Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Τίποτα, απλά την ταινία τη θεωρω φουρλούκα. Και το 5άρι μονο και μονο για Γούντι Χάρελσον-Τζουλιετ Λιούις.

Ντάξει τα του βαθμού τα’ χω ξανασχολιάσει, τα σχολίασα και στην πίσω σελίδα, και γελάω. Βαριέμαι αυτή τη στιγμή να πώ κάτι.

Ωστόσο εδώ πέρα σε βρίσκω άστοχο, δηλαδή WTF? Ούτε κενό είναι, γαμάτη σκηνοθεσία έχει (οκ ίσως είναι υπερβολικό σε σημεία αλλά όχι κακό, θα τρελαθούμε), και που είναι το κακό να είναι παρανοικό? Η ταινία γάμησε λέμε…

Τέσπα βάζε εσύ τα 5άρια κι εμείς θα αποθεώνουμε, παναγιώτη τιμογιαννάκη.

Φίλε αποθέωσε οποιον θες και ασε εμενα να βαζω οτι γουσταρω.

Εγω θεωρω την ταινια μπουρδολογημα και συντασσομαι με το 47 % στο Τοματόμετρο. Η ταινια ειναι η αποθεωση της κενολογιας και της αρτσιμπουρτσικης σκηνοθεσιας !

Ποσο πιο κατανοητο ;

Φιλε μου, οταν θεωρεις ταινιαρα το Freddy Got Fingered, καταλαβαινεις οτι δε μπορω να παρω στα σοβαρα τα γραφομενα σου.

A και καλά σ’ έχει το freddy got fingered και ο tom green

Παρακαλώ τους μοντς να γίνει στικυ η κριτικη για το Natural Born Killers. Eυχαριστώ.

Φιλε μου προφανως εχεις καποιο προβλημα με την ψυχοσυνθεση σου…:lol::lol::lol::lol::lol:

Γαβ, γαβ ,γαβ,γαβ…

Αποχωρώ προσωρινά γιατί εσύ δε παίζει να υποχωρήσεις ποτε

Ε, παλικαρι μου οταν γραφεις οτι ειναι απο τις καλυτερες σεναριακες δουλειες του Ταραντινο, το Natural Born killers, τι να πω ; Το ξερει αυτο ο Κουεντιν ;

(…ο οποίος δεν ηταν καν σεναριογράφος της ταινιας. Ο εμπνευστης της ιδεας του screenstory ήταν. )

Εγώ είχα διαβάσει ότι ήταν και στο σενάριο. Τέσπα και να μην ήταν

η ιδέα του στόρι είναι πολύ καλύτερη από πιπίτσες τύπου death proof ξερώ γω.

[B]Εσυ μωρε έβαλες 9 στο αβαταρ που είναι αντιγραφη του ποκαχοντας* και μου μιλας για σεναρια?[/B]

*[SPOILER](κλοπιραιτ απο νιχιλιστ)[/SPOILER]

Kαι το οποιο Avatar δεν εχει καν σεναριο ε.

Συζητησεις ανευ παντελως κανενος νοηματος, καθως αναφερονται στα προσωπικα γουστα του καθενος.

Δε μου άρεσε το Natural Born Killers ( δεν ειπα οτι ειναι oικτρο ή σκουπιδι, 5αρακι εβαλα οχι ασο ή δυαρι ) και μου άρεσε πάρα πολύ το Avatar. Δε μπορω να βαλω στη ιδια μοιρα γιγαντες γιαχνί με φιλέτο βιεννουά.

Το Νatural Born Killers ενας αλλος σκηνοθετης, πχ Ταραντινο, θα μπορουσε να διαχειριστει την παρανοια της ταινιας με πιο μαεστρικο τροπο και να δωσει ενα πολυ καλυτερο φιλμ. Με τον Ολιβερ Στοουν δυστυχως η ταινια οδηγηθηκε σε σημεια που ηταν ο ορισμος της καρικατουρας και στο τελος μετα απο ενα 2ωρο γεματο με σαματα, κραυγες, αιματοκυλισμα,τυμπανοκρουσιες, πιστολιδι, μακελειο, η αισθηση που μου αφησε το φιλμ ηταν ενα μηδεν.

Προσωπικες αποψεις λεμε και προσωπικες κρισεις κανουμε.

Τέλοσπάντων, ειδικά στην σκηνοθεσία διαφωνώ, αλλά οκ, μ’ άρεσε πάρα πολύ.

Σεναριακά το μόνο μειονέκτημα που θα μπορούσα να αποδόσω στην ταινία είναι ότι φέρνεί στο παλιότερο -απ’ το N.B.K.- [B]wild at heart[/B] του [B]Lynch[/B]. Τίποτε άλλο. Την εξέλιξη της ταινίας με την εξέγερση στις φυλακές απλά τηναγάπησα.

A και σ’ αυτό που λες ότι ο ταραντίνο θα το έκανε καλύτερα διαφωνώ και πάλι κάθετα. Θα’ χαμε άλλη μια ταινία τίγκα στους διαλόγους, και ακριβώς στο ίδιο ύφος με τις υπολοιπές του. Το μόνο πράγμα που θα γεννούσε μια κάποια ελπίδα είναι οτι ο ταραντινο τότε ήταν σε τέλεια φόρμα. Κατα τ’ άλλα όχι άλλο ταραντίνο.

την ειδα γιατι παιζει ο νεος μου κινηματογραφικός έρωτας Gemma Arterton :oops:



κι ας εχει τα παχάκια της :stuck_out_tongue:

για ταινία που το περισσότερο μερος της διαδραματίζεται σε ενα σπιτι ειναι καλουλα…

ΑΑΑ ξέχασα της βαζω 10

Το ειχε το Star. Πολυ ωραια ταινια αν και δεν την προλαβα ολη.

Χμ… λοιπόν σχετικά με το natural born killers δεν είμαι καν με τον rokakia γιατί αυτός την θεωρεί μέτρια. Προσωπικά την έχω βάλει από καιρό στο bottom 10 των χειρότερων ταινιών ever. Σκηνοθετικός αχταρμάς σε ένα κούφιο σενάριο. Το avatar είχε σενάριο απλα ήταν ελαφρώς κλεμμένο :stuck_out_tongue: (by the way μου άρεσε και μένα το avatar)

Εγώ απόψε είδα αυτό…

Απίστευτο!!!

εδειχνει το Die Hard 3 στη νετ…ποσο γαματη ταινια!