Μetallica

Ποια original, τι εννοείς?

2 Likes

ότι το Stone Cold Crazy των Queen είναι καλύτερο απ τον τρόπο που το έπαιξαν οι Μεταλλικα κι ας γαμάει η εκτέλεση τους κ.ο.κ.

3 Likes

@furor I love you ! :heart_eyes:

2 Likes

Και μόνο το γεγονός ότι οι Queen διασκεύασαν Metallica θα έπρεπε να σου λέει πολλά, άσχετα αν σου αρέσει περισσότερο των Queen.

3 Likes

εμένα μου λέει πολλά ότι σχόλια όπως " όλες οι διασκευές Μεταλλικα πατάνε τα οριτζιναλ" δεν τυγχάνουν κανενός σχολιασμού αλλά το δικό μου σχόλιο που λέει ότι " ναι γαμάνε όλες αλλά σε κάποια κομμάτια δεν ισχύει η παραπάνω πρόταση " αμέσως κάτι να πείτε

Δεν ξέρω τι πρέπει να μου πει το γεγονός ότι οι Μετάλλικα διασκεύασαν Queen. Ότι έχουν γούστο ;; Το ξέρω ήδη . Ότι το απέδωσαν τέλεια;;; Το ξέρω και το ακούω

Δεν ξέρω ποιο κομμάτι Metallica διασκεύασαν οι Queen αλλά κι αυτοί είχαν πάντα γούστο σε οτιδήποτε έκαναν

2 Likes

Το Stone Cold Crazy φυσικά.

2 Likes

Βρε σε τρολλαρει ! Τα θέλει ο πισινουλης σου και σένα.

Και όχι δεν είναι όλες οι διασκευές των Metallica καλύτερες από τα original. Από αυτές που έγραψες μόνο το stone cold crazy θα έλεγα ότι μου αρέσει πιο πολύ από το original αλλά και πάλι είναι θέμα γούστου .
Το θέμα είναι ότι συνήθως έχουν λόγο ύπαρξης αυτές οι διασκευές και στέκονται υπέροχα ακόμα και στα live ( όποιες διαλέγουν από αυτές ).

2 Likes

Δεν κατάλαβα τον λόγω ειρωνείας αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ πραγματικά

Εκτός κι αν στεκόμαστε στις λέξεις και κάπου έγραψα κάτι λάθος

Τεσπα , δεν συμμετέχω σε αυτό .

1 Like

Όχι δεν είχα καμία διάθεση ειρωνείας, απλά συνέχισα κάτι χθεσινό… Αν δεις πιο πάνω ίσως καταλάβεις… χαχα

2 Likes

Προφανώς υπερβάλλει οποίος λέει ότι οι εκτελέσεις των Metallica είναι καλύτερες από τα πρωτότυπα, ειδικά οι διασκευές σε Ramones, εκτός από το Commando, είναι ψιλοψοφιες.
Σίγουρα όμως δίνουν τον δικό τους χαρακτήρα κι αυτό μετράει πολύ.

3 Likes

Τράβα στους Lost εσύ .

@Rebel πλακιτσα γενικότερη έκανε ο @furor. Δεν χρειαζόταν να τον πάρεις σοβαρά .

Καρδούλες μόνο .

1 Like

Άσε ρε να ακουστεί και η γνώμη κανενως σχετικά πιο ουδέτερου, άντε ρουβιτσα ε ρουβιτσα!

2 Likes

Σπικ φορ γιορσελφ φακερ.

Άκου εκεί ωραία η τσουχτρα !χάχα χάχα!

Το να χρησιμοποιείς σχόλιο κάποιου που δεν ξέρει τι έχει προηγηθεί ( ή δεν θυμάται τεσπα ) και να τον κάνεις να ψάχνει τι μπορεί να έγραψε λάθος για να δέχεται καυλάντα , οκ μπορεί να έχει πλακίτσα δε λέω . Αλλά είναι και μαλακία , για μένα

μια χαρα τα λέει ο @shadowking69

έδωσαν τον χαρακτήρα τους στα κομμάτια . Οπότε σαφώς έχουν λόγο ύπαρξης

1 Like

Δεν μας νοιάζει η γνώμη του @shadowking69.

Τα υπόλοιπα απλά σου λέω ήταν πλάκα. Δέχομαι ότι ήταν και χοντραδα.

2 Likes

ναι αλλά ο @shadowking69 έγραψε ότι έδωσαν τον χαρακτήρα τους στα κομμάτια

άρα μας ενδιαφέρει . Δεν μας ενδιαφέρει όταν λέει κάτι αρνητικό :grin:

3 Likes

Ποτέ. Μόνο όταν δεχτεί ότι είναι για τον Μπούστο τα φωνητικά του Νικόλα.

2 Likes

Φαίνεσαι σοβαρός άνθρωπος, γιατί σπαταλάς αυτό το όμορφο καλοκαιρινό αυγουστιατικο βράδυ απαντώντας στον @drenie ;;;

Να μου πεις ποιο μπουστο εννοείς και θα σου πω…

3 Likes

ακόμα πληρώνω μια εξυπηρέτηση, άσε είμαι αιώνια δέσμιος ούτε στον εχθρό μου :joy:

3 Likes

Αμ ξέρει ο @shadowking69 γιατί λέει και κανένα οχι που και που :wink:

3 Likes