Μetallica

WOW! As another amazing run of European shows comes to an end, we are a little speechless (when does that happen?) and stunned by the overwhelming response and outpouring of love you have all shown us! After 39 shows in 29 cities in front of 650,000 of you crazy die-hard ‘Tallica fans, we’ll be packing up our gear and heading home for the summer.
.
Along the way, you helped us break attendance records across the continent 29 times, sometimes breaking the record from show number one in a venue just two days later with the second show! It is staggering to us that all of this is still happening after 37 years as a band, and we could not be more honored.
.
Lucky for us, we’ll be back!! Look for info here in September about our return in May of 2019 for a run of stadiums through August. And already we cannot wait! Until then, THANK YOU!!

Παλι σταδια δλδ :thinking:

Ε τι διαμαρτύρεσαι, έλιωσαν στις αρένες, μια χαρά ήταν. Τώρα θα πάνε στα στάδια να βγάλουνε ακόμα πιο πολλά λεφτά :joy:.

2 Likes

Θεωρητικα σειρα ειχαν τα φεστιβαλ, μπορει να γινει συνδυασμος στν τελικη

λενε μεχρι Αυγουστο . που σπανια ειναι Ευρωπη τον Αυγουστο . (Wacken? Πολυ καιρο το συζητανε αυτο).
Αρα ναι σε φεστιβαλ και αρενες.
Μια χαρα.

Αφου λενε σταδια, γιατι εσυ λες φεστιβαλ και αρενες @drenie ? Δηλαδη οκ, δεν το αποκλειω να παιξουν και σε φεστιβαλς, αλλα προφανως οι ιδιοι εχουν προθεση να κανουν stadium tour παλι.

ok οχι αρενες . γραψε λαθος.

Θα παίξουν σε στάδια αλλά παράλληλα θα πάρουν σβλαρνα και τα φεστιβαλς της Ευρώπης σίγουρα. Το ίδιο γίνεται και με guns. Καλοκαίρι 19, Αθήνα λοιπόν. Στηρίξτε rockwave μαλάκες, να βγεί και με το παραπάνω και να τους φέρουν

Ότι δηλαδή περιμένετε ότι η didi θα ανακοινώσει τον Σεπτέμβρη του 18 ότι τον Ιούλιο του 19 πχ θα φέρει τους Metallica. Μακάρι αλλά δεν το βλέπω.

Θεωρω δυσκολο να ερθουν παντως. Μακαρι μα πεσω εξω.

Νταξ δεν είναι και Πυξ Λαξ…

θα παιξουν στην αγια σοφια.θα κανουν ποδαρικο.:smiley:

1 Like

Ανετα θα μπορουσαν να παιξουν στο κλειστο του ΟΑΚΑ (αντε παλι η ιδια συζητηση :stuck_out_tongue:)

Λοιπον για φετος το μονο που θα μου κανει εντυπωση ειναι να παιξουν ολο το AJFA…

YΓ Το αγαπημενο μου τραγουδι live απο Στοκχολμη

2 Likes

πόσο γάμησε το κλείσιμο του κομματιού;!

6 Likes

Βρισκονται σε αρκετα καλη φορμα και ειναι φανερο αυτο στα βιντεο που ανεβαζουν,να δουμε αν θα εχει τη διαρκεια που πρεπει η αποδοση τους.

“Metal Mania Magazine, February 1984”

Εκπληκτική φόρμα , σίγουρα έχει παίξει ρόλο και το πόσο γουστάρουν το νέο υλικό.Πιστεύω πως στα mid tempo κομμάτια είναι στο κορυφαίο σημείο απόδοσης.Για τα πιο γρήγορα και thrasy οκ , πέρασαν λίγο τα χρόνια αλλά δεν πειράζει.

1 Like

Σίγουρα έχει παίξει ρόλο και το πόσο γουστάρουμε εμείς το νέο υλικό.

Κάποιες φορές που βλέπω αυτά τα βιντεάκια που ανεβάζουν οι Metallica από το κάθε τελευταίο live τους, από τις πρόβες, ακόμα και το some kind of monster να βάλεις, σκέφτομαι πόσο ιδιαίτερη είναι η επαφή τους με το κοινό τους. Πόσο άμεση. Πόσο πιο γήινη.
Τους Metallica τους νιώθεις ανθρώπους, που έχουν δημιουργήσει και θεία έργα αλλά έχουν κάνει και χοντρές μαλακίες και δεν παίζουν γενικά εκ του ασφαλούς (όχι πάντα από άποψη, αλλά συχνά από την αμερικάνικη νοοτροπία του κέρδους).
Σε αντίθεση με τους Maiden (που εγώ maidenάκιας είμαι - σε αυτό το ηλίθιο δίλημμα - ας πούμε από πάντα), που they’re riding the EMI train από πάντα και έχουν αυτήν την βρετανική, απομακρυσμένη υπόσταση, που τους καθιστά πιο επιβλητικούς κάπως.
Και τελικά αναρωτιέμαι μέσα μου, αν είναι περισσότερο θεοί αυτοί που συμπεριφέρονται ως θεοί, ή οι άλλοι, που συμπεριφερόμενοι ως άνθρωποι, γίνονται τελικά ακόμα πιο θεοί.
(I hope you get the point)

7 Likes

Πόσο ισχύει αυτό που λες, διαφορετικές νοοτροπιες αλλά και οι δύο μπάντες Θεϊκές!!

Και τα δύο έχουν την ομορφιά τους , απλά για μένα οι Metallica έχουν αυτό το προσόν του να τσαλακωνονται και μετά να επιστρέφουν ακόμα πιο δυνατοί. Νομίζω ότι αυτό που έκαναν με την κυκλοφορία του HTSD και μέχρι σήμερα είναι θρίαμβος απλά.

3 Likes