Τι dvd/ταινία στην tv είδατε σήμερα...;;;

Η ταινία ειναι ωραιότατη, ο χανεκε(και άλλοι) είναι παντού, και σκατά σε όσους δεν αρέσει το θέμα επειδή είναι βαρύ(βαρυ είναι το κεφάλι σας).

jiopa δες το youth και επέστρεψε να δω κάτι που θελω…

Το YOUTH ειναι αυτό του καινούριο του Paolo Cohelo της νεας ιταλικής σκηνής; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πέρνα έξω :stuck_out_tongue:

Του neο-Fellini θα ελεγα.

To ‘‘La Grande Belezza’’ ρε φιλε,δεν σου αρεσε δηλαδης?

Και οχι μονο…

Του neο-Fellini θα ελεγα.

To ‘‘La Grande Belezza’’ ρε φιλε,δεν σου αρεσε δηλαδης?

Και οχι μονο…

αν στα σοβαρα, το εργο του φελινι και αυτου του ανεκδοτου ονοματι σορεντινο μπαινουν στην ιδια προταση, τοτε ο κοσμος παει κατα διαολου μια παραπανω :frowning:

Nα σου απαντησω βασικα οτι προσωπικα δεν μου αρεσει ο Fellini.
Κατα τα αλλα θεωρω οτι ο Sorrentino ειναι αξιολογοτατος και τοσo το “[B]Le conseguenze dell’amore[/B]” οσο και το ‘’[B]Il Divo[/B]’’ ειναι μεγαλες ταινιαρες,κατα την αποψη μου…

Καλο μεν,αλλα περιμενα να ενθουσιαστω καπως περισσοτερο,δε.
Λεει αρκετα,αλλα και μπλεκει πολλα,οποτε καπου κουρζει λιγο.

Ωραια τα πολιτικα σχολια και το ξεμπροστιασμα της εκκλησιας και της εξουσιας,αλλα οχι αλλους χωρισμους,κερατα και απογοητευσεις ερωτικης φυσεως.Το αρχικο θεμα,με το οποιο ξεκιναει η ταινια θα ηθελα να μας εχει απασχολησει κατ’αποκλειστικοτητα και να μην αναλωνομαστε σε αλλα και τελικα να βλεπουμε μια ταινια 14ο λεπτων με χιλια δυο θεματα και υποθεματα…

Ξαναλεω ομως οτι προκειται για καλη ταινια.

Υ.Γ.Εχω δει τρεις ταινιες του [B]Zvyagintsev[/B] μεχρι στιγμης (’’[B]Τhe Return[/B]’’,’[B]‘Elena[/B]’’,’’[B]Leviathan’[/B]’).Tελικα το ‘’[B]The Return[/B]’’ ειναι αξεπεραστο…

Ποια χίλια δυο θέματα?! Ενα είναι το θέμα. ΟΙ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΕΚΕΙ ΠΕΡΑ ΠΙΝΟΥΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ:!:

*Αιώνες καλύτερο το return

:lol:

Και εμένα αυτό μου έμεινε περισσότερο πάντως. Όντως καλή ταινία μεν αλλά return δεν το ακουμπά καν. Εμένα με κούρασε ο βασικός πρωταγωνιστής.

Συμφωνώ και με τους τρεις προλαλήσαντες, το είδα κι εγώ πρόσφατα.

Φοβερή η σκηνοθεσία και η φωτογραφία, αλλά σχεδόν απογοητευτικό το σενάριο. Γενικά όχι άλλη μιζέρια, όχι άλλο “όλα πάνε κατά διαόλου”. Ακόμα κι αν πρόκειται για αναφορά στην ιστορία του Ιώβ, για μένα σχεδόν αποτυχημένο είναι (το σενάριο).

Για την Επιστροφή ό,τι και να πούμε είναι λίγο.

Παρόλο που εν γένει δεν αντέχω τις σινεφίλ ταινίες που ακολουθούν το μοτίβο “μιζέρια-απλοϊκό σενάριο στην ουσία του”, το Leviathan είναι εξαιρετικό, κυρίως για την μικρή ανεπαίσθητη στροφή που παίρνει στο τελευταίο κομμάτι του.

Oλοκληρη η ταινια ειναι στην νοηματικη γλωσσα.Η πρωτη ωρα κυλαει αρκετα γρηγορα,χωρις να βαριεσαι,η δευτερη ομως αποτελει θα ελεγα την κοιλια της ταινιας,η οποια ομως αν μη τι αλλο αποτελει μια δυσκολη κι αξιεπαινη προσπαθεια.Πραγματευεται σκληρα πραγματα και θα ελεγα οτι ειναι μια αξιολογη,εναλλακτικη προταση για οσους επιζητουν το διαφορετικο.

Μια σπουδή στο γάμο. Ίσως στον “ανθοσπαρτο βίο” να μας περιμένει κάτι ανάλογο…


Μπορεί να πάσχει από διαταραχή προσωπικότητας, αλλά τουλάχιστον έχει ο ένας τον άλλο.

Xαχαχαχαχ. το εχω κατεβάσει και περιμένει. Ελπιζω και εύχομαι να αξίζει.

καλουλι ειναι, παιζουν καλα, ειδικα ο ραφαλο. αλλα εγω το ειδα σε θερινο με μπυριτσα οποτε αντιστοιχα σπιτι δεν ξερω. σιγουρα θα περασει η ωρα ευχαριστα.

Την ευχαριστήθηκα πολυ ειναι η αλήθεια και δε το περίμενα… :thumbup:


Είδα και τη νέα του Gaspar Noe σήμερα. Πχιότικη τσοντούλα, είναι εμμονικός με το σεξ.

Οτι πρεπει για τη περιοδο αυτη!
Θα ξαναδω που θα ξαναδω το Love Actually, τωρα τουλαχιστον εχουμε και αλλα παρομοια στο μενου.