Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Που τη ξετρύπωσες αυτή τη ταινία ;

Τη θυμάμαι πριν απο καμια 13-14 χρόνια σαν τρέιλερ σε κινηματογραφική ταινία και είχα ξεχάσει οτι υπάρχει. Μου είχε κάνει εντύπωση διότι αν θυμάμαι είχε σα θέμα απαγωγή και ήταν λάμβανε δράση σε κλειστό χώρο, κάτι το οποίο αποτελεί και ένα από τα αγαπημένα μου θέματα σε ταινίες.

Ο ρατατουης έχει εξελιχθει σε μεγάλη λατρεια για μένα. Μάλλον το καλύτερο animation από pixar. Πρέπει να το έχω δει 3-4 φορές ως σήμερα και άνετα θα το έχωνα και τώρα. :smiley:

Aκριβως,αλλα θεωρω οτι στα χερια ενος πιο πεπειραμενου σκηνοθετη και οχι στα χερια του πρωταρη τοτε στη σκηνοθεσια Kevin Spacey,θα ηταν αριστουργημα.
Μιλαμε η ταινια εχει απιστευτο cast κι ομως κανει μια κοιλιτσα,αλλα παρ’ολα αυτα την προτεινω!!

Οσον αφορα στο Fatal Attraction,φοβερο ερωτικο thriller!!!

Ακούω info. Έλεγε τίποτα;

On topic:

Γάμησε. Με κράτησε καθ’όλη τη διάρκεια. Μόνο στο τέλος μου τα ψιλοχάλασε…

ελάχιστα πιο πάνω απ’το μέτριο (5/10 όπως του έχει και το imdb), ας πούμε μία ενδιαφέρον ιδέα βασικά που έπρεπε να την αναπτύξουν λίίίίγο περισσότερο. επίσης θα μπορούσαν να δείξουν κι άλλες λεπτομέριες στις σκηνές βίας. κατατάλλα αρκετό τρέξιμο. άν θές μία ταινιούλα να περάσεις μιάμιση ώρα γιατί δεν έχεις τίποτα πιο ενδιαφέρον να δείς, δοκίμασε τη.

On topic:

Το Hellraizer που βγήκε το 2005…καλό είναι βλέπεται:):!:

Κάπως έτσι. Θα την τιμήσω εντός των ημερών να δω τι παίζει. Thanks πάντως.:slight_smile:

Προχθές είδα το [B]Buried[/B].
Η αλήθεια είναι ότι μου είχε κινήσει την περιέργεια σαν concept, αλλά τελικά βαρέθηκα σε αρκετά σημεία.
Τουλάχιστον το τέλος μου φάνηκε ψιλοκαλό.

Στο λεοφωρείο Θεσσ/νίκη- Αθήνα είδα το ‘[B]‘Taken’’[/B] με το Liam Neeson. Πολύ καλό, ούτε καν το ήξερα. Πολύ ράμπο ο τύπος, μ’ άρεσε.

το μασκ οφ δημητριος(απο την εποχη της αλωσεως)θα ηταν ενδιαφερον για οποιον ταρεζει τα νουαρ,εχει και το πατριωτικο στοιχειο,λιγο τελεμε για την ορεξη.

μετράει!

όσοι απλά ποστάρετε εικόνες απ’τις ταινίες που βλέπετε, χωρίς καν να γράψετε μια πρόταση σχετικά, γιατί το κάνετε? είναι ένας τρόπος να κρατάτε αρχείο ξερωγω?

Μια απ’τα ίδια. Είχα ψαρώσει με το όλο concept και το trailer και απογοητεύτηκα εντελώς όταν την είδα. Είχε δομές να γίνει κάτι πολύ καλό και το γαμήσανε…

μπά καθαρή φιγούρα και ποζεριλικί είναι να δείξουμε τι είδαμε, κι άν κάποιος ενδιαφέρεται για περισσότερα ψάχνει μόνος του ή απλά ρωτάει. να καλή ώρα όπως έκανε στη πίσω σελίδα ο Weedow…

και μιάς και είπατε για το Buried, εμένα δε μου άρεσε καθόλου, προτιμώ το 127 ώρες!

Χτες το είδα το Buried. Περίμενα πολύ χειρότερα πράγματα, αλλά τελικά αποδείχτηκε μια χαρά ταινιούλα.Σπαστικά λιγάκι τα -αρκετά- πλάνα που δείχνει το απόλυτο σκοτάδι (που το κατανοώ λόγω κόνσεπτ, αλλα σε ορίσμένα σημεία μου φάνηκε ότι κράτησαν πιο πολύ απ’οσο θα έπρεπε). Το τέλος καλό.

[SPOILER] Αν και έπρεπε να σωθεί. Και να βρει το γραφειοκρατη-κουφαλίτσα αφεντικό και να του πει 2 ΦΩΝΗΕΝΤΑ:afro:
[/SPOILER]

Α.Επίσης,
έκανα το λάθος και είδα πριν κανα δυο μέρες το Nosferatu (1922). Τι το’θέλα. Ότι πιο τρομαχτικό έχω δει στη ζωή μου (ίσως μαζί με τον Pennywise). Aυτή η creepy δυσοίωνη αρχαία σκατόφατσα θα στοιχειώνει τα όνειρα μου για πάντα :frowning:

p.s. το 127 ωρες ήταν γαμάτο, φοβερός και πολύ πειστικός ο Τζεημς ο Φράνκο.

Σοβαρά??? Ο Τζέημς Φράνκο είναι ο τρελός ορειβάτης??? 8O8O
Πρέπει να το δω. Έφυγα!
Btw, η psy μου έκανε ολόκληρη ανάλυση πάνω σ αυτή την ταινία…

Είναι όντως από τις πιο σκατένια σκαλωτικές φάτσες στην ιστορία του σινεμά…κ φαντάζομαι έχεις ακούσει τις βρώμες σχετικά με το casting και το backstage… Πραγματικά στοιχειωμένη ταινία

Το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι τόοοτε ο κόσμος πίστευε πως ο ηθοποιός που έπαιζε το Νοσφεράτου, ήταν πραγματικό βαμπίρ :stuck_out_tongue: Δεν έχω διαβάσει τίποτα άλλο :-s

Ο,τι ειδος ταινιων και να γουσταρει κανεις, Νοσφερατου επιβαλλεται να εχει δει, δλδ απλα πρεπει. Ειναι τεχνη.

Edit: Τουτο για τον ηθοποιο
http://lefobserver.blogspot.com/2011/02/max-schreck.html

Επειδή δεν είμαι καλή αφηγητής…θα σ στείλω αύριο σε pm το κομμάτι του Βαλούκου! Τπτ φοβερο ίσως, αλλα μη μείνεις κ με την απορία :stuck_out_tongue: