Dream Theater

Οι προγκρεσιβαδες σε χυνουν στο δεξι φρυδι που λεει και το Ντεχτερ. Και μην ξεχνας οτι χτες τα πινες με 3 απο δαυτους.

μεταλ προγκρεσιβαδες εννοω

Πως δεν υπαρχει http://www.youtube.com/watch?v=ljzGgrl4njA

Επικο acoustic guitar solo(simulated apo ηλεκτικη ενοιτε , φαντασου σε κανονικη ακουστικη τι θα γινοταν) . Ειδικα στο 0:53 - 0: 57 . Παρολαυτα ενα απο τα αγαπημενα μου theater κοματια

ΚΑΙ http://www.youtube.com/watch?v=ieRFnlcsZ0g δειτε απο το 3:05 και μετα το σολο του erotomania .ΜΑ ΤΙ προσπαθει να κανει και ζοριζετε τοσο :stuck_out_tongue: φυσικα την κιθαρα την χαμηλωνουν στη μηξη . ΜΕ 500000 gain , distortion compression να παταει το ποδι για να χει την κιθαρα στο λαιμο και παλι βγαινει τετιο αποτελεσμα :stuck_out_tongue: . Ειπαμε , ουτε κοληματα με τεχνικη ουτε τπτ αλλα οταν ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΣΗΜΟΣ για αυτον ακριβως το λογο …

:lol: :lol: :lol:
ποπο πεθαινω λεμε!

Παντως για να μαι αντικειμενικος στο hollow years στο ηλεκτρικο σολο στη μεση , προτου αρχισει τις ανουσιες , εντελως ασχετες με το κοματι και πανβρωμικες μπουρμπουληθρες , πατησε σολαρα

Ρε παιδια ΕΛΕΟΣ δεν ειναι τεχνικος ο petrucci#-o #-o #-o τοτε στο g3 και στους LTE τι κανει???

To When Dream and day unite μόνο σε μένα αρέσει ΤΟΣΟ πολύ… Κανέναν δεν έχω ακούσει να το αναφέρει. Οι THeater είναι η αγαπημένη μου μπάντα και γουστάρω όλα ανεξαιρέτως τα άλμπουμ τους (+το Octavarium, το οποίο το θεωρώ δισκάρα). Αλλά τι άλλο να γράψεις όταν μια μπάντα έχει βγάλει αριστουργήματα όπως ta Images ANd Words, Awake, Change of seasons, scenes from a memory, 6 degrees…

Αν μπορούσα να αλλάξω μόνο ένα πράγμα στους Theater, αυτό θα ήταν να εξαφανίσω με μαγικά κόλπα από την δισκογραφία τους το σουβέρ ‘‘Falling Into Infinity’’… [-X [-X [-X [-X [-X

:lol: :lol: :lol:

To μοναδικό album των Theater που έχει κυριολεκτικά σκονιάσει στην δισκοθήκη μου είναι το Octavarium…Ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω οτι είναι album των Theater…

Αυτό ακριβώς…

Και μόνο για το ομώνυμο 24λεπτο έπος, είναι και παραείναι άλμπουμ των Theater.:slight_smile: 8) :wink:

Ε μόνο για αυτό και το Sacrificed sons βασικά…

Train of Thought
Awake
Metropolis Pt. 2
A Change Of Season
Images and Words
Systematic Chaos
Octavarium

πως μπορεις να πεις κατι γι αυτο το γκρουπ . απλα απιστευτοι και τεχνικα αλλα ΚΑΙ μουσικα .

χα χαχα χαχ μακαρι ρε φιλε να μπορουσαν να ξαναβγαλουν τετοιο δισκο που να χει μεσα τραγουδια

Δεν το καταλαβα αυτο…???

:lol: :lol: :lol:

τωρα?

Και παλι οχι…

Ακριβώς ό,τι θα έγραφα κι εγώ. :slight_smile:

Όσο για αυτά που ειπώθηκαν περί Petrucci… ουδέν σχόλιο! Προσπαθήστε να τον φτάσετε και μετά να τον κριτικάρετε…

Και στην τελική πείτε μου πόσα άλλα συγκροτήματα των ημερών μας θα μπορούσαν, εκτός απ’το να γράψουν, να αποδώσουν live αυτή την κομματάρα και μάλιστα αλάνθαστα.

Γιατί οι άλλοι δίσκοι τους τι έχουν μέσα; Λαχανοντολμάδες;

:lol: :lol:
οτι κ στους Theater! δλδ μας προκαλει γελιο!:lol:

λιγο σοβαρα τωρα!:stuck_out_tongue:
δεν λεμε οτι ειναι κουλος αλλα ενταξει δεν ειναι κ κανας τεχνηταρας!
τεσπα ισως στην τελικη δεν εχουν σημασια ολα αυτα αλλα παλι μην αρχισουμε τις παπαρολογιες!:wink: