Fates Warning

Μιας και το live τους πλησιάζει (:smiley: ) είπα να ανοίξω thread για αυτήν την κορυφαία πλην αδικημένη μπάντα…Οι Fates Warning πιστεύω δεν ακούγονται μόνο αλλά βιώνονται…Είναι μία απο τις λίγες μπάντες που τις χαρακτηρίζει μια και μόνο λέξη:Συναίσθημα…Μακάρι στο live να μας δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό…Αναμένουμε…

Υ.Γ Dont leave the past behind…

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΠΑΝΤΑ!!!
ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΙΣΚΑΡΕΣ!!!
ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΝΤΡΑΜΕΡ!!!

Δυστυχώς, όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, δεν τους έχω δώσει την δέουσα προσοχή καθώς δεν έχω ακούσει παρά 2 δίσκους, Perfect Symmetry και Disconnected, που μου άρεσαν όμως αρκετά. Σίγουρα θα τους ψάξω περισσότερο στο μέλλον, αφού ακούω συνέχεια θετικά σχόλια.

Έχω μονο το A Pleasant Shade of Gray, το οποιο μου αρεσε πολυ μπορω να πω! Γιατι αδικημενοι davidian;
καλα να περασετε στο λαηβ ε 8)

Υou get tired of screaming,when you are not reaching anyone,λέει ένας στίχος τους και τα λεει όλα πιστεύω Μαρία…

:wink:

Y.Γ Αν παίξουν Ivory Gate of dreams ή Still remains,εγκαταλείπω τα εγκόσμια…:lol:

To Still Remains πολύ πιθανό. Σε χάνουμε…

Goodbye cruel world…:lol:

παρότι ακούω progressive δεν έδωσα πολύ προσοχή 3 δίσκους τους έχω… το τελευταίο, το a perfect symmetry και το a pleasant shade of grey που θα αρχίσω να το μελετάω τώρα…τα φωνητικά με χαλάνε λίγο σε μερικά κομμάτια…από live σκεύτομαι να τους δω την δευτέρα…τι προτείνετε από άλλα τους άλμπουμ…?

Parallels,Disconnected και No exit…(Kαι το φοβερό live Still life επίσης…)

Αυτό!

Και να μην το παίξουν όμως φτάνει η ανάμνηση από το Quietus τη προηγούμενη φορά! :slight_smile:

Kαλό το setlist με πολλές ελλείψεις παρόλαυτα:( …που είναι το eye to eye…ου είναι το Leave the past behind… που είναι το Ivory gate…poy είναι ο Wagner,που είναι ο Puccini…:stuck_out_tongue: ?Πάλι καλά έχει ενα 11th hour κ till remains k pleasant shade Ετοιμάζομαι για headbanging έχρι μέχρι τελικής πτώσεως …αυχένα…:stuck_out_tongue: :slight_smile:

EE…Xμ…still life εννοούσα…

To πρωτο μου αλμπυμ απο fates ηταν εκεινο το πακετακι που πειριειχε ενα μπεστ οφ αζι με το λαιβ στιλλ λαιφ.Αρχικα δεν μου αρεσαν…Οσο προχωρουσε ο καιρος ομως και ειδικα οταν ακουσα το παραλελς επαθα!
Αγαπημενο αλμπυμ παραμενει το parallels και ακολουθουν απο κοντα και ολα τα υπολοιπα(δεν εχω ακουσει το 2ο τους).Επισης αυτο που που πρεπει να αγορασω σε σιντι μπας και κατανοησω καλυτερα ειναι το no exit…Με τα μπ3 δεν γινεται δουλεια αλλα τωρα το καναν ριμαστερ καιθα ανεβει στα 20 ευρω η τιμη του:roll:
Και οπως ειπε καποιος fates=συναισθημα

(κιρατζος ειναι αυτος, τι αλλο θα σχολιαζε εκτος απο την τιμη :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )

χεχε… fates warning λοιπον. ξεκινησα με το parallels και στη συνεχεια ερωτευτηκα το Disconnected… αλλα παραμενει ΤΟΠ για μενα το parallels :slight_smile: (the road goes on forever, we only say goodbye κλπ κλπ…)

δεν μας ειπατε αγαπητοι davidian, kiratzo και οι λοιποι που πηγανε στο live εντυπωσεις και setlist 8)

ΑΡΓΕΙΤΕ!ολα εγω θα σας τα θυμιζω? :stuck_out_tongue:

το APSOG το γουσταρω τρελα αλλα πρεπει να ειμαι ο μονος που βαριεται το parallels

Υπάρχει ειδικό thread στις συναυλίες… Είμαστε οργανωμένο φλόρουμ εμείς

ναι με ενημερωσε περι τουτου ο Davidian πιο μετα #-o

φλορουμ? χαχαχαχααχχαχαχαχχαχ γαματο :stuck_out_tongue:

Καλα φοβερο συγκροτημα ετσι? Εγω τους προσκυνω και προ-Adler και μετα…
Και το live συγκλονιστικη εμπειρια…Παντα τετοια!

Ακόμα προσπαθω να θυμηθώ αν στο λαιβ επαιξαν το guardian ή αν είναι απλα δικό μου wishfull thinking ???

Γκρουπαρα ετσι απλα.Ενω ξεκινησαν σαν ενα Maiden-paste συγκροτημα,εξελιχθηκαν σε ενα απο τα σημαντικοτερα progressive σχηματα.