Αγαπημένος Drummer

Danny Carey,Mike Portnoy,John Bonham,Dave Lombardo.

δεν έχω δει mangini, philips και paice ....
δεν είχα άλλα χρήματα για συναυλίες....:frowning:

[QUOTE=Mule;284481]Επειδή αυτά τα ονόματα Αναστασιάδης-Ζαχαριάδης τα έχω μόνο ακούσει από εσάς τους Θεσ/νικείς του forum (αλλά πάντα με διθυραμβικά σχόλια! :!: ), αναρωτιέμαι που μπορούμε να τους ακούσουμε οι Αθηναίοι...:-k
Υπάρχουν CD τους; Παίζουν ποτέ live στην αθήνα;

και βεβαια παιζουν αθηνα! στο καφε Alavastro αν το γνωριζεις... μπορεις να δεις αν παιζουν και νομιζω πως παιζουν αυτες τισ μερες εκει στο

και βεβαια παιζουν αθηνα! στο καφε Alavastro αν το γνωριζεις... μπορεις να δεις αν παιζουν και νομιζω πως παιζουν αυτες τισ μερες εκει στο site www.myspace.com/zachariades

βγαλανε και το πολυποθητο cd επιτελους το οποιο μοιραζεται απο χερι σε χερι δυστυχως ..θα το εχω πολυ συντομα. πραγματι αξιζει ενα live τους!

Και γω θα το 'χω πολυ συντομα. Μεγαλη σπορα θα 'ναι :!:

Εγω το χω ηδη εδω και μια βδομαδα :smiley:

[FONT="Comic Sans MS"]Αυτό τον καιρό..:-s

Thomas "The Omen" Stauch [/FONT]

Πως τυχαίνει κάθε φορά να βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια ονόματα...

Οι παρακάτω είναι μερικοί από τους αγαπημένους μου:

Jon Hiseman, Furio Chirico, Zach Hill, Phil Collins, Christian Vander, Giulio Capiozzo, Bill Bruford, Billy Cobham, Max Roach, Chad Taylor

Ψηφίζω Mike Portnoy γιατι απλα τα σπαει!!!8)

Λόγω του ότι τελευταία έχω λιώσει τους OSI θα έλεγα κι εγώ Portnoy.
Επειδή όμως είμαι SlipKnot φαν θα πω Jordison. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!

Eγω επειδη ειμαι αντικειμενικος θα πω Nicko McBrain

Να,το διάβασα επιτέλους....αυο που έχω να πώ.....

[SPOILER]ελπίζω μόνο αυτό το καιρό να σου άρεσε ο μουστάκιας,γιατί αλλιώς θα αρχίσω να αμφιβάλω για το γούστο σου:stuck_out_tongue:
[SPOILER]μπορείς και μιλάααας???:lol: :stuck_out_tongue: [/SPOILER][/SPOILER]

Ον τόπικ

και γαμώ τους ντράμμερ αν και δεν θυμάμαι όνομα έχουν οι The Dillinger Escape Plan...όποιος έχει ακούσει κομμάτι τους ή έχει δεί clip απο live καταλαβαίνει....

IAN PAICE
COZY POWEL
CLIVE BURR
TOMMY ALDRIDGE

ian paice εισαι και γαμω τους drummers,και υπερμουσικος.....ειδικα στο burn χαλαρα μεσα 3-4 καλυτερα παιξιματα drums που εχω ακουσει,αν οχι το καλυτερο.....:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Cozy Powel
Nicko McBrain
Bill Ward
Frost
Hellhammer! 8)

:slight_smile: ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΟΛΑ!!!!

οπα οπα..αυτο παραπηγε...το πιο πιθανον ειναι να μην εχεις ακουσει πολλα πραγματα..οχι κ ο paice τετοιο παιξημο....ο Steve Smith στους ΤΟΤΟ παιζει παρα πολυ καλα κ γενικα σε fusion σχηματα παιζει Απιστευτα!!

Ο Bill Bruford στους King Crimson και ειδηκα στο Red παιζει απο τα καλυτερα Drums του 70!
Ο Βarriemore Barlow στους Jethro Tull απλα δε παιζεται!!!!!εκγεφαλικο παιξημο!!!!!!!
Ο Mike Portnoy στους Transatlantic........δεν εχω λογια....απλα................................(και Liquid tention experiment !!)
O Martin Lopez στους Opeth στα Live...τι επαιζε ρε...ποπο..κριμα..
O Bill Ward στους 70's Sabbath!! μεχρι και Sabbath Bloody Sabbath!!!!
Ο Μεγιστος Dave Weckl με τους Dave Weckl Band! και ειδηκα στο Live & very plugged in...το καλυτερο παιξημο που εχω ακουσει ετσι απλα στη jazz/fusion.

πιος Paice τωρα..χαχαχαχαχαχαχαχα ακουγεται τοσο αστειο, δε μπορω..γελαω...χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ρε Κωστη,χαλαρωσε.Δικαιωμα του να του αρεσει ο Paice πιο πολυ.Αλλωστε ολοι τρωμε κολυματα(εγω με τον Bonham)

προς camelspotter....

φιλε μου ο καθενας εχει την γνωμη του....και στην μουσικη τα πραγματα ειναι αρκετα υποκειμενικα.....κανενας δεν διεκδικει το αλανθαστο,γιατι δεν υπαρχει αλανθαστο....οποτε το καλυτερο ειναι να μην ειρωνευομαστε.....:wink:
να αρχισω και γω να λεω, ποιος ο ενας και ποιος ο αλλος,και χαχαχα και χουχουχου....

δε μπορεσα να κρατηθω ρε συ...με το που το διαβασα με πιασαν τα γελια..συγνωμη.

εχω και εγω αγαπημενους αλλα δεν τους βαζω στα 4-5 καλυτερα παιξηματα ...και επειδη ειπες ''που εχω ακουσει'' γι αυτο ειπα μηπως δεν εχεις ακουσει πολλα..δεν ειναι κακο..κ εγω πριν 7 χρονια θα ελεγα με κλειστα ματια cavalera (sepultura) και ολοι θα γελουσαν..γνωμη μου ναι..αλλα ακυρη..γιατι ειχα ακουσει λιγα κ λιγους.

και αλλο ο Bonham..αυτος τα σπαζε!!!!