτά ένα μαγικό γκολ, οι δε οπαδοί της Λεβερκούζεν έκαναν το ίδιο. Αλλά 16 χρόνια μετά υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν υπερεκτιμημένο αυτό το γκολ. Σωστό, κάτι θα ξέρουν παραπάνω.

3 Likes

Ο,τι να’ναι ρε, ε και το γκολ του Μαραντονα με την Αγγλια κλαιν, περασε εκει περα 3-4 σιγα, εχω βαλει στο 5χ5 καλυτερο εγω. Και απο το γκολ του Ζινταν μπορω να βρω πολυ πιο θεαματικα, γτπ και αυτο.

Νταξει ρε μαλακες οκ, ειπαμε καφενειακη κουβεντα Μεσσι V Ροναλντο αλλα το γαμησατε και ψοφησε πραγματικα ομως.Αντι να χαιρομαστε που βλεπουμε ταυτοχρονα 2 απο τους καλυτερους ολων των εποχων και εκει ακομα οπαδικο, οχι για να ειναι καλος ο ενας πρεπει να βγαλουμε τον αλλον αχρηστο. Γτπ καβαλα.

ΕΝΤΙΤ: γαματη φωτο με την αντιδραση του Ζινταν:

2 Likes

Ημουν μεσα στο γηπεδο και δεν εγινε τιποτα τετοιο.

Lol, τότε ήμασταν σε διαφορετικά γήπεδα. Ψάξου γιατί εγώ σίγουρα δεν ήμουν στο λάθος :slight_smile:

(Στη Λεβερκουζεν του Μπαλακ, του (Χα) Ζε Ρομπέρτο και του Λουσιο το εβαλε το γκολ ο Ζιζου. Δεν το εβαλε και στον ΠΑΟΚ του Λουτσεσκου).

Τεραστιος ο αντιπαθητικος κριστινο χθες

Τριμπαλο δεν περιμενα με τιποτα αλλα βλεπω οτι υπαρχουν σχολια και δευτερος παιχτης και τετοια νταξει απλ γελαω οπως και με ζινταν που με διαφορα ειναι ο καλυτερος ευρωπαιος παιχτης τα τελευταια 20 χρονια.Αλλα ναι ξεχασα το γκολ στη Λεβερκουζεν ειναι υπερκτιμημενο γιατι μπορει να το βαλει και ο Τασος ο κρεοπωλης μου ευκολα

1 Like

Τα λέει και ο Πίτερ.

7 Likes

Ποιος Ζιντάν τώρα; Ο Πρίγιοβιτς (Ζλάταν από τα Lidl) και ο Σαλπιγγίδης έχουν βάλει πολύ ανώτερα γκολ.

δεν το είδα ρε γαμώτο το ματς χτες, μόνο φάσεις και αυτές στα πολύ πεταχτά,εκτός του Ρονάλντο το ψαλιδάκι 5 φορές γιατί το έδειξε και 5 φορές replay :stuck_out_tongue:
Σαν να μου φάνηκε ότι η Γιουβέντους δεν άξιζε τρίμπαλο πάντως, έχασε καποιες καλές φάσεις…από την άλλη, μάλλον έχασε και αρκετά ή ρεάλ ή τέσπα είχε επιβάλλει το δικό της ρυθμό…

παρ’ όλα αυτά, δυστυχώς φαίνεται περισσότερο ότι όσο περνάει ο καιρός πως πλέον υπάρχουν 3-4 μεγάλες ομάδες στην Ευρώπη και μετά ένα gap που δύσκολα μπορεί να καλυφθεί… αν περάσει η σίτυ, ήδη από το Σεπτέμβριο είχαμε σχεδόν μαντέψει τις ομάδες της τετράδας…αλλά ακόμα και έτσι, οι ομάδες που μπορούν να κάνουν την έκπληξη έχουν μειωθεί αισθητά μαζί με αυτή τη πιθανότητα… κοινώς, για άλλη μια φορά -γραφικός :stuck_out_tongue: - το παιχνίδι παίζεται ακόμα περισσότερο και πιο έντονα στα γραφεία των μετόχων της κάθε ομάδας και μετά στα γήπεδα…μια φορά πάντως βαρέθηκα να ακούω για τις ίδιες ομάδες συνέχεια και συνέχεια και 300 εκατομμύρια του χρόνου ο Γκριζμάν στην Μπάρτσα και 400 εκατομμύριο ο Νευμάρ στη Ρεάλ, και 600 εκατομμύρια ο Kέην στην Ρεάλ και 800 εκατομμύριο ο τάδε στην Σίτυ και γαμήστε μας :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

υγ. ωραίο ψαλίδι χτες του Ρονάλντο πάντως, στο Θεό ανέβηκε ο καριόλης…για την καφενειακή κουβέντα και μόνο, το γκολ του Ζιντάν του 2002 είναι so far by far για μένα το γκολ του αιώνα που διανύουμε, με πίσω του Μπέρκαμπ με την Newcastle και βέβαια του Γουρούνι με την Σίτυ το '11/Ζλάταν με Μπρέντα το '04 (νομίζω)… τα ψαλιδάκια δε με εντυπωσιάζουν γενικότερα μετά που μεγάλωσα λίγο :stuck_out_tongue: αλλά και του Ρούνεη και του Ρονάλντο ήταν αν μη τι άλλο καταπληκτικά, με μια προτίμηση στου Ρούνεη γιατί μπορεί να μην πήδηξε στον Θεό αλλά ήταν νομίζω και σε πιο δύσκολη θέση -λίγο πιο διαγώνια- και πιο εντυπωσιακό σαν κίνηση, θύμισε πιο πολύ χορογραφία παρά ξερή εκτέλεση όπως το χθεσινό…(και το έκατσε και στην ανύπαρκτη pro-arabs σιχαμένη της πόλης :stuck_out_tongue: )

1 Like

+1000

Εννοείται ότι συμβαίνει αυτό. Βασικά τα λεφτά είναι αυτά που καταστρέφουνε το ποδόσφαιρο, όπως άλλωστε είναι αυτά που καταστρέφουνε τα πάντα :stuck_out_tongue:.

1 Like

:joy::joy::joy:

Σιγά τον Κριστιάνο και τον Ζιντάν

3 Likes

:joy::joy::joy:

hqdefault

3 Likes