Μetallica

Δεν είσαι τυφλός, κι εγώ τον έψαχνα αλλά δεν ήταν πουθενά

Mέτριο μου φάνηκε. Και φωνητικά το μετριότερο πράγμα της εκτέλεσης. Το πιο αξιομνημόνευτο πράγμα βασικά ήταν το χέβυ σκάσιμο. Ντάξει, δεν αλλάζει τίποτα από όσα ξέραμε…

2 Likes

http://goo.gl/images/5VzUnB

1 Like


Έπιασα κουβέντα περί Sonisphere 2010 σήμερα και κάθομαι και βλέπω ασταμάτητα βίντεακια. Πως γίνεται να μην ανατριχιασει κάποιος με το ecstasy of gold? Απέραντη αγάπη στον τύπο στο 2.07 που παίζει το riff στον αέρα
3 Likes


Μεγάλος Mikkey Dee

Σαν σήμερα 24/06/2010 η τέταρτη εμφάνιση Metallica στην Ελλάδα!!

6 Likes

Το καλυτερο Line up ever που εχει ερθει Ελλαδα κατα την ταπεινη μου αποψη !

4 Likes

ειδικά αν σκεφτούμε ότι και οι 3 μπάντες από κάτω δεν ήταν αμελητέα μεγέθη το 2010 . Ακόμα δλδ θεωρούνται πολύ καλά γκρουπ

ποστ για Μαστοντον σε 3,2,1…:stuck_out_tongue:

1 Like

Το εισιτήριο έγραφε και “Alice In Chains” πάνω, αλλά ήταν σβησμένο με μια μαύρη επικάλυψη :stuck_out_tongue:.

2 Likes

Οι mastadon είναι ότι καλύτερο βσκ :stuck_out_tongue:

1 Like

Δισκογραφικά ναι, είναι γαμω. Λαηβ εμπιστεύομαι την πλειοψηφία

Υπάρχει και μειοψηφία δηλαδή;

1 Like

Βασικά ναι, αν σκεφτείς ότι τα 3 “μικρά” ονόματα στα επόμενα χρόνια θα ήταν Νο. 2-3 σε αξιοπρεπές Rockwave, το Sonisphere είναι ότι καλύτερο έχουμε δει.

Οι Mastodon στα live έχουν βαρόμετρο τον Brann. Συνήθως αυτός τα σκατώνει και χάνει χρόνους κλπ λόγο φωνητικών. Εκείνη τη μέρα δε θυμάμαι καν πως έπαιξαν για να είμαι ειλικρινής. Θυμάμαι όμως πως οι Stone Sour σκότωσαν και αν έπαιζαν δευτεροτρίτοι θα μνημονεύαμε ακόμα την εμφάνιση τους. Ήταν άτυχοι όμως γιατί πέρασαν ο τυφώνας Anthrax και οι Big-4 (για τους Headliners λέω) και έσβησαν τα πάντα από τη μνήμη.

Εάν εννοείς στο σόνισφιρ, δεν παίξανε γιατί είχαν ακυρώσει λίγο καιρό πριν (τον λόγο δεν τον θυμάμαι)

3 Likes

“Guitarist Bill Kelliher, who has been diagnosed with pancreatitis, has been advised by doctors to continue further medical treatment.

2 Likes

Δεν ειχαν ερθει οι Mastodon το 2010, ειχαν ερθει στο Rockwave το 2007 και το 2009 και μετα στο Sonisphere το 2011 μαζι με Iron Maiden.

2 Likes

Στο 2:51 έκλαψα λίγο. :stuck_out_tongue: Γενικά δείχνει ότι είναι ακόμα μέταλ φανμποη

Για όποιον δεν το είδε