DIMMU BORGIR - Θεσσαλονίκη 24 / 9 / 2019 - Αθήνα 25 / 9 / 2019

Παντως οποιος εχει ασχοληθει με στοιχηματικες τα εχει δει αυτα. Σε καθε στοιχηματικη που εχω γραφτει μου ζητηθηκε φωτη της ταυτοτητας και καποιου λογαριασμου της καρτας, προφανως γιατι λογω ξεπλυματος ειναι πολυ πιο αυστηρη η νομοθεσια που εχει να κανει με ταυτοποιηση στοιχειων και για να αποδειξεις οτι η καρτα δεν ειναι κλεμμενη (πολυ συνηθης τακτικη στον ονλαιν τζογο).

Λογικο που σε τρομαξε γιατι δεν ειναι συνηθες για να αγορασεις εισητηρια, αλλα δεν οτι σημαινει ντε και καλα οτι ειναι καποια απατη.

Και εγώ άκουσα οτι έχουν κλείσει μερικά live. Καποια μάλιστα απ ότι μου είπανε θα κάνουν αίσθηση

Επίσης προς το παρόν δεν σκέφτονται να την κάνουν έτσι μαθαίνω

Αυτό θα πει «επιχειρηματικό δαιμόνιο»! :grin:

Δεν με βλέπω να πηγαίνω. Θα προτιμήσω το πολωνικό πακέτο και το doom φεστιβάλ.

ξέρουμε περίπου τι θα παίξουν;

Γιατί βλέπω σε κάτι παλιές συναυλίες σετλιστ 60 λεπτών…

Μια μέρα έμεινε !! Από προγραμμα τίποτα μέχρι τώρα όμως.

Βρηκα το προγραμμα για την Θεσσαλονικη. Λογικα και στην Αθηνα το ιδιο θα ειναι

Διάβασα, οτι καποιοι εφτασαν 21:45 εκει και ειχε ξεκινήσει το live ηδη. Τι εταιρεία ειναι αυτή ρε;

3 Likes

9:30 άρχισε, 10:37 τελειωσε το mourning palace, μετά για 6-7 λεπτά χαιρετουρες με κλαπατσιμπανα. I feel ripped off. Τα ηξερα αλλά και παλι…τεσπά είχε πολύ καλό ήχο μπροστά απο την κονσόλα.

Α καλά.
Κι εγώ σχολάω αύριο 22.30 και έλεγα μήπως πήγαινα καπάκια αλλά με αυτά που λέτε, ούτε καν.

Μια ώρα δηλαδή. Ευτυχως το μυρίστηκα και δεν πήρα εισιτήριο. Στο τιμιο demon’s Gate ολο το χρημα…

Ξεκινησανε μιαη ωρα πριν το προγραμμα;

Που φτασαμε!

4 Likes

Εμείς που φτάσαμε στην ώρα μας, χάσαμε το μισό live. Μπορώ να κατανοήσω ένα live να αργήσει να ξεκινήσει την τελευταία στιγμή, αλλά είναι αδιανόητο να ξεκινάει μισή ώρα νωρίτερα χωρίς καμία ενημέρωση. Μιλάμε για live διάρκειας 1 ώρας το οποίο ξεκίνησε 30 λεπτά νωρίτερα.

Την ώρα που έφτασα, στην είσοδο τραγικοί… δεν μπορούσαν να σκανάρουν το barcode από τα viva εισιτήριά με το tablet τους, και απλά περιμέναμε, ενώ η συναυλία είχε ήδη ξεκινήσει (εδώ και μισή ώρα) χωρίς να το γνωρίζουμε…

Σχετικά με το (μισό) live που κατάφερα να δώ (30 λεπτά), καλός ήχος και γενικότερα καλή απόδοση από το συγκρότημα

ξεφτιλίκια δυστυχώς

τους έχω απορρίψει ως διοργανωτές απ την πρώτη φορά με DT ( που πέρασα και καλά )

Ωχχ, μια ώρα headline σε κλαμπ? Κλαίω ήδη τα λεφτά μου. Σετλιστ? Ότι παιζαν και στα φεστιβάλ? Ξεπετα μετά από 16 χρόνια που χουν να ρθούν δλδ. Ξεφτιλικι θα ναι κ τεράστια ασεβεια. Αν θέλει κανεις το τικετ μου στα 25ε τα πήρα 30+ καπελο της viva. Πραγματικά κρίμα για το μέγεθος της μπάντας.
.

Είναι για εξώστη;

1 Like

Ελπιζω σημερα στην Αθηνα να μην κανουν την ιδια μαλακια. Ειχα κανονισει να κατεβω λιγο πιο αργα,αλλα υστερα απο τα χθεσινα, θα παω σιγουρα μιση ωρα νωριτερα. 30€ και να χασω εστω και 5 λεπτα απο τα 70 που θα παιξουν? Μπαααα!

Μπορεί οι ώρες να ήταν σε CET για τους φίλους που θα έρχονταν από την κεντρική Ευρώπη!

8 Likes

Το εισητηριo btw σπρωχτηκε με συνοπτικές διαδικασίες στα 25. Ειλικρινά θλίβομαι γτ δε μπόρεσα να τους δω το 2003 και θα μείνει ένα συναυλιακο αποθημενο. Αλλά δε μπορώ να κάνω τα στραβά μάτια στην αρπαχτη αυτή. 1 μήνα είχαν απ’ τα φεστιβάλ δε μπορούσαν να προβαρουν 3-4 τραγουδια? Μπορούσαν. Δε κλαφτηκα καν για το setlist που είναι από την πιο μη αγαπημένη μου era της μπαντας. Πολλές μπάντες μας βλέπουν σα κινούμενα λεφτά αλλά τουλάχιστον οι περισσότερες είναι αξιοπρεπείς κ κρατάνε τα προσχήματα. Μάλλον ο φίλος μας ο sagrath κ ο silenoz παίζουν με τη νοημοσύνη μας. Κ δε ζήτησα να κάνουν την ηρωική πράξη που είχε κάνει ο lemmy στο φεστιβάλ στον Άλιμο. Ενώ αυτοί δεν παίξαν και δικαίωμα τους. Όσο για την εταιρία ασχολιαστο.

1 Like

Μαλάκες αρχίζω και αγχώνομαι.