Crust δισκοι

Ωραία τα λέτε εδω.

Δεν το έχω παρακολουθήσει το συγκεκριμένο παρακλάδι σχεδόν καθόλου (πλην ίσως των ΕΝΤ), όμως πρόσφατα πέτυχα αυτούς εδώ τους Σέρβους, και νομίζω πως εδώ είναι το κατάλληλο μέρος να τους αναφέρω.

ΝΑΚΟΤ


οι στίχοι είναι στη μητρική τους γλώσσα, και εμένα μουσικά μου φάνηκαν μια πιο σπιντυ/βρώμικη έκδοση των Exploited/Discharge, ενώ μου θύμησαν και την ελληνική σκηνή των 80ς-90ς. Σωστοί!

www.myspace.com/nakot99

Ε αφού βάζεις το σπλιτ κάνε μια αναφορά και στους Dyspnea, από τον Τύρναβο είναι τα παλικάρια και τα σπάνε!

Σοβαρά??? Δεν είχα ιδέα! :oops:
Θα τους τσεκάρω εκτενώς και αυτούς!
Τους Νακοτ τους ανακάλυψα ΕΝΤΕΛΩΣ τυχαία ομολογώ…

Δεν τα σπαει απλα,ειναι ενα απο τα επιθετικα αλμπουμς ολων των εποχων.Bump λοιπον,για να τους τσεκαρουν ολοι.

σωστος.
τρελα λυσσασμενος δισκος.

ρε αυτοί οι nakoτ pου ειπε ο βλεεδιν είναι ίδιοι με χαοτικό τέλος. Ειδικά το πρώτο κομμάτι που έχουν στο myspace, αμα του βάλετε από πίσω το Eποχή της Παρακμής, είναι ολόϊδια!!

Μήπως να γίνει και αυτό sticky;

Νταξει δεν ειναι και οι πιο επιθετικοι του κοσμου οι Martyrdod … Νταξει σε λιγο πιο χαζεμένο στυλ υπάρχουν και οι θεοί Black Eye Riot που μπορεί crust να μην τους λες , αλλα μια φορά είναι πιο τρομακτικοί και από την Πετραλιά γυμνή …

Εδιτ : Για να μη με πειτε και οφτοπικ θα προτεινω και τους Massmord να πουμε που ειναι και μελωδικουληδες και αρεκουνε ευκολα …

ε δε τους λές κ χαρούμενους τους ΜΑRTYRDOD

Νταξει για να μην παρεξηγουμαστε δεν τους ειπαμε και φλουφληδες …απλα οχι και πιο επιθετικους ever …αυτο

Εγώ τον τελευταίο καιρό άρχισα να ψάχνομαι με crust, αν και κάποιες μπάντες τις άκουγα και πιο πριν και μου φαίνονταν απλώς πιο hardcore- ίζον punk. Anyway, οι θεοί Amebix στάθηκαν η αφορμή, και τώρα περιμένω το live Tragedy Θεσσαλονίκη για να δούμε τι θα δούμε. Υπάρχουν πολλές μπάντες που άκουσα σφήνα μερικά κομμάτια, αλλά δε βρίσκονται εύκολα, ρε πούστη μου (Electro Hippies, Nausea κλπ.).

Καλο θα ήταν να ψαχτείς με Ντιστρο για να βρεις πραματάκια.

Α και σ αυτο: http://www.scarecrow.gr Το καλύτερο ελληνικό…

Αυτη είναι κ η ομορφιά μουσικων ειδών όπως το Crust. Νομίζω;

Να 'σαι καλά, man.

Μας κατεστρεψες ! Τωρα που ξερω οτι υπαρχει πρεπει να αγορασω και απο εκει !

Scarecrow ειναι πολυ σωστος … αλλα για την ιστορια και μονο της φασης (νταξει και τις τιμες σε μερικα) http://www.havocrex.com/

Union Of Uranus έχει ακούσει κανείς? Έχουν split με his hero is gone και συγκεκριμένα το equilibrate pressure γαμάει, το προτιμώ στην έκδοση που έχουν στο To This Bearer Of Truth.

Μουχαχαχαχαχα Καλα να πάθεις!!!

Παντως ναι και η Havoc ειναι πολυ καλη και με ιστορια. Ψαχτειτε κ απο κει

Kωλοπαιδαρα καπταιν!
Yπαρχει Split Wolfbrigade με Audio Kollaps !!!

καλα μόνο αυτο; Κατσε και θα δείς κ αλλα

Tελικα καποιος ειχε αναφερει τους Dishammer και παλιοτερα.

Δισκαρα ! Συντομο,δυνατο,με σωστες δοσεις μελωδιας,ρυθμικο,σουηδικο
ε δεν θελει και αλλα !