Μetallica

Στο making magnetic ο james χρησιμοποιούσε επίσης την συγκεκριμένη flying V και την eet fuk. Κιθάρες που έχουν γράψει αμέτρητα χιλιόμετρα live και studio.

Τώρα φαίνεται ότι στο studio τις επιλέγει για τον ήχο τους αφού στα live παίρνει μόνο τις καινούριες

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Φαινεται και ενα Kill Bon Jovi σε αυτη την Flying V.

Αυτη την αισθηση εχω και εγω . Οτι με το κομματι απλα ηθελαν να μας βαλουν στο κλιμα του δισκου. Ο Lars δηλωσε οτι τα τραγουδια ειναι βασισμενα σε ενα κεντρικο riff Και οχι σε συνεχης αλλαγη ρυθμου οπως εκαναν στους προηγουμενους δισκους.

Αν το πιανω καλα παμε για ενα death magnetic σε στυλ black album (ισως και Kill’em All που τα τραγουδια ειναι καπως πιο απλα απο οτι εκαναν μετα στα ride, master, and justice. Φυσικα μην περιμενουμε τετοιου επιπεδου δισκο.).

Ο Lars στο Black Album , το Holier Than Thou ηθελε για πρωτο single. Αλλα με την τεταρτη λεξη να ειναι crap αλλαξαν γνωμη. Τωρα οι εποχες ειναι διαφορετικες και δεν εχουν θεμα με τα fuck Και shit του Hardwired.

Ενδεικτικα να αναφερουμε οτι εχει πανω απο 4 εκατομμυρια views στο youtube το συγκεκριμενο τραγουδι σε λιγοτερο απο 2 μερες.

Σωστός drenie, Holier than though ήθελα να γράψω και έγραψα through the never από λάθος.

Αυτό με τα μπινελίκια στους στίχους μου έκανε έκπληξη από την πρώτη στιγμή, υποτίθεται ότι ο James τα είχε σταματήσει. Όχι ότι με χαλάει βέβαια, ίσα ίσα. Οι στίχοι ναι μεν είναι απλοί όμως είναι to the point ειδικά αν σκεφτεί κανείς τι συμβαίνει παγκοσμίως τα τελευταία χρόνια…

Αν τα ξερω καλα τα πραγματα τα ειχε σταματησει οσο ηταν μικρα τα παιδια του. Ηταν μερος της αποτοξινωσης… Νομιζω οτι μετα απο 15 χρονια καθαρος δεν εχει τα ιδια θεματα ασχετα αν καποιοι κλαψομουνιαζουν που δεν ειναι ακομα 25 με το ιδιο γρεζι στη φωνη του και αλκοολικος(το οποιο φυσικα ηρθε μετα το Master of Puppets αλλα τοτε δεν ειχαν ολοι γνωμη για αυτους). Μαλλον επειδη ειναι στα παπαρια τους απο αντιληψη θα ηταν καλυτερα για εκεινους να εχει πεθανει.

Όσο βλέπω γραμμένες τις λέξεις Master of Puppets τόσο σκέφτομαι πόσο διαφορετικοί θα μπορούσαν να είναι οι Metallica με τον Cliff ακόμα κι αν δεν έμενε στους Metallica όπως πολλοί πιστεύουν πόσο διαφορετικά πράγματα θα μας είχε δώσει…

Τέλος παντων, σήμερα σκέφτομαι να ξενυχτισω η όχι?

Εσυ τι πιστευεις ; Οι ιδιοι δεν το σκεφτονται μεχρι και σημερα ;
Ποτε μου δεν καταλαβα πως εχουν ολοκληρωμενη αποψη οι οπαδοι για το τι ηταν ή τι θα εκαναν με τον Cliff , λες και οι υπολοιποι 3 δεν το εχουν στο μυαλο τους ισως και καθε μερα…

Κανένας δεν μπορεί να έχει ολοκληρωμένη άποψη ούτε ο θεός ο ίδιος…

Γουστάρω σήμερα που θα παίξουν το Leper Messiah, αν και τα requests μου χρόνια τώρα είναι το To live is to die, Dyers eve και Outlaw torn…
Και φυσικά εκτός από το Hardwired να παίξουν κι άλλο καινούργιο…

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Outlaw ή To live is to die θα ηταν ονειρωξη . Εστω ενα fixxxer ή ενα Bleeding Me.

Συμφωνα παλι με τον Lars τα καινουργια κομματια θα ηθελαν να τα δωσουν σε πρωτη επαφη με το κοινο στην κανονικη τους μορφη και οχι ηχογραφημενο απο Live εκτελεση μεσω κινητου . βεβαια σημερα εχουν επισημο Live streaming …

Εγώ θα μείνω με το παράπονο που δεν θα ακούσω ποτέ λογικά live το prince charming (το πρώτο ever που άκουσα από αυτούς)… Το μεγαλύτερο βέβαια παράπονο είναι που από το 89 και μετά δεν ξαναπαίξανε ποτέ ολόκληρο το blackened

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

τα εχει κλασει το site ;

Ποιο site?

εννοουσα το site εδω του forum. Γιατι ειχα γραψει σχολιο και μου το εβγαζε ως το αρχικο του thread μετα τελευταιο εβλεπε του godslayer … We are so fucked !

ξέρουμε τι ώρα ;; (Ελλάδος)
το streaming απ την σελίδα τους;;

5 ώρα Ελλάδας, λογικά αν γράψεις στο youtube Metallica Minneapolis θα στο βγάλει

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πάλι με ήλιο θα κοιμηθούμε…ευχαριστώ

πάλι με ήλιο θα κοιμηθούμε…ευχαριστώ

http://webcast.livemetallica.com/

Το βαζω για να υπαρχει…
Σε 9 ωρες περιπου…
Μονο audio η καταλαβα λαθος?

Για χώρες εκτός Αμερικής είναι μόνο ηχητικό το Live streaming . Οπότε θα περιμένουμε αύριο το πρωί κάποιος να ανεβάσει ολόκληρη στην αποψινή συναυλία στο YouTube.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει τρόπος να μπεις με ip Αμερικής και να το δεις

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk