Με τα emo πώς τα πάτε?

not again…

Με τους emo αποκλιστηκα με το στυλ, με τον κωδικα ενδυμασιας τους, τη μουσικη τους δεν ειχα προβλημα. Οχι δεν ειχα προβλημα, δεν με ενδιεφερε να ασχοληθω! Το μονο που με ενοχλουσε στην περιπτωση τους ηταν οτι παλεψαν , φωναξαν, βγηκαν σε καναλια, καθησανε κ φαγανε ξυλο [ γιατι ειχαμε κ τους αρχιδατους τυπαδες βλεπεις που εσπαγαν στο ξυλο αυτα τα ατομα ] για κατι που ηταν αναμενομενο οτι σε λιγο καιρο θα παρατουσαν. Το ηξεραν οτι συντομα θα εκοβαν την φραντζα , θα σταματουσαν “χαρακονωνταν” [αλλο απο εκει] γιατι απλα θα περνουσε η μοδα! Αλλα παρ’ολα αυτα επιμονη κ φανατισμος σε κατι που δεν χωρουσε φανατισμος! Μηπως δειχνει αυτο κατι για τν κοινωνια μας ή για την ποιοτητα των χαρακτηρων της γενιας μας; Συμπερασματα δικα σας…

ελα νταξει ρε μην κανεις ετσι. Την γνωμη μας λεμε. Γι αυτο υπαρχει και αυτο το θρεντ αλλωστε… :wink:

Eιχα στην ταξη μου εναν emo.Περσι ξαφνικα ηρθε σχολειο ντυμενος emo…Των ρωταω λοιπον’‘εισαι emo?’’ και μου λεει ‘‘ναι’’.Και του λεω ‘‘πως ρε;ετσι ξαφνικα;’’ και μου λεει ‘‘οχι ρε παντα ημουν απλα δεν ντυνομουν ετσι’’ του λεω ‘‘δηλαδη πιστευες αυτα που πιστευουν οι emo;’’ και μου λεει ναι ‘‘ναι ρε’’…Ε λοιπον αυτο το παιδι τωρα εχει αλλαξει λιγο και ειναι gothας…Και φυσικα ακουει lady gaga.Βλεπουμε λοιπον πως περα απο λιγα ατομα που εχουν πραγματικα τα ιδια πιστευω με τους emo,οι αλλοι ακολουθουν την μοδα της εποχης…Ισως ειναι ατομα που ποτε δεν ειχαν επιτυχει κατι το αξιολογο και θελουν τραβηξουν την προσοχη…Δεν προδικαζω τιποτα ομως…

ξαναλεω πως καλα σας χωνει η λαδυ γκαγκα

Ονόμασε 2-3 emocore συγκροτήματα.

I am by no means “emo” or “scene.” however I do have a soft spot for some old emo songs from my youth…Cute Without the E by Taking Back Sunday, Until the Day I Day by Story of the Year. I know they’re bad, but they’re so catchy I can’t help but love them!

oh and EMERY is an amazing emocore band. I love them to death.

Fuck her,i agrre.

Προσεχτε μην σας fuck αυτη :stuck_out_tongue:

Λες να μας το κανει τοσο; :stuck_out_tongue:


:-s

Ισχυει αραγε?

Πολλα ακουγονται :slight_smile:

Νοπ! Τσεκαρε εδω! Εγκυρες πηγες λεμε! :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=f8Jt_JxGYn0 :p:p :lol:

Απλα εχει παχια “χειλη”… :stuck_out_tongue:

ΟΧΙ!!!
δεν μπορεί ρε παιδιά :stuck_out_tongue:
δεν είναι δυνατόν

funeral for a friend
glassjaw
silverstein

post-hardcore
post-hardcore
post-hardcore

“I must say one thing. I must say emocore must be the stupidest fucking thing I’ve ever heard in my entire life.”

-1986 Ian MacKaye

αφου ρε μεχρι και οι πετρες τους χαλακτηριζουν ετσι.Ασε που καθε pop-punk,alternative rock και pop rock γκρουπακι με μελη κατω των 22 το πολυ παιρνει χαλαρα την ταμπελα emo ή emocore και ας μην εχει καμια σχεση με αυτο