Death Μetal κυκλοφορίες

Εγώ τη διάβασα και πρέπει να πω ότι βγήκε πολύ καλή με σωστότατες τοποθετήσεις από τον Yoni. Να τη διαβάσετε κι άλλοι και ν’ ακούτε GRAVE MIASMA.

Egine

Κυκλοφόρησε ένα κομμάτι από τον επερχόμενο δίσκο των [B]Incantation[/B]

http://www.metalsucks.net/2014/04/29/exclusive-premiere-incantation-carrion-prophecy/

Στο κλασικό ύφος, καλό μου φάνηκε αλλά ως εκεί.

Το νεο Dead Congregation δισκαρα ατελειωτη…Γ@μει και δερνει…

ΠΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!λοιπον και αφου βγηκε δεν αξιζει πιστεβω να γραφτει κατι για αλλη μπαντα για πολλες σελιδες ακομα δεν χρειαζετε να πουμε κατι αλλο το ονομα DEAD CONGREGATION φτανει αντε καληνυχτα!

Μεταφορικα απο Bowel ποσο πανε;

Το στριμ για το νεο αλμπουμ της συγκροτηματαρας, για να δουμε τι μας περιμενει!

http://www.metalhammer.com/news/2014-05-13/exclusive-misery-index-the-killing-gods-album-stream

Ωχ…το Misery

Και καινούργιο [B]Sinister[/B] εκεί έξω, όπως και νέο [B]Puteraeon[/B].

Εμένα μου φαίνεται ότι αυτό γαμάει.

[B]GENOCIDE SHRINES[/B]

Brutal death/ black από την Σρι Λάνκα. Old school βορβορώδεις καταστάσεις, BLASPHEMY, ARCHGOAT, TEITANBLOOD κι έτσι, riffs δεν πολυ-υπάρχουν, κι όπου υπάρχουν δεν είναι σε πρώτο πλάνο λόγω παραγωγής. Χαμηλοκουρδισμένο, rhythm-based, με εναλλαγή blasts και αργών σημείων.
Έχουν ένα ep του 2012 κι ένα φετινό σπλιτ με κάτι Manifestator, που το μέταλ άρκαιβς λέει ότι παίζουν black thrash και θα τους ψάξω άλλη ώρα.
Το παρακάτω κομμάτι είναι από το ep, το οποίο σκέφτομαι σοβαρά να αναζητήσω.

Nectars of tantric murder

Ωραία αρκουδίλα αυτό. Θα τσεκαριστεί περαιτέρω.

Ολμαιτι, καλή βοθρίλα . Καλά σε bestial-ίλες τι ριφς να βρεις. :stuck_out_tongue:
Αν και μόνο για αυτό ακριβώς το στυλ γουστάρω τέτοιες μπάντες. Old-school εξώφυλλα, χώρα Μεξικό-Ινδονησία-Σιγκαπούρη, λίγη θανατίλα, λάσπη, μίσος, κλωτσίδια.

Αν και δεν είμαι σε brutal death φάση τελευταία άκουσα καινούργιο [B]Decaying Purity - Malignant Resurrection of The Fallen Souls[/B] από Τουρκία.

Εξώφυλλο από Paulo Girardi που ξέρουμε λίγο τη φιλοσοφία του στα artworks.

[SPOILER][/SPOILER]

Δεν μπαίνω σε πολλές λεπτομέρειες του δίσκου. Απλά οι pure brutal death metal fans να το ακούσουν οπωσδήποτε. Καθαρός ήχος, πολύ καλή παραγωγή. Σε σχέση με το προηγούμενο νομίζω ότι ο ήχος και τα φωνητικά death-ίζουν περισσότερο χωρίς να χάνουν από βαρβαρότητα όμως.
Εξαιρετικά ντραμς. Ωραίο άλμπουμ πάλι τα παιδιά.

Για το τελευταίο Autopsy Tourniquets, Hacksaws and Graves, δεν βλέπω να λέει κανείς τίποτα και παραξενεύομαι.

Και το προηγούμενο ήταν πολύ καλό. Στα ίδια επίπεδα και τούτο, λιγότερο heavymetal-αδικο μου φάνηκε. Στο προηγούμενο νομίζω άκουγα περισσότερες lead κιθάρες. Αυτό είναι κομματάκι πιο χύμα. Γενικά ωραία πράγματα.

οπως και καινουργιο vallenfyre8)

πολυ καλο το νεο Sinister με 3-4 ακροασεις.στα χναρια του προκατοχου απλως το νεο ειναι πιο χυμα ενω το προηγουμενο ητανε καπως πιο σατανιλα.περνανε 2η νιοτη παντως.

δισκαρες αμφότερα…
νομιζω προτιμω το προηγουμενο, αλλα οσο αυξανονται οι ακροασεις του καινούριου, ανεβαινει

Αν και ο ήχος του νέου Sinister είναι πιο πλαστικός και από την παντόφλα θαλάσσης μου, σε γενικές γραμμές ο δίσκος είναι καλός.

Είμαι από ελάχιστα έως καθόλου στη φάση αλλά αυτή η μπάντα πραγματικά μου κάνει εντύπωση. Κι εγώ δεν έχω καταλήξει αν γουστάρω πραγματικά τη μουσική, αλλά μιλάμε για ασύλληπτη κτηνωδία.

το χαος το ιδιο ειναι το teitanblood…

καινουριο vader ειναι εκει εξω…
καλογυαλισμενος ηχος, ισως λιγο πιο thrashy…
θα πεσουν ακροασεις

Συμφωνω ειδικα η παραγωγη δεν δεν μου αρεσε καθολου…ψιλοαπογοητευτικα…