Darkthrone

απ’ τα 5 πρωτα ειναι δυσκολο να βγαλεις χειροτερο, απ’ τα τελευταια ειναι παλι δυσκολο αλλα απο διαφορετικη σκοπια.

Άλλο εννοούσα.
Δεν υπάρχει χειρότερος Darkthrone δίσκος. Όλα γαμάνε με τον τρόπο τους.

Eγώ αυτό εννοούσα

[SPOILER]αλλά το βουλώνω :stuck_out_tongue:

[/SPOILER]

Απο 2 εως 5 δεν ηξερα καν ποιο να βαλω αλλα ψηφισα Panzerfaust τελικα…Ιδια ποιοτητα και τα 4 ομως εννοειται!

Ρε συ νάιλιστ, φυσικά και δεν υποννοώ ότι είναι χειρότερο, αυτό που απλά εννοούσα ήταν ότι τουλάχιστον από τους παλαιότερους μπλακοπατέρες, το SJ σνομπαριζόταν σε σχέση με τα υπόλοιπα 3 από τα ιστορικά 4 πρώτα άλμπουμ τους. Τώρα δε ξέρω τι ισχύει.

Blackened death metal και τα μυαλά στα κάγκελα.

A Blaze με αποσταση αναπνοης απο το Soulside Journey που παιχτικα ειναι με ετη φωτος το καλυτερο. Πολυ καλο και το τελευταιο ομως, αναπαντεχα.

Αυτό που ισχύει είναι ότι όποιος το θεωρεί χειρότερο από τα επόμενα έχει μαρμελάδα στα αυτιά του.
Ο δίσκος σπέρνει και είναι ένας από τους καλύτερους δίσκους Σουηδικού death metal της εποχής.

Παιδιά ποτέ δεν ήμουν φανατικός οπαδός της μουσικής των Darkthrone αλλά πάντα τους καραγουσταρα γιατι έβγαζαν κ βγάζουν albumαρες… Αγαπάω :smiley: σχεδόν όλες τις κυκλοφοριες τους αλλα ηθελα να ψηφιω Ravishing Grimness.Βεβαια δεν μπήκε οπως ειπε και το παιδι πριν αλλα για μενα ήταν πολύ μεγάλη επιστροφη τους για την συγκεκριμενη εποχη…Επισης βρηκα πολύ γαματα και τα 2 τελευταια και το the cult is alive(για μενα album για τρελό κοπανιδι αν και απο γνωστα ελληνικα περιοδικα ακουσαμε κριτικες που δεν πιστεύαμε στα αφτια μας αλλα τεσπα…)

To Under A Funeral Moon ειναι το μισος προσωποποιημενο.Το λατρευω σαν κανενα αλλο δισκο Νταρκθροουν.Τα πανκικα τελευταια τους καλα ειναι αλλα νταξει δε μπορω να πω οτι τα εχω ακουσει και στο ριπιτ

Το καινούργιο άλμπουμ θα λέγεται “Circle The Wagons” (αν άκουσα καλά) και δεν ξέρουμε ημερομηνία κυκλοφορίας, ούτε τραγούδια, αλλά το ομώνυμο λένε θα περιέχει ένα ινδιάνικο theme (?!?!?!).

η συνέντευξη εδώ (στο 2ο κυρίως μιλάει για το νέο άλμπουμ):

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.Net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=134179

Το’χουνε καψει εντελως αυτοι…

:lol::lol: όντως, αλλά αφού το γουστάρουν (και πάνω απ’ όλα αφού γουστάρω εγώ :p) εντάξει! αν είναι και αυτό στο ίδιο ύφος με τα τελευταία ελπίζω σε περισσότερα φωνητικά Fenriz. The ayatollah Of rooock ‘n’ rooolaaaah (που λέει και στο Road Warrior)

Εγω μαλλον δυσκολα θα ξαναδωσω 15αρι για αλμπουμ τους,δε νομιζω οτι το αξιζουν τα τελευταια…βεβαια γουστα ειναι αυτα και συζητηση να γινεται μιας και ειναι φορουμ :stuck_out_tongue:

Blaze In The Northern Sky.Γενικά απο Darkthrone μ’αρέσει αυτό,το Under A Funeral Moon και Transilvanian Hunger και πιστεύω πως το καλύτερο είναι το A Blaze… Τα καινούρια τους άλμπουμς είναι πολύ μέτρια σε σχέση με αυτούς τους δίσκους.

FOAD μονο κ μονο γιατι εκφραζει (και οχι απλα λογω τιτλου) τι ηταν ειναι κ θα ειναι οι DT . Και μουσικα γαμαει , και για διαφορους λογους γενικα δηλαδης τωρα που το σκεφτομαι. :smiley:

Under a Funeral Moon psifisa alla mou aresei eksisou to idio kai to A Blaze in the Northern Sky kai meta to Transylvanian Hunger kai to Panzerfaust… epishs san death metal album to 1o tous to Soulside Journey einai aksioprepestato…apla anoikei sthn death metal kai oxi sthn black. Mexri to Panzerfaust thewrw oti akougonte oi Darkthrone gia tous latrhs ths pure black metal… auta apo mena…wraio poll bravo file 8)

Soulside Journey. Απο τα καλυτερα album Σουηδικου death metal, εστω κι αν δεν καταγονται απο κει, & γνκ, ανηκω στους αιρετικους που ψηφιζουν Σουηδια > Αμερικη στο θεμα, οποτε διολου περιεργη η επιλογη μ.

Να δούμε τι θα πει και αυτό ε, 6 του Απρίλη λένε βγαίνει.

Γαμω τη μπαναγια … για ΑΥΤΟ ακριβως το πραμα μιλαω … :lol:

Ελα μωρη Νταρκθρον αλητεια…

Βασικα το πολ δεν εχει νοημα … είτε ακούς DT είτε όχι . δεν τήθεται θεμα τι ακους απο DT…

Προσεξαμε το ραφτο Teitanblood στο μπουτι ? :stuck_out_tongue: