Five Finger Death Punch

Σπέρνει το καινουργιο σιντι ε!

και λιωσιμο το Hard To See

Άκουγα το τελευταίο τους δισκάκι αυτές τις μέρες και ομολογώ ότι μου αρέσει. Γεμάτο χιτάκια είναι!

πολυ καλο τ τελευταιο!!! FAR FROM HOME-BULLETPROOF τ σπανε!!!

Πραγματικά το δεύτερο cd τους ακούγεται απο την αρχή ως το τέλος εύκολα

Ξεθάβω γιατί τώρα έπεσε στα χαράκια μου αυτή η δισκάρα(War Is The Answer). In Your Face όλα τα κομμάτια. Ακούγετε από την αρχή ως στο τέλος χωρίς κανένα δισταγμό ή χωρίς να πατήσεις για επόμενο κομμάτι. Εκτός από κάτι τρομερά solos που έχει εδώ και εκεί, μου άρεσαν πάρα πολύ τα καθαρά φωνητικά(γενικά, έχει ωραία ο τύπος). Τα έχουν συνδυάσει τέλεια με τα brutal.

http://www.youtube.com/watch?v=mDiafRArjAk

και ειδικά αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=PrmAJiwOjNI

από τα πιο πωρωτικά κομμάτια που έχω ακούσει.

Ηχογραφούν νέο δίσκο. Αν συνεχίσουν στο ίδιο στυλ, πάνε για μεγάλα πράγματα.

Sent from my X10mini using Tapatalk

Πολλα υποσχομενο συγκροτημα η five finger death punch τους γουσταρω πολυ.Αγαπημενο τραγουδι the bleeding τα σπαει μαγκες

:metal:

Κι εγώ στο πρώτο είχα μείνει (war is the answer) και αν και δεν είμαι τόσο φαν του είδους, μου άρεσε πολύ :smiley: (ευχαριστώ Λουκιανέ που μου το είχες δώσει σε εκείνο το πάρτυ του rocking!)


αγαπώ :smiley:

απο το official page τους:

One more song to go… and the record is done (well, it still has to be mixed) - but soon we’re shifting gears - getting ready for the summer festivals, and start designing the stage etc. for a massive headlining tour this fall…

Αναμενουμε :D:D:D

Καινούριο άσμα :!:

Γαμώ…

καλως τα δεχτηκαμε

Πολυ καλο!!!

1.Το αλμπουμ βρισκεται στα ιντερνετς, ξαμοληθειτε.:lol:
2.Μεσα στα σκατα (με το συμπαθειο) της νου μεταλ σημερα τουτοι ξεχωριζουν- ειχα φαει και γω μεγαλο κολημα με το war is the answer, πολυ καλο το αλμπουμ. Μετα απο ενα γρηγορο ακουσμα του american capitalist ειμαι αρκετα απογοητευμενος, τα heavy κομματια ηταν πολυ λιγα, το αλμπουμ μικρο σε διαρκεια, αλλα με περισσοτερες ακροασεις ισως αλλαξω αποψη,ειπαμε το ακουσμα ηταν επιπολαιο.
3.Πολυ δυνατα τα 3 πρωτα τραγουδια , καλο το remember everything.
Θα επανελθω αφου δωσω κανα ακουσμα ακομα.
C’est la vie…adiós…good riddance…fuck you!8)

Το videoclip του Under And Over It δεν ειναι πολυ καγκουρια και θυμιζει rap videoclip ή ειναι η ιδεα μου?

Eίναι και γι αυτό το γουστάρουμε!! :wink:
Τον δίσκο δυστυχώς ακόμα δεν τον έχω ακούσει θα του δώσω της ακροαάσεις που πρεπει και μετά θα μιλήσω…

Ωραίο το American Capitalist…
Χωρίς πολλές αλλαγές στο ύφος -μόνο καναδυο ρεφραιν μου φάνηκαν κάπως πιο ποπ απ’ τα συνηθισμένα-, με αρκετά δυνατά ριφφ, καλογυαλισμένη παραγωγή, τον Moody εξαιρετικό ως συνήθως και καναδυο καλούς στίχους (The Pride) έτσι για να σπάει η μονοτονία.

Τα πρώτα 4 μαζί με το Generation Dead δυνατότερα σημεία του δίσκου, που με εξαίρεση κάπου προς το τέλος που κάνει μια κοιλιά, στέκεται πολύ καλά και σα συνολο.

Mετά από αρκετές ακροάσεις έχω να πω πως ο δίσκος τα σπάει, μπορεί να είναι κατώτερος από το φανταστικό προηγούμενο και ίσως το λιγότερο καλό τους μέχρι τώρα αλλά γενικά έχει κάτι αυτή η μπάντα που με κάνει να τους ακούω συνέχεια. Ωραίες μελωδίες, εξαιρετικά φωνητικά, όγκος και κλάψα με μέτρο! Highlights τα 3 πρώτα, το Menace και το Remember Everything. To να τους δούμε στην Ελλάδα το κόβω απίθανο…δυστυχώς.

Τέλη Ιουλίου έρχεται το πρώτο μέρος του “The Wrong Side Of Heaven And The Right Side Of Hell”.

Συνεχίζω να θεωρώ μέτριο το “American Capitalist”, αλλά εδώ έχουμε να κάνουμε με ανάκαμψη και αρκετές guest εμφανίσεις.

To ακουσες ; εγω μονο αυτο με το Halford εχω ακουσει ολοκληρο και μου αρεσε πολυ. Και 2-3 samples που ακουσα απο τα υπολοιπα μου φανηκαν πολυ δυνατα…