Μetallica

Γιατί είσαι τόσο απόλυτος :grin:

Δια ζώσης αν σου τραγούδαγα τον Ρυθμό ίσως σε έπειθα λιγάκι

Τεσπα ποστ να ελαφρύνω το κλίμα και να το γυρίσω στην ομαλότητα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

επειδη μαλλον εισαι πιτσιρικοσ, χωρισ να ειναι αυτο κακο, παρε να εχεισ και τα δυο γιατι δεν τους εφτανε το ενα


καλο σας απογευμα metallica family

Πιτσιρικας στα 33-34 ειναι κομπλιμεντο νομιζω…

Νομιζω οτι ειτε δεν εχεις ιδεα απο μουσικη ειτε μπερδευεις καποια πραγματα…
Στο Sucking My Love μοιαζει η δομη του τραγουδιου με το Seek (και προφανως θα μοιαζει αφου εχουν τρελη επιρροη απο τους Diamond Head) αλλα νομιζω οτι μπορουμε να βρουμε αλλα 100 τραγουδια σε αυτη τη δομη…

Επισης το 2ο τραγουδι νομιζεις οτι μοιαζει αλλα οι νοτες ειναι τελειως διαφορετικες…

Επομενος…

χαχαχα ενταξει εισαι πειστικος.
Στο Sucking My Love μοιζει εκτος απο την δομη και το ριφ για καθαρισε λιγο τα αυτια
Αυτο μες τις νοτες το λεει και ο Mustaine για το When και γελανε ακομα τα τσιμεντα

σωστά γιατί Clairvoyant > Mustaine

… κάτι έλεγες για τα τσιμέντα

Μαθαίνουμε επομένως ότι οι μεγάλες μπάντες αντιγράφουν. Ανήκουστο!

4 Likes

Κι εγώ πρώτη φορά τα ακούω

3 Likes

Εγω ξερω πως οι Maiden εχουν δικαστηριο για κλεμμενο τραγουδι…

Επισης επαναλαμβανω στο Sucking My Love δεν μοιαζει σε νοτες το τραγουδι…

Η μπύρα Trouper σε κάνει τόσο σκληρό καργιολη :stuck_out_tongue:

Το ποστ δεν ηταν για να μαθετε οτι οι μεγαλες μπαντες αντιγραφουν ξαναδιαβαστε.

ενταξει δεν μοιαζει αλλα μην το πεισ παραεξω μονο στο metallica family.

Η φάση είναι κάποιος κάπου κάποτε έφτιαξε μια ηλεκτρική κιθάρα και εμείς την μπαίνουμε στην Gibson

3 Likes

Ειναι καιρος να αφησεις το παιξιμο μαλακιας και να ξεκινησεις το παιξιμο κιθαρας μπας και μαθεις καποια βασικα πραγματα και ξελαμπικαρεις…

Ντάξει, αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς πρέπει να παραδεχτούμε ότι το θυμίζει. Σε καμία περίπτρωση δεν είναι ίδιο, αλλά αν το βάλεις σε κάποιον και των ρωτήσεις ποιο τραγούδι του θυμίζει το πιο πιθανό είναι να σου πει το Seek & Destroy

2 Likes

Κ πες ότι το θύμιζει π κόλλησε τώρα ο maidenas ακριβώς??

2 Likes

Δεν έχω ιδέα :stuck_out_tongue:

2 Likes

Βασικά για ποιο λόγο δεν έχει φάει απλά ban ?

να φαω ban γιατι εχω αντιθετη αποψη
μετα αναρωτιεστε γιατι δεν εχει κοσμο το forum.

2 Likes

Γιατι να φαει μπαν; Εδω δεν εχει φαει μπαν η μεταλλικα φαμιλυ που σπαμαρει και τρολαρει σε ολα τα τοπικ.

Δεν υπάρχει λόγος να φάει μπάν ελα νταξει ξεκολλάτε λίγο

1 Like

Η αλήθεια είναι ότι δε χρειάζεται να φάει ban, έχει άλλωστε φάει με τα προηγούμενα 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10… παρατσούκλια.

4 Likes