Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Eλεος,λιγο μυαλο!Ποτε ξανανοιγουν τα σχολεια?

Mαχαιροβγαλτη του Οικονομιδη…Προσωπικα τον εκτιμω πολυ μεσα απο αυτη τη συντομη πορεια του στον ελληνικο κινηματογραφο…Εχει καταφερει μεσα σε αυτες τις τριες ταινιες του να παρουσιασει με πρωτοτυπο και πετυχημενο τροπο καταστασεις που τουλαχιστον στην ελληνικη κοινωνια δεν λειπουν…
Στην τελευταια ταινια ξεφευγει απο την ας πουμε κλασικη μανιερα γινεται αργος αφηνει τις εικονες να μιλησουν η ακομα και να βρισουν και παρουσιαζει μια απλη ιστορια μεσα απο την οποια φαινεται ο νεοελληνας(οχι απλα ο μικροαστος)…Το καταευχαριστηθηκα και ας μην ειχε Λιτση.:smiley:

Red.

Πολύ ευχάριστο, απολαυστικός ο Malkovich.

Επιτελους μια αστυνομική κωμωδία (σπάνισαν πλέον) που προσφερει απλοχερα γελιο…ο will ferrell ειναι απολαυστικός…

Το πρωτο νομιζω ηταν ενα σκαλι πιο πανω (ισως επειδη δεν ηξερες τι να περιμενεις) αλλα και παλι μ’αρεσε,υπηρξαν στιγμες που πεταχτηκαμε ολοι στην αιθουσα :stuck_out_tongue:

Αξιζει για σινεμα δηλαδη ή μπα?

ευκολα η καλυτερη ταινια harry potter! αρκετα σκοτεινο και με αρκετες λεπτομερειες ! καμια σχεση με την προηγουμενη χαζοχαρουμενη βλακεια :slight_smile:

και εγω!!!δεν θυμαμαι ποσα χρονια ειχα να πατησω σε πρεμιερα…αξιζε(fanboy alert:roll:)

αν και θα μπορουσε να το εχει κοψει νωριτερα κατα τη γνωμη μου…

:!:

…και τοπροηγούμενο ήταν σκοτεινό, δεν τό’δα σαν ‘‘χαζοχαρούμενη βλακεία’’…και ήταν το μόνο ‘‘Χάρι Πότερ’’ που μάρεσε, και νομίζω ότι θα μαρέσουν και τα δύο τελευταία:)

…πως έγινε αυτό και μπήκαν δύο ίδια ποστ…δεν το κατάλαβα!

κι εγώ το είδα το Χαρι Ποτερ. καλύτερο από το πρηγούμενο και γενικα πολύ καλό. αν είχε όπλα αντί για ραβδιά θα απογειωνόταν :stuck_out_tongue: δυνατό και το κλείσιμο,

[SPOILER]όπου πεθαίνει ο καλλικάντζαρος, ο οποίος είναι από τους αγαπημένους μου ήρωες, ενώ προηγουμένως έχει πει πως είναι ελεύθερος και δεν έχει αφέντες :([/SPOILER]

το προηγουμενο θεωρω πως ειναι μια ταινια που δεν επικεντρωνεται στην υποθεση και αναλωνεται σε ερωτες και “χιουμοριστικες” σκηνες! μην αναφερω και τις παραποιησεις που ειχε σε σχεση με το βιβλιο:p!
το καινουριο αντιθετα ακολουθει σχεδον πιστα την υποθεση του βιβλιου και σε αντιθεση με τα προηγουμενα χαρι ποτερ εχει αρκετες λεπτομερειες! θα μου πεις οτι ειναι 2 ταινιες και πρεπει να τις γεμισουν με καποιο τροπο! ισως απο το 4 και μετα ολα τα χαρι ποτερ θα επρεπε να ειναι 2 ταινιες

-κι εμενα μ’αρεσε πολυ ο Χαρι Ποτερ :smiley: να μην ηταν και κατι μαλακιστηρια που χειροκροτουσαν καθε τρεις κ λιγο κ γελουσαν ανευ λογου,θα ηταν ακομα καλυτερα.

-συμφωνω απολυτα με το spoiler της wretch :cry:

αυτο!!!
ρε μ@#$% να πουμε σινεμα πας δεν εισαι στον καναπε του σπιτιου σου να λες ολη την ωρα βλακειες…

πόσο σπαστικό παίζει να είναι αυτό…??? :blow::blow:…σε τέτοιες ταινίες πρέπει να πηγαίνεις μόλις έχει κοπάσει ο ενθουσιασμός των μικρών και σε καμία μεταμεσονύχτια προβολή…:p:p:p

και ομως

[SPOILER]σε μεταμεσονυχτια πηγα:p[/SPOILER]

καλο το χαρυ ποττερ. πολυ πιο σκοτεινο απο καθε αλλη φορα. απλα αλλαξαν πολλα απο το βιβλιο. λογικο αφου δεν θα χωραγαν διαφορετικα. αυτο που δεν περιμενα ειναι οτι θα εφτανε τοσο μακρια η πρωτη ταινια. πορφανως η τελικη μαχη θα ειναι μεγαλων διαστασεων.

δεν τήρησες όμως την πρώτη προυπόθεση:p:p
πάμε σε τέτοιες ταινίες μετά την πρώτη βδομάδα προβολής τους, έτσι ώστε να προλάβουν να το δουν όλα τα χαζοχαρούμενα…:p:p:p:p

[B]Πολύ[/B] καλό βασικά!
Ομολογουμένως όταν πρωτομπήκα στην αίθουσα και περίμενα την προβολή να αρχίσει είχα ένα μικρό άγχος για το τι θα δω, δεδομένου ότι οι δυο προηγούμενες ταινίες ήταν απογοητευτικές. [I]Ευτυχώς[/I] όμως είχαμε το επιθυμητό σκηνοθετικό come-back!

Συμφωνώ. Και αυτό που έχω να προσθέσω είναι πως ακριβώς αφού τους ενδιέφερε η οικονομία χρόνου και αποφάσισαν να “κόψουν” σκηνές, θα μπορούσαν να ΜΗΝ προσθέσουν περιττά, όπως την [B]παραστατικότατη[/B] οπτικοποίηση των σκέψεων του Ρον, την οποία μάλιστα “τραβήξαν” πέρα από το βιβλίο, βάζοντας το Χάρι και την Ερμιόνη να φιλιούνται ΓΥΜΝΟΙ! (Δε θέλω να σκέφτομαι πώς έγιναν τα γυρίσματα, γιατί συγχύζομαι! ^^)

Πάντως αναμένω ένα ακόμα καλύτερο Μέρος Β’- [I]κλαπς αργεί το καλοκαίρι![/I] Ελπίζω εκεί να τα δώσουν όλα και να μείνουν όσο το δυνατόν πιστότεροι στις περιγραφές της Ρόουλινγκ.